Najdi forum

penis

Zanima me kaj bi moral storiti, ker bivša punca je ugotovila da je dobla hpv virus in zdaj gre na nadaljne preiskave na odčip celo maternice in celo trdi da jih je od mene morala dobiti. in me zanima že celi teden nespim kaj to pomeni za mene je to nevarno tud za moške so kaki znaki…
kaj bi moral storiti? lepo prosim za odgovor

Pozdravljeni,

v zadnjem času sem opazu na glavici od penisa ko dam dol kožico se po robu glavice ( pod klobučkom) pojavljajo drobne bunkice kar naredi vse bolj hrapavo in ne glatko kožico. glavica od penisa je gladka sluznica je normalna barva prav tako me pa zanima kaj bi lahko bila ta hrapavost oz bunkic okrog penisa in to samo pod klobučkom v tanki linji. kako bi se dalo to odstranit da zgladim kožico in kaj bi to lahko bilo!!

hvala za odgovor

Znaki prisotnosti HPV pri mošekm je podoben, kot pri ženski. Čas od okužbe pa do očitnih sprememb je od enega tedna dalje. Pri 90% se okužba sploh ne pokaže in pri mnogih po nekako enem letu enostavno mine oz. imunski sistem opravi z virusom – nekateri so okuženi vse življenje, drugi le kratek čas. Zdravila za HPV ni, cepivo za moške (menda še) ni uspešno, blažijo se simptomi oz. znaki, največkrat genitalne bradavice, če se sploh pojavijo. Testiranje za HPV se verjetno da opraviti pri dermato(venero)logu, rutinsko pa to ni. Prav bi bilo, da uporabljate kondom, čeprav to ni 100% zaščita pred SPB.

Matjaž

kak pa veš da maš genitalne bradavice ker neke male pike na robu glavce penisa imam pa to že več let kolk se spomnim saj 5 let če ne več. hvala za odgovore

Spoštovani!

Genitalne bradavice imajo vsaj nekaj milimetrov in segajo nad raven kože.

Lep pozdrav!

Janko Kersnik

Pregovor: "Eno jabolko na dan podi zdravnika stran."

to pomeni da nebi smele biti genitalne bradavice, ker majo manj kot pol milimetra in so bele barve.
hvala lepa za razumevanje in res hiter odgovor, ker na netu o tem je zelo teško kaj najti sploh pa kakšne slike in to, da bi človek lahko primerjal
še enkrat hvala lepa

Če se male pikice pojavljajo samo na koroni glavice, potem so to skoraj zagotovo penilne papule (papillae coronae glandis). To je normalna variacija kože in ni potrebno nič storiti. Če so bunčice tudi kje drugje, ne samo na glavici, bi lahko bile ektopične lojnice (spet nič nevarnega) ali Fordyceove bunčice. Brez slike oz. pregleda je seveda nemogoče karkoli povedati z zagotovostjo.

Matjaž

Zdravo.

Moj penis v nabreklem stanju ko dam kožico dol inn se dotaknem glavice je tak neprijeten občutek in ne morem nadelejevati ko pa je kožica gor je pa brez problema..!

Spoštovani!

Nenavadno. Nekaj večja občutljivost je običajna. Kupite si mazilo ksilokain v lekarni, če bi z lokalno anestezijo stanje postalo kaj boljše.

Lep pozdrav!

Janko Kersnik

Pregovor: "Eno jabolko na dan podi zdravnika stran."

Zivjo!

Star sem 16 let in približno 2 leti imam na penisu mehko bulo (premera 0,5-0,8cm) je mehka, notri je tekočina (lahko bi bila gnojna) in me zanima kako to odpraviti. Pri spolnih odnosih nimam težav vendar me pogled nanjo moti ker ni tako kot bi moralo biti.

Zanima me tudi, če jo lahko odpravim sam.

Se vnaprej zahvaljujem,

Lep Pozdrav!

Pravite da ta sprememba hrapavosti okrog glavice ( pod klobučkom) ni nevarna. Kako pa pride do tega? Zanima me tudi kako naj odstranim to zadevo in da bo po vsem gladko naprej.

