Najdi forum

penis

Spoštovani!

Včasih traja malo dlje, da se stanje popravi. V obeh primerih lahko mažete nekaj dni s canestenom.

Lep pozdrav!

Janko Kersnik

Pregovor: "Eno jabolko na dan podi zdravnika stran."

Spoštovani.
pred 2 dneh po erekciji me je začel boleti penis. Ob desni strani glavice. Ob pogledu se ne vidi nič in ne srbi. me pa boli ko se dotaknem, bolečino čutim nekako ob glavici. ko si oblečem hlače pa se dotaknem me boli, čez čas pa pozabim in nič več ne čutim.

Spoštovani,
približno mesec nazaj sem imel nezasčiten spolni odnos, naslednji dan so se mi pojavile rdeče pikice po glavi penisa, ki so zginile po 2-3 dneh. Sedaj me zanima ali je potrebno še vseen kej zdraviti in če se mi lahko pri spolnem odnosu ponovno pojavijo, ter če jih lahko prenesem na drugo partnerko ?
hvala za odgovor!

Pikice so lahko glivice, lahko kakšna alergija, morda sploh ni povezano s spolnim odnosom, zgolj ugibam. Če je samo izginilo verjetno ni kaj pomembnega. Sedaj iti do zdravnika nima smisla, saj nimate kaj pokazati.

Matjaž

Spoštovani zaskrbljeni!

Strinjam se z Matjažem.

Spoštovani T.F.!

Nimam uporabne razlage. Verjetno pa so težave sedaj že mimo?

Lep pozdrav!

Janko Kersnik

Pregovor: "Eno jabolko na dan podi zdravnika stran."

Zdravo.

Pred kratkim se mi je na kozici , ki običajno prekriva glavico pojavil rdeckast izpuscaj , ki grozno srbi. Imel pa sem pred kratkim oralne in vaginalne spolne odnose. Je to povezano, bi pomagalo kako mazilo?

lp

Spoštovani!

Verjetno gre za glivične spremembe, ki pogosto v nekaj časa izginejo same od sebe. Skrbite za običajno higieno. V lekarni lahko kupite mazilo proti glivicam, ki praviloma pospeši zdravljenje. Glivice imamo vsi na koži in zadošča nekaj več drgnjenja in kislih nožničnih izločkov, da se razbohotijo.

Janko Kersnik

Pregovor: "Eno jabolko na dan podi zdravnika stran."

Spoštovani,
pred natanko mesecem sem opazil komaj opazno spremembo na glansu penisa = lisa malce intenzivnejše rdeče, barve velikosti graha, z za odtenek bolj gladko površino od ostale. Zdelo se mi je čudno, a še ne problematično.
Ta lisa se je počasi večala in bila občasno komaj opazna, drugič pa bolj.
Danes sem prvič opazil, da je na lisi premera cca,1,5 cm malce bolj poudarjen rob, notranjost pa je svetlejša.
Ostalih simptomov ni ali pa jih ne zapažam. No, mogoče danes vsake par ur začutim nekak hladen občutek v desni spodnji polovici glansa – upam da le fantomski…
Počutje je OK, sem zadnji mesec kar precej pod stresom – zdaj pa še bolj! 🙁
Znanih spolni bolezni nimam. Imel sem zelo milo opliko herpesa simplex na ustnici pred četrt stoletja, ravno toliko časa sem tudi pozitiven na hepatitis A.
Pošljem vam lahko tudi fotografijo trenutnega stanja, saj se mi zdi, da so mogoče prav o tem pisali tudi predhodniki. In če se gre res za glivice: od kod okužba?
Vnaprej hvala za odgovor!

Pozdravljeni!
Obračam se na vas, ker imam probleme s pekočim penisom. Star sem 28 let, med urinjenjem me na koncu penisa zelo peče. Ko urinjenje končam ta pekoč občutek ostane še cca 10 min. Ne pretiravam, zelooo peče! Spolni odnosi so redni, z dekletom sva skupaj že 7 let, zato vzrok o menjavi spolnega partnerja odpade. Bi to znal biti kakšen simptom za začetek kakšne bolezni ali bo to minilo? Neprijetno je iti k zdravniku glede tega, zato se za prvo mnenje obračam na vas.

