Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Drugo Otorinolaringologija Po operaciji mandljev

Po operaciji mandljev

Pozdravljeni!

Sin (4 leta) je bil pred šestimi dnevi operiran – odstranili so mu mandlje, žrelnico (že drugič) ter vstavili v obe ušesi cevke. Operacijo je dobro prenesel, ker pa je imel naslednji dan vročino (do 37,7, ki je po svečki najprej padla, potem pa kar hitro spet narasla), mu je zdravnik predpisal antibiotik (Zinnat, ker je alergičen na Hiconcil). Naslednji dan mu je vročina padla (ni presegla ne čez dan ne čez noč 37,0, vseskozi merjeno v ušesu). Ves čas je jedel, pil (do liter tekočine), dobival sredstva proti bolečinam. Ob odpustu četrti dan sem povedala, da me moti ta temperatura, saj ima doma zmeraj okoli 36,0, v bolnišnici pa 37,0 ali pa max 37,2 kljub antibiotiku in svečkah. Zdravnik mi je odgovoril, da je to normalno. Danes, šesti dan po operaciji, ima še zmeraj temperaturo cca 37,0, max 37,2 stopinje. Antibiotik še pije, svečko dobi zjutraj in zvečer zaradi bolečin. Je normalno, prav tako tudi vredu pije, pravi, da ga nič ne boli. Doma mu temperaturo merimo v ušesu, vendar se ta razlikuje od temperature, merjene pod pazduho (večkrat preverim, saj se mi ne zdi vroč, v ušesu mu pa kaže 37,2 (danes zvečer celo 37,7, pod pazduho pa 37,0)). Ali je razlika možna zaradi cevk v ušesu? Kako dolgo je takšna temperatura pričakovana po operaciji oz. ali je sploh normalno, da jo ima ali moramo nazaj na pregled.

Hvala,

Tina

New Report

Close