Najdi forum

penis

Pozdravljeni!

Na območju pri frenulumu se mi je naredila bela obloga. Če si potegnem kožico nazaj in ga dam potem tako v hlače se vse posuši in obloga izgine. Ko pa si kožico porinem nazaj čez glavico, postane vlažno in obloga spet nastane. Ko dobim oblogo, si kožico tudi težje potegnem nazaj. Izgleda kot, da je del kožice. Pod tušem si drgnem ampak ne gre stran.
Mazal sem že s kremo Canesten, ampak po enem tednu ni bilo izboljšanja. Kot sem rekel, teh težav pri suhi kožici nimam, le ko je vlažna. Prosim za nasvet.

Hvala za odgovor in lep pozdrav

pozdravljeni.
kozica na penisu mi ne gre dosti dol ze nekaj casa in vcasih se mi pojavlja malo rdeco na vrhu glavice kot da bi bilo vneto.ampak nic ne boli.pac kozica ne gre kaj dosti dol,kot da je preozka ali podobno.ali pomaga sploh kaksno mazilo ali pa naj grem kar k urologu ali oseb.zdravnici?
hvala

Pozdravljeni!
Pred kratkim sem opazil, da imam na kožici (ob strani penisa) strdek, ki ne boli (niti ob dotiku), na začetku je srbelo, sedaj pa niti to. Je to kaj resnega ?

lp

Pozdravljeni!
Pred kratkim sem opazil, da imam na kožici (ob strani penisa) strdek, ki ne boli (niti ob dotiku), na začetku je srbelo, sedaj pa niti to. Je to kaj resnega ?

lp

@FunnyBoy: Verjetno se je do danes stanje že normaliziralo? Po opisu sodeč mi vseeno zgleda kot glivice, čeprav bi pričakoval izboljšanje po tedenu dni terapije s Canestenem. Glivice imajo rade vlažno okolje. Lahko gre za bakterijsko vnetje, lahko za kako drugo obolenje, ki ni povezano z vnetjem, lahko pa tudi, da bi uporaba drugega antimikota pomagalo. Če ni bolje, pokažite zdravniku.

@dza: Najprej se oglasite pri osebnem zdravniku, bo že on dal napotnico za urologa, če bo menil, da je potrebno.

@tadej111: Ne predstavljam si najbolje. Strdek je pod kožo, torej hematom? Morda je nastal zaradi grobe manipulacije in bo izginil samo po sebi?

Matjaž

Pozdravljeni,

Pred 5 meseci so se mi po nezaščitenem spolnem odnosu (tako vaginalnem, kot analnem) pojavile rdeče pike po glavici penisa in po kožici, ki prekrije glavico. Vse je normalno, nič me ne srbi, le pogled na rdeče pike je neprijeten. Pike včasih zjutraj izginejo in se potem tekom dneva zopet pojavijo, kdaj jih je več, spet drugič manj. Razen redne higijene ne mažem z nobenim mazilom.

Ali je to kakšno vnetje in ali je dovolj, da se namažem s canestenom, oziroma kaj svetujete.

najlepša hvala za vaš odgovor.

lp
Tine

Mene pa zanima ali je možno imeti te papule na vrhu glavice na penisu ?
Ker izgleda točno tako kot papule in me malo skrbi ker vse povsod piše da so na robu glavice, meni pa so se pojavile na vrhu! imam jih že približno 1 leto!
lp

pozdravljeni!
Že okoli 2 tedna je del kože na spodnjem delu penisa(ob vrhu) rdečkaste barve in zelo zelo srbeče, vmes je bila tam tudi zelo suha koža (kot da se rahlo lušči). še posebaj močno srbi/rahlo peče po tuširanju ali uriniraju. Prosim za nasvet.

Hvala za odgovor in lepo pozdrav!

Pozdravljeni

Kot vsi imam tudi jaz podobno vprašanje. Ob strani na penisu se mi je naredila podkožna bulčica, ki izgleda kot podkožni mozolj, če se jo dotaknem me ne boli, v kolikor jo začnem malo “stiskat” gre ven kot mozolj na obrazu, le da ne veliko. Danes sem opazil, da so se začele pojavljati male rdeče pikice, ne tako opazne,malo me srbi. Star sem 30 in do sedaj nisem imel podobnih težav, pred cca. 15 dnevi sem imel spolni odnos brez zaščite! VEM! ZAŠČITA! Sem dobil očitno lekcijo…? Za odgovor oz. pomoč se vnaprej zahvaljujem…
Ali mi lahko priporočate kakšnega urologa, ki te sprejme takoj??
hvala, lp

@Tine: Canesten gotovo ne bo škodil, velja sprobati. Ker imate spremembe že tako dolgo, potem verjetno ni nič nevarnega, vseeno pa bi me zanimalo, zakaj pikice izginjajo in se znova pojavljajo.

