Najdi forum

penis

Spoštovani!

Gre za delno fimozo, tj. preozko kožico. Poskušaš lahko z raztegovanjem, ko masturbiraš. Pri tem namaži s kakšno kremo, da bo bolj galdko teklo. Če se to ne bo dalo, se oglasi pri zdravniku, da te pošlje h krirugu ali urologu, da te obrežejo. Glavica je običajno bolj občutljiva za dotik.

Lep pozdrav!

Janko Kersnik

Pregovor: "Eno jabolko na dan podi zdravnika stran."

Pozdravljeni!

Na spodnjem delu penisa malo pod sredino mi je nastal nekakšen strdek. Je kot nekakšna bula (premer cca 0.4 cm) ki pa se v tanki liniji nadaljuje vodoravno še kakšen cm proti sredini. Na otip je zelo trd, vendar ne boli in srbi.
Lepo vas prosim za vaš nasvet, sam sem v skrbeh, kaj bi to lahko bilo.

Hvala in lep pozdrav!

Pozdravljeni!

Hvala za hiter odgovor!
Zanimata pa še me dve stvari:
Katero kremo naj uporabim in kaj lahko naredim da nebo glavica tako občutljiva, saj se je prav dotakniti nemorem.

Lep pozdrav!

Hvala

Spoštovani!

Vsako, ki je za kožo.

Kupite v lekarni kremo, ki anestezira – xylocain, če se da dobiti (na žalost ne vem).

Lep pozdrav!

Janko Kersnik

Pregovor: "Eno jabolko na dan podi zdravnika stran."

Mislim, da se dobi pršilo, krema je samo na Rp.

Matjaž

tudi jaz se vam zahvaljujem za vaš (ne)odgovor.
Lep pozdrav.

@bmth:

Kožne spremembe je silno težko diagnosticirati preko interneta, tudi če bi priložil slikico. Poskusi na forumu dermatologija in še bolj natančno opiši to “bulico”, navedi starost, ali imaš kakšne zdravstvene težave (diabetes), jemlješ kakšna zdravila, če si imel spolni odnos in se je pojavilo po njem, kako dolgo že imaš to spremembo, skratka čim boljšo anamnezo.

Moje laično mnenje je, da če ne boli, se ne veča in izgine v tednu ali dveh, potem ne rabiš skrbeti. Lahko je zgolj mozolček, zamašeno izvodilo lojnice, morebiti kak lipom, ampak to so res le ugibanja.

Matjaž

Spoštovani!

nekaj casa nazaj sem bil na pregledu pri urologu
zaradi zamesene lojnice na penisu in na odstranitev se vedno cakam
vendar sem par dni nazaj pri tusiranju opazil
da ko to bulico stisnem iz nje pritece kri
kar se mi do sedaj nikoli ni dogajalo
zanima me ali je problem zelo resen
ali lahko to doma umirim z kaksnimi obkladki ali pa moram spet k zdravniku?

Lepo pozdrav!

Spoštovani!

zaenkrat tuširajte in dajajte obkladke. Lojnica se je zagnojila. Mogoče bo posledica taka, da vam niti ne bo potrebno na odstranitev.

Lep pozdrav!

Janko Kersnik

Pregovor: "Eno jabolko na dan podi zdravnika stran."

Spoštovani!

Včeraj so se mi na glavici penisa pojavili rdeči izpuščaji, ki srbijo.. v upanju, da bi izpuščaji hitreje izginili sem danes zjutraj glavico namazal s fenistil gelom in srbeža res en čas ni bilo.
Zanima me kaj je to? Kaj storiti? Ali je nujno obiskati zdravnika?

Za odgovor se vam že vnaprej zahvaljujem!

Pozdravljeni!

Pred 5 dnevi sem na sami glavici opazil 3 čist male ranice (zarezice) vidi se da koža glavice ni v celoti zaprta.

lep pozdrav tilen

Spoštovani!

Se opravičujem da motim ampak sem sramežljiv glede teh stvari in mi ni do zdravnika glede tega.
Vglavnem moj problem je ta da imam male bele pikice do velikosti 0,5 mm pod robom glavce penisa in rob glave penisa je temno rdeč včasih celo plavkast nič ne neboli, ne srbi vglavnem ni nobenih znakov samo je čudno videt je to kaj narobe in priporočate kako mazilo aja pa da nepozabim tak je že več kot leto dni

hvala lepa za odgovor

Lep pozdrav imam eno vprašanje in sicer me zanima cirka 2 leti imam po celem peniso nekakšne glivice biv sm pri zdravniko dobil sem veliko krem vendar ni pomagalo potem so me poslali na nadaljne preiskave vendar so rekli da ni nič… sedaj nevem ali so to glivice kajti včasih me malo srbi
koža se včasih malo lušči… ta problem imam ž 2 leti in nevem kako ga naj odpravim !

hvala lepa za vaš odgovor Lp

miki88: verjetno so glivice, v lekarni kupi Canesten kremo in maži 7-10 dni. Sedaj je tako verjetno že bolje?

tilen11: koliko si pa star?

Matjaž

hudo: po opisu mi to izgleda kot penilne papule, krema jih ne bo odstranila, ni nič nevarnega.

naven: iluzorno je pričakovati, da bi lahko tako preko foruma rešili težave, ki so jih skušali rešiti zdravniki, ki so vas pregledali in poslali na preiskave. Če so glivice, potem pomagajo kreme proti glivicam ali sistemski antimikotiki (tablete).

Matjaž

star sem 25 let

tilen11: za starost sem vprašal, ker sem pomislil na kakšno spolno prenosljivo bolezen, ki je 11 letniki ponavadi nimajo, ker še nimajo spolnih odnosov (upam). Ranice na glansu penisa bi lahko bile tudi posledice bolj grobega spolnega odnosa. Prepucij penisa (kožica) pa tako ali tako ni nikoli zaprt, sicer ne bi mogel lulati. Ali pa si vse skupaj narobe predstavljam pa so ranice na sami kožici? Morda ima dr. Kersnik kak namig? Lahko mi pišeš na ZS ali na mail (se vidi v ZS).

Matjaž

Pozdravljeni!
Jaz sem star 17 let, moj penis pa je velik okoli 5cm, v erekciji pa 6-7 cm.V erekciji mi tudi kožica ne gre čez glavico, in tudi nisem še imel ejakulacije. Še nikoli! Poraščen je pa že malo po modih. Ali je to normalno, ker me že zelo skrbi, ker tudi še nisem v pravi puberteti-v razredu sem najmanjši, mozoljev skoraj nimam. Skrbi me, ker moja punca hoče sekxati, jaz pa čutim, da sem umsko že zrel za spolni odnos, vendar fizično še ne. Prosim pomagajte mi, ker bo, če pride do kritičnega trenutka, zame to velika sramota.
Hvala za odgovor!

zdravo
ko je moj penis v erekciji kožica noče iti čez glavico.Ko jo probam dat sam me pa to zelo boli.Ali mi lahko poveste kaj je narobe z mano???????????????????????????????’
Sicer pa je penis dolg 12 cm.

Ozzy: oglasi se pri osebnem zdravniku, verjetno ger pri tebi za zraščenost kožice in glavice penisa ali pa imaš fimozo, več o njej lahko prečitaš tukaj.

Sinonim: videti je, da malce zaostajaš z razvojem oz. je tvoj pubertetni razvoj kasnejši, kot pri tvojih vrstnikih. Na tej spletni strani lahko dobiš več informacij o stopnjah pubertetnega razvoja in se morebiti oglasiš pri svojem osebnem zdravniku, da presodi kaj in kako.

Matjaž

New Report

Close