Najdi forum

pes za v pesjak

Malo poglejte po kmetijah – ali pa vprašajte svoje dedke!!

Tam je žival res v naravnem okolju……….brez šolanja in brez konzerv in brez ugodja v posteljah…

Vsak ima svojo naloge – pa vsi živjo.

A ti sploh veš, kaj je naravno okolje? Na dvometrskem štriku celo življenje, super, res.

A ti sploh veš, kaj je naravno okolje? Na dvometrskem štriku celo življenje, super, res.[/quote]
…al pa sploh brez štrika..prosto po Prešernu…pa nič cepljen pes , pa klopi pa bolhe vsepovsod…ja, to je kmečka svoboda…

¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸ Ne prekidaj ženu dok šuti... °°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°

Jap, psi na metrskih verigah, ob suhem kruhu in vodi (če se jim jo kdo spomni dati vsake kvatre), agresivni, podivjani, brez družbe, pasje, človeške, … necepljeni, bolhavi, garjavi, polni klopov, večina brez strehe nad glavo, psice skoraj vsako leto breje, mladiče utapljajo, žive sežigajo..,
ko so bolni, veterinar seveda ne pride v poštev, ker to so ja KMETJE, škoda denarja za cucka, šus v glavo, ali v hosto privezat za drevo, ali s sekiro po glavi, … koliko psov najdejo skoraj gluhe in slepe odvržene žive v potoku ali sredi ničesar. So opravili svojo nalogo (katero že, da lajajo?) in niso več koristni …
Ja, imaš prav. Ti psi imajo raj na zemlji od rojstva do smrti.

Ne boš verjela, tudi psi, ki imajo ugodje, katerega si zaslužijo, opravijo svojo “nalogo”. So čuvaji, zaščitniki, prijatelji, družabniki, …

Psu ne sežeš niti do kolen.

Jap, psi na metrskih verigah, ob suhem kruhu in vodi (če se jim jo kdo spomni dati vsake kvatre), agresivni, podivjani, brez družbe, pasje, človeške, … necepljeni, bolhavi, garjavi, polni klopov, večina brez strehe nad glavo, psice skoraj vsako leto breje, mladiče utapljajo, žive sežigajo..,
ko so bolni, veterinar seveda ne pride v poštev, ker to so ja KMETJE, škoda denarja za cucka, šus v glavo, ali v hosto privezat za drevo, ali s sekiro po glavi, … koliko psov najdejo skoraj gluhe in slepe odvržene žive v potoku ali sredi ničesar. So opravili svojo nalogo (katero že, da lajajo?) in niso več koristni …
Ja, imaš prav. Ti psi imajo raj na zemlji od rojstva do smrti.

Ne boš verjela, tudi psi, ki imajo ugodje, katerega si zaslužijo, opravijo svojo “nalogo”. So čuvaji, zaščitniki, prijatelji, družabniki, …

Psu ne sežeš niti do kolen.[/quote]

Podpis!

¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸ Ne prekidaj ženu dok šuti... °°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°

Zdaj se pa vidi VAŠA napadalnost – in tak je tudi vaš pes.

Pes – maček – kura – zajec – konj ……………..sodi v naravno okolje. Na kmetijo. Na domačijo, kjer imajo prostor in “svoje” zadolžitve.

Kdo je govoril o ketni? O suhem kruhu?

VI ste vsi zblojeni. Iz živali delate ene “otroke”. Res ste bolani na umu.

