Najdi forum

penis

Spoštovani!

Pojdi do zdravnika, da te napoti k urologu, da te obrežejo. Sam ne moreš ničesar ukreniti.

Lep pozdrav!

Janko Kersnik

Srečno in zdravo 2010!

Pregovor: "Eno jabolko na dan podi zdravnika stran."

Lep pozdrav!

Z mojim penisom je vse OK. Edino, kar je moteče je to, da imam zelo občutljivo glavico. Če imam kožo preko glavice lahko počnem karkoli, pa me ne bo niti malo motilo, če pa mi nabrekne in si kožico potegnem dol se ne smem dotikati glavice, ker skeli. Tudi kožica mi gre težje čez glavico, ko je penis nabrekel oz. je nazaj ne morem dat dokler se penis ne omehča. Ker če jo dam prej nazaj se uviha.
Kot ste že enemu prej odgovorili je to, da si dam v normalnem stanju penisa kožico dol in čez spodnje hlače. To sem že poskušal, pa ne zdržim dolgo, ker me draži. Moj brat je leto starejši od mene in je imel kot otrok isto zelo razdraženo glavico, kot tudi jaz. Pa se mu je po 17. letu vse uredilo, meni pa še sedaj ne ko sem star že 23let.Ali mogoče veste, kekšni so lahko vzroki za to oz. če je lahko to dedno?
Imam partnerico in kadar imava spolni odnos pri tem ne morem uživati zaradi draženja.
Prosil bi vas, če mi svetujete kako mazilo, oz. karkoli drugega, kar bi pomagalo pri perečem problemu.

Najlepša hvala!
Gregor

Lep pozdrav!

Z mojim penisom je vse OK. Edino, kar je moteče je to, da imam zelo občutljivo glavico. Če imam kožo preko glavice lahko počnem karkoli, pa me ne bo niti malo motilo, če pa mi nabrekne in si kožico potegnem dol se ne smem dotikati glavice, ker skeli. Tudi kožica mi gre težje čez glavico, ko je penis nabrekel oz. je nazaj ne morem dat dokler se penis ne omehča. Ker če jo dam prej nazaj se uviha.
Kot ste že enemu prej odgovorili je to, da si dam v normalnem stanju penisa kožico dol in čez spodnje hlače. To sem že poskušal, pa ne zdržim dolgo, ker me draži. Moj brat je leto starejši od mene in je imel kot otrok isto zelo razdraženo glavico, kot tudi jaz. Pa se mu je po 17. letu vse uredilo, meni pa še sedaj ne ko sem star že 23let.Ali mogoče veste, kekšni so lahko vzroki za to oz. če je lahko to dedno?
Imam partnerico in kadar imava spolni odnos pri tem ne morem uživati zaradi draženja.
Prosil bi vas, če mi svetujete kako mazilo, oz. karkoli drugega, kar bi pomagalo pri perečem problemu.

Najlepša hvala!
Hubert

Pozdravljeni.

Na kožici penisa se mi je pojavil hrapav, rahlo rdeč izpuščaj v obliki kroga velikosti nekje 1cm.
Ko se mi je pojavil prvič, je potem hitro izginil, zdaj pa se ga ne morem in ne morem znebiti.
Me ne boli ali peče, nič, le da nevem zakaj je tam.
Star sem 18 let in imam punco s katero imava spolne odnose.
Kaj bi to lako bilo?
Hvala vnaprej za odgovor.
LP

Pozdravljeni!

Na kožici penisa že 1 leto opažam razpoke, ki me pečejo med spolnim odnosom. Najprej so se ranice samodejno posušile in koža se je zacelila, vendar se je to ponavljalo, zdaj pa se mi ne zaceli že nekaj mesecev. Izcedka nimam, razen nekaj sirastih oblog. Nekajkrat sem opazil tudi rdečkaste pikice na glavici, sicer pa težav nimam. Partnerka se je zdravila z antimikotiki, ker je imela več glivičnih vnetij. Tudi sam sem odšel k osebni zdravnici, ki mi je predpisala Canesten, vendar mi ni pomagal. Zdaj sem se ponovno obrnil nanjo in me je napotila k dermatologu. Ker so čakalne dobe dolge, vas prosim za pomoč. Kaj bi po vašem mnenju to lahko bilo in kako naj si pomagam?

Hvala in lep pozdrav!

Spoštovani!

Poskusil bi še z nekajdnevnim mazanjem s krotikosteroidnim mazilom.

Lep pozdrav!

Janko Kersnik

Pregovor: "Eno jabolko na dan podi zdravnika stran."

Lep pozdrav.

Sem prebral celotno to temo in se mogoče nisem čisto našel v problemu. Najbolj podobno je glivičnemu vnetju. Glavica mojega penica ima po površini rdeče pike. (zgleda kot da bi se luščil) Izcedka nimam, glavica pa me malo srbi in včasih peče. Včasih se mi nabira tudi “sirček”. Težavo sem opazil šele včeraj. Naj grem kupit kar Canesten in si ga mažem po glavici?

Hvala za odgovor.

LP

Spoštovani!

Da. Njaprej poskusite s canestenom.

Lep pozdrav!

