Najdi forum

Pljuča

Ker sem bila pred časom zadovoljna z vašim odgovorom me sedaj zanima naslednje. Po prehladu, ki mu je sledila rahla vročina se mi sedaj dva meseca po tem tu in tam pojavi ob naporu (smejanje do onemoglosti, tek, kolo) rahlo izkašljevanje, nato rahlo dušenje kot da bi imela v pljučih nekaj in ne gre izkašljati. Piska mi ne, le rahlo hropem. Vse to pa se čez nekaj časa ustavi. Ob vdihu in izdihu me pljuča ne bolijo. Plučnice in kaj podobnega nisem prebolevala. Le rahle prehlade. Redno sem kadila nekje 5 let, sedaj pa le občasno do tri cigarete na dan. Pa še to ne vsak dan. Bila sem tudi na alergijskih testih, ki niso pokazali nobene preobčutljivosti ali alergičnosti. Ob poslušanju pljuč je zdravnik dejal le, da sliši v ozdaju rahlo, rahlo piskanje za katero se marsikateri zdravnik ne bi zavzel. Odvzeli so mi kri in čez tri tedne izvem diagnozo. Kaj mislite a lahko gre za kakšen začetek astme ali brnhitisa? V družini in sorodstvu nima noben težav z dihali. Stara sem 23 let.

Hvala za odgovor in lepo pozdravljeni!

Spoštovani!

Začetek bronhitisa ali astme za vas nimata kot diagnoza nobenega pomena, saj nimate vpliva, na razvoj bolezni. Predvsem bi bilo pametno pri pulmologu opraviti meritve pljučne funkcije, ki bodo pokazale, ali imate katero od omenjenih bolezni. Drugače pa živite normalno, kajenje ste praktično že opustili, alergije nimate, tako da imate le majhno možnost za eno od teh bolezni. Če pa boste imeli večje težave, oziroma take, ki vas bodo ali motile ali ovirale pri vsakdanjem delu pa se le podajte na diagnostiko k pulmologu.

Lep pozdrav!

Janko Kersnik

Hvala za odgovor

New Report

Close