Hehe. Če še ne veš, marsikateri psi pri nas (pa ne le pri nas) opravljajo veliko bolj koristno delo, kot ga opravljaš ti. So spremljevalci slepim in slabovidnim, iščejo droge, iščejo izgubljene otroke in odrasle, iščejo preživele po potresu … Kaj od tega počneš ti? 🙂

Hehe. Če še ne veš, marsikateri psi pri nas (pa ne le pri nas) opravljajo veliko bolj koristno delo, kot ga opravljaš ti. So spremljevalci slepim in slabovidnim, iščejo droge, iščejo izgubljene otroke in odrasle, iščejo preživele po potresu … Kaj od tega počneš ti? :)[/quote]

Njen pes išče pa drek okol kmetije , da se povalja…

¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸ Ne prekidaj ženu dok šuti... °°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°

Zadolžitve? Da morajo jest, pit in srat, pol se jih pa itak fenta pa poje…

¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸ Ne prekidaj ženu dok šuti... °°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°

A ti sploh veš, kaj je naravno okolje? Na dvometrskem štriku celo življenje, super, res.[/quote]

Če je pes v pesjaku,ne vem zakaj bi moral biti na štriku??

………njen pes pa išče drek, da se povalja………….

……..Zadolžitve? Da morajo jest, pit pa srat, pol se jih pa itak fenta………..
……………………………………………………………………………………………………………….
“MOJ KUŽA” še čaka nekje. V zavetišču. Takoj ko bom imela čas, ga grem iskat. Najbolj scufanega revčka bom vzela.

Vse kar se bojim je to, da me bo zvilo – da bom videla preveč upajočih oči. Tega se bojim.
———————————————————————————————————————————

Da bom doma trpela, ZAKAJ pa nisem tistega, pa ……..le kje je zdaj??

Kar se zadolžitev tiče……ha ha. Zakaj pa ti živiš? Imaš kakšne višje cilje? Itak boš tudi ti nekje končal – tako kot jaz – in mi vsi!

Baj.

Kakšno zadolžitev pa naj ima pes? In maček? To je žival in nima nobene zadolžitve, takšni kot ti pa imajo pse le za alarm, kar pa živalim ni všeč,zato pa tulijo in so nesrečni. Pes je veliko raje član družine kot pa zunanja žival, z katero se nihče ne ukvarja, ker naj bi imela svoje zadolžitve.

Kakšno zadolžitev pa naj ima pes? In maček? To je žival in nima nobene zadolžitve, takšni kot ti pa imajo pse le za alarm, kar pa živalim ni všeč,zato pa tulijo in so nesrečni. Pes je veliko raje član družine kot pa zunanja žival, z katero se nihče ne ukvarja, ker naj bi imela svoje zadolžitve.[/quote]

pa kdaj bo vam jasn, da žival razmišla drugač kt človk?

¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨ ·uʍop əpısdn əɥʇ Obožujem rdečo zvezdo, pijem Heineken. Iä! Iä! Cthulhu fhtagn! Gosturnca u solat še ni konc sveta.

Kakšno zadolžitev pa naj ima pes? In maček? To je žival in nima nobene zadolžitve, takšni kot ti pa imajo pse le za alarm, kar pa živalim ni všeč,zato pa tulijo in so nesrečni. Pes je veliko raje član družine kot pa zunanja žival, z katero se nihče ne ukvarja, ker naj bi imela svoje zadolžitve.[/quote]

PES je čuvaj. Pa naj bo čivava ali pa bulmastif. (Lahko tudi išče, pomaga, sledi, voha…….) Če ga imate za igračo v bloku (stanovanju) – je to za žival kot cirkus ali živalski vrt, nad katerim se tako radi zgražate!
———————————————————————————————————————————-
MAČEK lovi miši ……….kakšen viskas ………… on je zverinica ki čaka …….miško, ptico (žal)
Vse kar mu ponujate po stanovanjih je cirkus!
———————————————————————————————————————————-
Mogoče sem res uporabila neprimerno besedo ‘zadolžitev’ – pač za to je na svetu.
Čudno da se nihče ne vtakne v ta fensy tekmovanja lepote – saj veste – vsi naspedirani, počesani, nadišavljeni, v kletkah, med 100000 folka ………….TO JE MUKA ZA ŽIVAL!!!!!

Vse živalce uživajo samo v NARAVI!