Hvala ter lep pozdrav

Jas imam na mojem penisu neko belo snov ko nastane ko se samozadovoljujem. mazalsem se zelo dolgo (2 – 4 mesece) ampak še vedno ni izginilo

hvala za razumevanje vas pozdravlja ???? pa upam da bote vi tut pozdravili mene

Spoštovani!
Sem ženska, jemljem kontracepcijske tabletke. Pred tednom sem prvič dobila glivično vnetje(nisem šla k ginekologu), 1 teden sem se mazala z kremo Canesten, ko se je stanje popravilo, sva z partnerjem imela spolni odnos, prvič ni bilo nič, po drugem pa sem opazila ponovno srbečico in sirast izcedek. Predvidevam da ima glivično vnetje tudi on, pa je to razlog za ponovno težavo pri meni? A zakaj se pri njemu nič ne pozna? nima nobenega znaka, problema.. Naj se tudi on sedaj maže z kremo Canesten? Kam je potrebno nanesti kremo?samo po glavici in malo kožice ali večjo površino?
Že vnaprej hvala za odgovor.
Lep pozdrav

@Marre: Glive kvasovke so normalni prebivalec na površinah kože in sluznic, tako pri ljudeh kot pri živalih, so del normalne kožne in sluznične flore. Z nami večinoma živijo neopazno in ne povzročajo težav. Včasih se zaradi ugodnih pogojev na določenem delu telesa preveč razrastejo in začnejo povzročati težave.


@AAA
:B: Morda pa gre za kakšen uroinfekt? Pijte dosti tekočine, brusnični čaj, če ne bo bolje pa k zdravniku, da pregleda urin. Zakaj pa bi vam bilo neprijetno? Zdravniki so videli že vse mogoče organe in vaš ni prav nič posebnega 🙂


@gospod
????: ne znam si prav predstavljati, kaj bi to bilo. S čem ste pa mazali? Ali kaj boli, srbi, peče? So kakšne bunčice, rdečina, vnetje?


@Nivea
: priporočam, da kupite tudi Canesten vaginalete, ki jih 3 dni zapored vstavite v nožnico pred spanjem. Sicer pa s kremo lahko mažete povsod po koži, kjer so videti spremembe. Poskusite zmanjšati možnosti za razrast glivic. Rade imajo vlažno, toplo, sladko, alkalno okolje. Nosečnost ali uporaba KT, pogosti spolni odnosi, tesna, sintetična oblačila, debelost, pretirano potenje ter nekatere bolezni (sladkorna bolezen, okvarjena imunost) in antibiotiki izboljšujejo pogoje za razvoj kvasovk. Vseh bakterij in gliv se z nobenim ukrepom ne da povsem znebiti, lahko le zmanjšamo njihovo število. V nožnici jih praktično vedno nekaj ostane in potem se lahko spet namnožijo in povzročijo težave. Zato se partnerjev običajno ne zdravi, razen če imajo težave, ampak ta ukrep niti ni vedno učinkovit niti ne jamči, da težav nikoli več ne bo.

Matjaž

imam en problem na penisovi kozi pri vrhu so se mi naredile neke cudne crtein obcutno se mi je zmanjsal penis kaj naj naredim

Spoštovani AAA:B, gospod, Nivea!

G. Matjaž je ustrezno pojasnil ukrepanje.

Spoštovani bursac!

Nimam ustrezne razlage, zato se oglasite pri zdravniku.

Lep pozdrav!

Janko Kersnik

Pregovor: "Eno jabolko na dan podi zdravnika stran."

Lep pozdrav !

Želel bi nekaj vprašati.

