Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Ginekologija Nosečnost in obporodno obdobje Po porodu je najin odnos katastrofa

Po porodu je najin odnos katastrofa

Pozdravljeni. Ker ne vem vec kaj se dogaja z mano oz nama bi rada tu vprasala ce je to sploh normalno se. Situacija je sledeca…preden sva postala starsa sva kot par funkcionirala normalno brez posebnosti. Otroka sva si oba zelela in ja veselje je bilo nepopisno ko se nama je pridruzila hcerkica. Ker sem imela carski rez,sva se odlocila da bo koristil ocetovski dopust v celoti da bo lahko pomagal. Naj povem da puncke nisem dojila ker nisem imela mleka. Kljub temu,sem ponoci vstajala samo jaz,previjala vec al manj samo jaz ker se njemu pac gabi kakec. Nekje dva tedna je se neki delau doma,seu v trgovino itd.ko pa je opazil da sem ze sposobna kaj naredit je bilo tega konec.
Ker se je preselil in iskal takrat novo zaposlitev,je bil lepo se dodatna dva meseca doma,v postelji vec al manj, na racunalniku. Dva meseca ni vedel da ima otroka. Bila sem sama za vse,neprespana neznansko utrujena,zivcna,jezna.

Ko sem poskusala lepo prositi ce bi tudi on kdaj vstal ponoci in puncko nahranil,previl je bil odgovor: ves jaz je ne slisim,zbudi me pa bom. Zakaj pr hudicih naj te budim? Ce sem budna potem lahko tudi jaz to nardim. Nekega vecera sem ga res zbudila,njegov odgovor: dej prosim dej ti,bom jaz zjutra. Seveda od tega spet ni bilo nic. Nasel je zaposlitev,hvala bogu je pa res da se vozi eno uro v eno in eno uro v drugo smer. Ker popravljajo odseke cest,hodi od doma tudi dve uri prej. Tako sva vecino dneva same.
Vse je na meni. Poloznice,kuhanje,pospravljanje,otrok in dva psa. Cutim da ne morem vec. Samo se krehava se,za vsako stvar vzkipi on posledicno seveda se jaz in je zacaran krog v katerem nobeden ne popusti. Je mamin sincek in navajen da ga mama pedena spredaj in zadaj,nikoli mu ni nic manjkalo. Ma pri meni tega ni in ne bo,potem sem pa lena,zmesana,tecna itd.

Velikokrat sem delezna zaljivk iz njegove strani…da sem nesposobna,da sem neumna,zmesana itd. Pa sem res?

Clovek se ne zna normalno pogovarjat,karkoli reces da ni njemu po godu,vzkipi. Sita sem tega obnasanja pred otrokom. Sama sem odrascala z nasiljem v druzini in alkoholom,tepena sem bila veckrat, veliko se je vpilo name,kricalo in tega ne prenesem,zlomim se. Mislim da se tega dobro zaveda in to dela zanalasc. Ker ne najdeva skupnega jezika,se res bojim kako bo to vplivalo na puncko…stara je 9 mesecev.,raste in vedno bolj dojema svet okrog sebe. Ne vem ce ima mona objava sploh glavo in rep..od solz ne vidim vec. Se opravicujem za dolg post ampak moram dati to iz sebe preden se mi res zmesa.

New Report

Close