Najdi forum

Naslovnica Forum Duševno zdravje in odnosi Družina Starševstvo in vzgoja Plačilo materinske knjižice

Plačilo materinske knjižice

Obiskujem privat ginekologinjo in me zanima, če je še katera izmed vas morala plačati materinsko knjižico (1700 SIT). Sedaj je to moja 2 nosečnost in pri prvi mi ni bilo treba. Moja kolegica pa hodi k drugi v zdravstveni dom in ji ni bilo treba plačati. Ko sem vprašala, zakaj je to potrebno plačati, so mi odgovorili, da so že včasih plačevali in da je sedaj zopet potrebno. Zanimivo, da ne povsod.
Lep pozdravček vsem mamicam.

Prvič slišim.

SEM TUDI JAZ PLAČALA ŽE LETA 1999 IN 2001
LP

Jaz sem jo obakrat plačala – 1996 in 2000.

Mene je ginekologinja kar poslala v DZS ponjo. Sploh nisem vedela, da ni vsepovsod tako.

Pozdravček, neja

Meni je ni bilo potrebno plačati pa hodim v Leonišče. To je bilo julija letos.

Obakrat (1999 in letos) sem morala po Materinsko knjižico v DZS, seveda sem jo morala plačati.

Jest sm jo tut mogla plačat, pa še iskat v DZS….vse moje kolegice pa so hodile na jesenice in ni blo nikol za plačat.

jaz je nisem plačala – 2000
če je obvezna, potem naj jo krije zdravstveno zavarovanje
zaradi mene pa lahko dohtarji na bilo kakšen papir napišejo izvide pregledov in kar je še važnega
je pa res da so pred porodom najprej vprašali za materinsko knjižico

Samo pri privat ginekologov moraš plačat materinsko knjižico. Zdravstveni domovi za enkrat NE zaračunavajo za materinske knižice.

Lp,
Aneyka

Plačala letos maja v Leonišču.
Tanja

Tiste, ki plačujete za Materinsko knjižico, vedite:

1. Knjižica se ne dobi v prosti prodaji, dobi se jo samo pri DZS d.d.
Kupec knjižice je lahko samo zdravstvena ustanova oz. zasebni zdravnik.
2. Knjižica je z zakonom predpisana.
3. Strošek knjižice se krije iz osnovnega zdravstvenega zavarovanja!!!

Glej Navodilo za izvajanje preventivnega zdravstvenega varstva na primarni ravni – zadnja sprememba v Ur. listu št. 33/2002.

S tem navodilom lahko sicer pomahate v ambulanti, vprašanje pa je, koliko boste uspešne. Pravila si zdravstvene ustanove očitno krojijo po svoje, nekega krovnega nadzora pa ni.

LP

Halo, a nas res povsod nategujejo?
V čem je logika, ponekod ja, ponekod ne.

V Leonišču sem plačala knjižico septembra 2001.

Popravljam!

Knjižica je v prosti prodaji in stane 1283,00 SIT.
————————————————————-

Za napako se opravičujem.

prva nosečnost :Ljubljana (plačala)
druga nosečnost:Jesenice (ni bilo potrebno plačati)

Prav zanimivo!

Ja kam pa gre potem denar od materinskih knjižic?(naivno vprašanje,a ne?) SRAMOTA in to za državo,ki ji rodnost iz leta v leto naglo pada.

Prvič noseča leta 2000, Splošna bolnišnica Izola, nisem plačala.
V petek imam pregled in je gin. rekla, da bova odprle mat. knjižico, nič ni rekla, da jo moram kupit ali plačat.

LP mima

Jaz sem jo plačala pri privat ginekologinji, je pa edina v kraju. Tako, da kaj prida izbire nisem imela. Si je pač še malo izboljšala proračun…

Pa kaj vse se dogaja nam malim ljudem. Res sramota za našo državo in vrle zdravnike. Pa saj si to lahko privoščijo, ko jih pa menda drastično primanjkuje. Privočijo si celo to, da prejmejo denar za uslugo, pa jih bodo po prestani kazni zopet sprejeli nazaj v službo. Tak primer je bil ravno včeraj v Dneviku. Me prav zanima, kaj bi meni rekli v službi, če bi kradla. Najbrž bi še adijo ne uspela rečt, tako “letela” bi!

Pred štirimi leti sem materinsko knjižico morala plačat, sedaj v drugo pred enim letom, pa mi jo ni bilo treba.

Lp

Suzana

No jaz imam tudi privat ginekologinjo, rodila sem letos januarja, pa mi ni bilo treba plačat zanjo-moja gin. je v Lj. Torej ne drži da je pri privatnikih treba plačat.

New Report

Close