Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Pediatrija Pediatrija Pocasen razvoj

Pocasen razvoj

Pozdravljeni,
zanima me vase mnenje glede 8mesecne hcerke. Skrbi me njen pocasen razvoj. Ima dobrih 8mesecev in se ne obraca s hrbta na trebuh, nazaj se-kdaj pravilno, kdaj pa z roko ob telesu,ceprav jo skozi vodimo po pravilni poti. Pediater je pri 6mesecih rekel da bo ze, da ne opazi kakih odstopanj. Sedela je zelo stabilno (se ne posede samostojno) in sedi se sedaj, ceprav se jo trudim cim manj posedati. Preiskusil je tudi ce sledi igraci, pozornost, prijela je rozino in se nekaj drugih stvari in je zakljucil da je bp. Druga stvar, ki me skrbi je govorni razvoj. Nasplosno je bolj tihe sorte, ze od vedno. Sluh je bp. Nobenih zlogov je producira, slisimo aaaa,eeeee,bvvv, ab, ag, to je vse. In vriskanje. Z njo se ogromno pogovarjam, pojem, igram. Glede na raziskovanje in vase odgovore na tem forumu me posteno skrbi. Po praznikih bom zaprosila za napotnico za razvojno amb, upam samo da bo na drugi strani pediater manj flegmaticen kot zadnjic. Bi lahko to kazalo na upocasnjen razvoj? Nosecnost in porod sta bila BP, tudi posvetovalnice (do 6m,ko je bilo edino odstopanje cebljanje). Hvala za vase mnenje in lep pozdrav,
Zaskrbljena mamica

Verjetno gre za počasnejši razvoj, ki potrebuje malce vzpodbude. Tudi govor (oglašanje) bi bilo dobro preveriti. Vsekakor svetujem pregled v razvojni ambulanti.

Lp (še vedno) Tanč; Pediater je odvetnik otroka. Vedno se vpraša: "Ali je to in to za otroka dobro?" ne glede na interese, mnenja, prepričanja drugih.Everything will be OK in the end. If it`s not OK, it´s not the end yet. In seveda: UPORABLJAJTE ISKALNIK!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ISKALNIK JE ZAKON!!!

V teh dneh se je hci dobesedno cez noc zacela obracati, dvigovati ob opori in posedati. Oglasanje pa se vedno brez zlogov -obcasno kaksen uspe. Razumevanje in ucenje je pa drugace zelo uspesno. Naj vseeno vztrajam pri pediatru? Hvala in lp:)

Kot vidim, dosega vse razvojne mejnike, v takem primeru pregled v razvojni ambulanti ni potreben.

Lp (še vedno) Tanč; Pediater je odvetnik otroka. Vedno se vpraša: "Ali je to in to za otroka dobro?" ne glede na interese, mnenja, prepričanja drugih.Everything will be OK in the end. If it`s not OK, it´s not the end yet. In seveda: UPORABLJAJTE ISKALNIK!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ISKALNIK JE ZAKON!!!

New Report

Close