Še konja bi si privlekli v svoj dom – pa sreča njegova – prevelik je.
Pa trave ni v blokovskem naselju.

Ne mislit vi mačje + pasje ljubci da ste tako dobri – SAMO TO VAS OPRAVIČUJE, DA SMO SI LJUDJE SKOZI ČAS PODREDILI (določene) ŽIVALI – za svojo zabavo in potrebo!!!

In danes je ogromno (zaradi vas in vam podobnih) ubogih živali (še na zajce ste se spravili, papige, prašičke…..kače, hrčke, ribe, ………….vse bi imeli) izključno za vaš za vaš užitek in prestiž!

OHH res vas je ena sama dobrota!

Misliš da ji je lepše da mora cel dan biti zunaj in spati zunaj?

NEkateri psi pač nimajo telesne predispozicije, ki bi jim dovoljevala, da bi lahkmo preživeli na prostem (beri nimajo podkožnega maščevja, nimajo podlanke …). Ja verjetno, da neka pasma psa, ki izvira iz Afrike ni sposobna preživeti v pesjaku pri -20 stopinjah. Ali pa goli psi ….

Drugo pa je, da je pes krdelna žival in zato je zanj največja kazen, če je ločen od družine in zaprt nekje na samem.

Torej noben pes ni primeren ne za pesjak ne za verigo. Samo v Sloveniji je miselnost ljudi glede tega še vedno totalno na nuli.

[url=http://tickers.families.com][img]http://tac.families.com/ezb/922750.png[/img][/url][url=http://lafemmebonita.com][img]http://image.lafemmebonita.com/c/av487735.jpg[/img][/url]

So tudi goli psi, ki prenesejo precej stopinj pod nulo. Sem jih sama imela. Ampak a veste, kje je keč? Ker gre za vsaj poldivjo populacijo, je z njimi nemogoče živeti, če niso vključeni v krdelo in se z njimi ne dela – in to zelo aktivno.
Bi pa vprašala tiste, ki ste nekje zgoraj svetovali ovčarje za v pesjak… Hm, tipično delaven pes, zaprt v pesjaku… A to se vam zdi v redu? Meni samo podaja odgovor na vprašanje, zakaj psi, ki naj bi bili “narejeni” za tesno sodelovanje s človekom, povzročijo toliko škode (pokoli drobnic, napadi, napadi na družinske člane ipd.).
Osebno psa zunaj ne bi imela nikoli. Ker imam pse, ki jih “rabim”. Ali za čuvaje ali za družbo. In vse to mi lahko da samo pes, ki se vključi v krdelo in to dela z veseljem oz. ima občutek, da tja spada in zavzame določeno pozicijo.
Pes na ketni ali v pesjaku je zame osebno mučen pes, ki me povrhu vsega niti branit ne more, ker mu okoliščine tega ne dovoljujejo, niti ne vem, zakaj bi me hotel, če pa mu ponujam mizerijo od življenja.
Vsi tisti, ki boste zdaj skočili v luft… Zgodovina in to… Zakaj že in kako je pes nastal in zakaj in kako je služil človeku?

Se ne strinjam. Mi smo imeli resasto jazbečarko. Z nami v stanovanju je živela ene 5let. Potem smo postavili pesjak, da je bila včasih not, ko je bilo lepo vreme mi v službi…S časom si je sama izbrala, in je šla po sprehodu raje v pesjak kot v hišo. VEDNO je imela izbiro. Nam je bilo ljubše, če je bila not z nami.

Tud jaz mislim, da je psu v času naše odsotnosti od doma veliko lepše zunaj v pesjaku kot pa v zaprtem stanovnju. Je na svežem zraku, okoli njega se več dogaja, pa še na varnem je. Še najmanj pa razumem point tistih hišnih kletk, v kateri eni dejansko zapirajo pse v času svoje odsotnosti…

New Report

Close