Hvala za odgovor

@Nekdo123: Lokalni analgetiki (xylocain mazilo in sprej) žal niso na voljo brez recepta, vsaj v Mariborskih lekarnah ne. Lahko pa sprobaš pršilo Angal S (ali pa Septolete S), ki je sicer namenjeno lajšanju težav pri bolečem žrelu in na voljo brez recepta, vendar pa prav tako vsebuje lokalni anestetik (benzokain). Žal ne vem, ali bo pomagalo.

Matjaž

Lp!

Ko je moj penis v normalem stanju in dam kožico reko glavice se ne vsavi še gre nekje 0.5cm dalje (dalje ne upam ker nevem kaj je to). V nabreknjenem stanju pa ko dam preko glavico kožico mi samo na desni strani še gre kožica malo dol. nekje 0.1cm.
Imam tudi zeeeelo občutljivo glavico in tudi za to nevem kaj naj naredim…
Prosim za nasvet.

lp

@Tyrt: Kolikor sem razumel, imaš težave s tem, da kožica ne gre čez glavico, da je torej ne moreš potegniti povsem navzdol. Lahko je kožica tako ozka ali pa je morda še vedno zaraščena na glavico. Kožico potegni navzdol do konca oz. kolikor pač gre, vendar te pri tem ne sme boleti. Če ne gre, se oglasi pri zdravniku. Glavica je običajno bolj občutljiva na draženje, odvisno od posameznika – eni so denimo bolj žgečkljivi, drugi manj. Brez vsaj slike oz. pregleda pa seveda ni možno postaviti diagnoze.

@Hrapavost: ne morem povedati, ali je nevarno ali ne, saj še vedno ne vemo, kaj imaš (ali nimaš), to pa brez pregleda ne bo moč ugotoviti. Če so te pikice oz. bunčice ali hrapavost ene izmed nenevarnih papul ali lojnice, potem nadaljna terapija ni potrebna, tudi odstranjevanje je nepotrebno. Če te skrbi, se pokaži zdravniku.


@Anonimnez
: najverjetneje je zamašena lojnica. Lahko se bo zmanjšala sama od sebe, lahko bo še nekaj časa “gost” na tvojem penisu. Če te zelo moti, jo pokaži zdravniku, da sploh ugotovi, za kaj gre.

Matjaž

Spoštovani!

🙂

Lep pozdrav!

Janko Kersnik

Pregovor: "Eno jabolko na dan podi zdravnika stran."

Zdravo, jaz imam problem z belimi pikicami po modih ni tudi po penisu. Teh pikic je zelo veliko vendar so po penisu precej redkejše. Star sem 16 let in še nisem imel spolnega odnnosa in če vam kaj pomaga se športnik. Če sem natančen merijo te bele bikice okoli 1mm brez erekcije in opazil sem, da iz večine teh pikic rastejo sramne dlake, nekje se vidi da so še čisto majhne in še rastejo, zato me tudi skrbi, ker te pikice segajo skoraj po celem penisu pred vsem na spodnjem delu do kod bodo potem segale te sramne dlačice ????UPAM DA ME RAZUMETE???? Prosim če mi pogagate in mi poveste kaj je to?? ali so nevarne???? kako se jih lahko znebim???? ZELO ME MOTIJO!!!!!!!!!! me pa včasih zelo srbi ” tam spodaj” ampak to mislim da je le zaradi sramnih dlak

VNAPREJ SE VAM ZAHVALJUJEM, LP

Lp!

Mene zanima če imajo leta kaj pri tem ko odraščaš z problemi s penisom,velikostjo itd…?

lp

Mene zanima ce da odstraniti bele pikice na spodnji strani glavice so kot nekaksni majhni mozolcki ? Se jih da kako odstraniti z kaksnim mazilom ?

Lep pozdrav !

@reet: kakšne probleme imaš v mislih?

@Berrrko: verjetno opisuješ penilne papule oz. papillae coronae glandis. Smatrajo se kot normalna variacija izgleda kože. Večina dermatologov odsvetuje odstranjevanje papul, ker so same po sebi povsem neproblematične, brazgotine, ki bi morda nastale po odstranjevanju, pa bi lahko bile moteče in boleče pri spolnem odnosu.

Matjaž

Lep pozdrav!

Meni so se na glavici od penisa naredile kakšno leto nazaj nekakšne majhne pikce so nekakšne kožne barve me ne boli in ne srbi. Prosim za pomoč! Hvala

lp

New Report

Close