Janko Kersnik

Pregovor: "Eno jabolko na dan podi zdravnika stran."

Pozdravljeni!

Na spodnjem delu glavice imam majhne bele pikice, ki me ne srbijo in ne motijo, edina težava je da so na pogled neprijetne. Priporočate kakšno mazlio (to imam že kar dolgo časa). Še nekaj, po celem penisu so nekakšne majhne bele lise, skoraj nevidne na oko, je to narobe?

Hvala za pomoč.

LP!

Spoštovani!

Opisujete nekoliko povečane lojnice, kar lahko pustite, kot je. Kar se tiče lis pa prav tako zaenkrat ni potrebno ukrepati.

Lep pozdrav!

Janko Kersnik

Izšla je zbirka treh priročnikov z navodili za bolnike. Vprašajte vašega zdravnika, če jo že ima, da vam lahko natisne navodilo za vaše zdravstvene težave http://www.drmed.org/index.php?k=4&n=551.

Pregovor: "Eno jabolko na dan podi zdravnika stran."

Spoštovani!

Na spodnjem robu glavice so se mi pojavili nekakšni majhni, drobni, a neboleči izpuščaji. Zgleda kot bi bile glivice na kupu, a so normalne rdeče barve kot glavica. Po spolnem odnosu pa to območje postane srbeče in tudi urin malo peče, a po nekaj dneh po odnosu, se težave prenehajo.

Zanima me, ali so ti izpuščaji nevarni, nalezljivi, ter kako se jih da odpraviti.

Hvala za odgovor,

LP

Spoštovani!

Na spodnji strani glavice imam nekakšne drobne izpuščaje….podobno glivicam, vendar te ne bolijo. Razen po spolnem odnosu, postane ta predel srbeč in tudi urin nekaj dni peče. A čez nekaj dni te težave minejo. Izpuščaji so kot drobne bunkice, in so navadne rdeče barve kot glavica.

Skrbi me, da ni to kje nalezljivo ali nevarno, ter s čim naj to pozdravim?

Hvala za odgovor,

LP

Spoštovani!

Nisem čisto prepričan, da gre za glivice, vendar vseeno poskusite 10 dni mazati s canestenom, ki ga dobite v lekarni.

Lep pozdrav!

Janko Kersnik

Pregovor: "Eno jabolko na dan podi zdravnika stran."

Pozdravljeni.
Pišem v fantovem imenu. Ima namreč že zelo dolgo vnetja, pomaga si z kremo Canesten, vendar mu ne pomaga. Prišlo je že tako daleč, da mu niti kožica ne gre več preko penisa. Če si jo hoče potegniti preko glavice penisa ga zaboli. Je to tako močno vnetje, ali je kaj druga? S čim si lahko pomaga, in ali mora k zdravniku? Hvala za odgovor!
LP

Spoštovani!

Pri takem ventju, bi bilo najbolje, da obišče zdravnika, ki ga bo verjetno psoal k urologu. Poskusil pa bi mazati s kortikosteroidnim mazilom, kar bo stanje nekoliko izboljšalo.

Lep pozdrav!

Janko Kersnik

Pregovor: "Eno jabolko na dan podi zdravnika stran."

Pozdravljeni!

Jaz sem imel z punco oralni odnos in se mi je nasledni dan okoli glavice naredila nekakšna bula oz. obroč. Izvedel sem da je lahko to parafimoza, zanima me če je res tako resna zadeva da moreš takoj urologu?..Če se da doma poštimat ali kaj takega?

Lp in hvala za odgovor

Zdeavo!

Imam podoben primer kot NMC, okoli malo pod glavico imam bulo oz. kot obroč ki je malo napihnen, zanima me če je dobro da dajem gor mokro cunjo in mažem z kako kremo da bo to bilo uejeno brez obrezanja?

LP in prosim za odgovor

Spoštovani!

Velja za oba. Hladita, kožico in glavico pa mažita s kakšno kremo, da bo koža vlažna in voljan oz. ne bo izsušena.

Lep pozdrav!

Janko Kersnik

Pregovor: "Eno jabolko na dan podi zdravnika stran."

Lepo pozdravljeni.
Star sem 78 let, do sedaj nisem imel nobenega problema s spolovilom. Zadnjih nekaj tednov pa opažam na penisu čuden pojav .Kožica, ki se sicer nahaja preko glavice, je na koncu rdeča in zdi se mi, da je celo malce zatečena, kajti če jo nameravam potegniti nazaj čez glavico, imam občutek kot da je pretesna. To dejanje pa je povezano tudi z rahlo bolečino.
Prosim Vas, če mi poveste, kaj je s tem. Ali se to da ozdraviti s kakšnim mazilom? Ali pa bo trba k zdraviku? Dermatologu ali urologu?
Za odgovor najlepša hvala in prisrčen pozdrav..

Spoštovani!

Zaradi vnetja nastaja fimoza. Obiščite vašega zdravnika, da bosta najprej poskušala z mazilom proti vnetju, če ne pa bo potrebno do urologa zaradi ev. obrezanja.

Lep pozdrav!

Janko Kersnik

Pregovor: "Eno jabolko na dan podi zdravnika stran."

New Report

Close