Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Pediatrija Pediatrija Piki

Piki

Pozdravljeni.
Pred 3 dnevi me je nekaj popikalo po telesu. Po.moje imam okrog 50 pikov. Pospravljala sem kasce, kjer je shranjeno žito. Najprej sem mislila, da je t od prahu ampak se prav vidijo piki. No, popikalo so me popoldan, zvečer sem dobila vse oteceno okrog pikov , nato pa koprivnica. Komaj drugi sam sem.opazila rahlo oteceni veki, sedaj več nista, je pa prisotna rahla oteklina na zgornjem delu lica pod očmi. Koprivnica ni, piki so tudi mnogo boljši le na case spet začnejo skrbeti in okrog njih postane bolj rdeče. Najem s kortikosteroid kremo in Dasselta tablete ena na dan. Pri zdravniku so mi tud pogledali krvno sliko, ker sem.inela temperaturo 37,4 in sem imela crp 8 in sd17. Vročine več nimam. Grem pa na morje. A se lahko kopal v morski vodi? Kdaj lahko pričakujem, da bodo piki izginili?

Takšni izpuščaji izzvenijo v nekaj dneh, kopanje v morju pa je povsem v redu.

Lp (še vedno) Tanč; Pediater je odvetnik otroka. Vedno se vpraša: "Ali je to in to za otroka dobro?" ne glede na interese, mnenja, prepričanja drugih.Everything will be OK in the end. If it`s not OK, it´s not the end yet. In seveda: UPORABLJAJTE ISKALNIK!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ISKALNIK JE ZAKON!!!

Hvala. Piki so v boljšem stanju. Pojedla sem 4 tablete, torej vsak dan eno. Zdaj je peti dan in ponovno sem.okrog pikov dobila mal koprivnice.l, tabletee vzela nisem, ker sem mislila, da bo ok. A mogoce veste kako dolgo lahk traja taka alergija? Mal me skrbi biti na soncu zarad tablet dasselta, fototoksicnost?

To zdravilo uporabljamo pri solarni urtikariji in načeloma ni fototoksično.
Izpuščaj traja nekaj dni, odvisno tudi od povzročitelja.

Lp (še vedno) Tanč; Pediater je odvetnik otroka. Vedno se vpraša: "Ali je to in to za otroka dobro?" ne glede na interese, mnenja, prepričanja drugih.Everything will be OK in the end. If it`s not OK, it´s not the end yet. In seveda: UPORABLJAJTE ISKALNIK!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ISKALNIK JE ZAKON!!!

Super. Hvala vam. Zanima pa me ali je alergijska reakcija mozna zaradi velilega stevila pikov (music, stenic) ? In ne bi prišlo do alergije, ce bi imel na primer en pik?
Ali se vedno zgodi, da ce imas koprivnico z otekanjem oci, da je potem vsakic huje in pride do anafilaksije?

Možno je, da večja količina vnešene snovi (strupa kožokrilcev npr) povzroči pač večjo alergijsko reakcijo in tudi možno je, da pri ponovnih pikih pride do najhujše alergijske reakcije.

Lp (še vedno) Tanč; Pediater je odvetnik otroka. Vedno se vpraša: "Ali je to in to za otroka dobro?" ne glede na interese, mnenja, prepričanja drugih.Everything will be OK in the end. If it`s not OK, it´s not the end yet. In seveda: UPORABLJAJTE ISKALNIK!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ISKALNIK JE ZAKON!!!

In kaj naj sedaj naredim, ko splph ne vem kaj me.je popikalo?

To, kar naredimo, če se želimo zaščititi pred piki.
Ne mkoremo vedno vedeti, točno katera žuželka nas je popikala, če je nismo videli. Iz oblike pikov in poteka pa na to ni mogoče sklepati.

Lp (še vedno) Tanč; Pediater je odvetnik otroka. Vedno se vpraša: "Ali je to in to za otroka dobro?" ne glede na interese, mnenja, prepričanja drugih.Everything will be OK in the end. If it`s not OK, it´s not the end yet. In seveda: UPORABLJAJTE ISKALNIK!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ISKALNIK JE ZAKON!!!

New Report

Close