Ene 10 dni nazaj se je začelo. Sicer je problem sedaj zelo majhen glede na to kakšen je prej bil.

Vglavnem preden se je vse to začelo morem poudariti, da nisem imel spolnih odnosov 7 dni, ker je imela punca tetko s krvavca.

pred tem smo pa ene 10 dni seksali tudi 3 krat dnevno na dopustu.

Vglavnem nekega dne je samo po sebi začelo pečt in srbet ko sem uriniral. ko sem potegnil kožico nazaj je bila kožica pod glavico rdečkasta in na vrhu glavice sem imel rdečo piko.

Higiena je pri meni na višku, saj sem se tuširal tudi tri krat dnevno, sedaj el 2x. morda tuiči tudi tu problem, saj sem penis spiral z shower gelom in milom.

Vglavnem po tem ko sem to opazil sem instinktivno začel vsak dan mazat penis s kremo proti glivicam, čeprav jih nisem nikoli imel in mislim da tudi tokrat ne, ker ne vem kako bi jih dobil če več kot 7 dni nisem.

Izcedka nisem imel, nobenih mehurčkov tudi ne.

Po tem sem ga spiral s kamilico in tudi mazal s kremo proti opeklinam, katera ne vsebuje alkohola.

Sedaj je vse izginilo, kožica je normalna, opazil sem le še par zarezic kot nekih malih malih ranic, katere še malo pečejo in srbijo ob uriniranju. poskusil sem masturbirat da vidim kako bo šlo pa je malce peklo obizlivu.

Zdaj me zaniam kako stvar rešiti do konca in zavceliti te ranice?

Hvala

LP

Spoštovani!

Stanje se bo postopno umirilo samo od sebe. Lahko mažete s katero koli nevtralno kremo za kožo.

Lep pozdrav!

Janko Kersnik

Pregovor: "Eno jabolko na dan podi zdravnika stran."

pozdravljeni!

Jaz imam problem,da kožica na penisu deluje suho in ni več tako občutljiva na dotik,
in potrebujem zelo dolgo,da dosežem izzliv.Problem je v tem,da izliv ne občutim več
tako intenzivno kot sem ga včasih.Sem pa nekaj časa nazaj parkrat mastrubiral na suho.
Kaj mi svetujete?Že vnaprej se zahvaljujem za pomoč!

spostovani,
do pred par meseci nisem imel nikakrsnega problema z vlecenjem kozice preko glavice penisa,
vse se je zacelo ob novi partnerki. Namrec, kozica je postala zelo neprozna, rdeca, po veckratnih odnosih sem na kozici opazil majhne rane, postalo je pekoce in zelo neprijetno. Mazem se z vlazilnimi kremami, vendar v erekciji mi predstavlja problem potegniti kozico preko glavice. Istocasno sem opazil pod kozico na vrhu penisa nekaksno otrdlino, veliko 3x 2 mm, na vrhnjem delu kozice pa izgleda kot da je nekaksen podkozen mozolj. Vcasih je celo v normalnem polozaju tezko potegniti kozico preko glavice, ce pa ze , vendar cutim napetost , kakor da mi stiska glavico. To se mi ni nikdar dogodilo, zato bi vas prosil za nasvet s cim naj si mazem, da zopet vzpostavim normalno stanje
lep pozdrav

Spoštovani hitman!

Uporabite kakšen lubrikant, ali pa mazilo za kožo za nego kože in glavice. Kakšnih bolezni pri tem ne vidim.

Lep pozdrav!

Janko Kersnik

Pregovor: "Eno jabolko na dan podi zdravnika stran."

Spoštovani vice.ale!

Najbolje bo, da se oglasite pri zdravniku, da si ogleda opisane spremembe, ker bi se težko odločil, za kaj natančno gre. Vsekakor vse skupaj spremlja vnetje, ki ga bo tudi potrebno zdraviti.

Lep pozdrav!

Janko Kersnik

Pregovor: "Eno jabolko na dan podi zdravnika stran."

New Report

Close