@Zaskrbljeni111: Gre za ektopične lojnice, ki se lahko pojavijo pravzaprav vsepovsod, le najbolj tipično ob robu glavice. Seveda se na daleč kožnih sprememb ne da diagnosticirati, ob priliki pač pokažite zdravniku.

@kajpazdej: Poskusite lahko sicer mazati s Canesten kremo ali kako drugo mastno kremo, imam pa občutek, da to niso glivice in bi bila boljša izbira lokalni kortikosteroid, tega dobite zgolj na recept.


@Worried
: Omenjene spremembe so na koži, z njo pa se ukvarja dermato(venero)log, ne urolog. Vsak privatni zdravnik vas bo sprejel najkasneje v roku enega tedna. Sicer pa ne vidim razloga, da bi obiskali samoplačniško ordinacijo, osebni zdravnik je vedno prva izbira.

Matjaž

Pozdravljeni!

Imam en problem. S punco sva nekaj časa že skupaj in sva se odločila da greva korak dlje v spolnosti. Vendar to je nastal problem. Kožica je šla čez glavico ob oralnem seksu, vendar zdaj noče nazaj. Kot bi mi otekla glavica. Mogoče ker je bilo to prvič zame… Imate kakšno idejo?

Spoštovani!

Če še vedno ni šla, in je ne boste spravili nazaj niti tako, da bi jo namazali z mazilom za roke ali milnico in potem z obema rokama poskušali potegniti nazaj, pojdite do zdravnika, da vam da napotnico za urologa ali splošnega kirurga, da vam to naredi on, in vid, če bi bilo potrebno zarezati tokio, da bi bila dovolj velika za normalno gibanje naprej nazaj. Če pa bo kdaj galvica povsem pomodrela in/ali otekla, potem morate takoj k zdravniku, magari v najbližjo dežurno ambulanto.

Lep pozdrav!

Janko Kersnik

Pregovor: "Eno jabolko na dan podi zdravnika stran."

Pozdravljeni!

Na vrhu glavice pri luknji, se mi je pred parimi meseci pojavil rdeč izpuščaj (manjša bulica). Izpuščaj me ne srbi in ne peče, kot da ga nebi bilo. Penis umijem vsaj enkrat na dan, tako da higiena nebi smela biti problem. Mogoče kakšna ideja?

LP

Spoštovani!

Ne vidim zdravstvenih razlogov za to stanje.

Lep pozdrav!

Janko Kersnik

Pregovor: "Eno jabolko na dan podi zdravnika stran."

Lep pozdrav!

Že dolgo časa imam občutljivo glavico na penisu kar je precej moteče. Je mogoče kaj povezano s tem, da sem bil na operaciji, ko sem bil majhen, ker je bila kožica “zataknjena” .

Prosim za hiter odgovor. Nasvidenje JJ JUNIOR.

Spoštovani!

Če ste zaradi tega obrezani, bi bila koža na glavici celo manj občutljiva.

Sicer si jo namažite s kremo za kožo, ali celo s ksilokainom, ki jo bo malo anestiziral. Odvsino, kdaj vas moti ta večja občutljivost.

Lep pozdrav!

Janko Kersnik

Pregovor: "Eno jabolko na dan podi zdravnika stran."

Pozdravjleni!

Že pol leta se mi pod kožico penisa nabira veliko bele snovi,ki pa gre stran,ko si umijem penis.Ta bela snov pa se že naslednji dan pojavi nazaj.Penis me ne srbi ni otečen vse se zdi normalno kaj bi lahko bilo to?

Lp

Spoštovani!

Običajen pojav smegme, sirčka, ki nastaj iz izločkov žlez na koži galvice, odmrlih celic kože… Redno umivanje in nič drugega.

Lep pozdrav!

Janko Kersnik

Pregovor: "Eno jabolko na dan podi zdravnika stran."

Pozdravljeni,

star sem 15 let. Od kar se spomnem, sem imel na spodnji strani penisa (in modah) majhne “izboklinice”, kot kakšni miniaturni mozolji. So podobne barve kot koža, oz., nekoliko svetlejši. Razen vizualnega efekta ne predstavljajo nikakršnih problemov. Kakšna ideja?

Lep pozdrav.

Pozdravljeni!

Včeraj sem opazil nabreknjeno kožo na penisu, je rdeče barve, na dotik me boli, velika pa je 2cmx1cm. Zanima me kaj je narobe, ali je kaksna alergija? Spolnih odnosov včeraj nisem imel in res ne vem zakaj se mi je to pojavilo.

Hvala za vaš odgovor.

Lp

New Report

Close