Najdi forum

penis

Spoštovani Z.K!

Se je stanje umirilo?

Lep pozdrav!

Janko Kersnik

Pregovor: "Eno jabolko na dan podi zdravnika stran."

Pozdravljeni,

ko imam penis v trdem stanju mi kožica noče iti čez glavico.Če jo probam sam dat me zelo boli in gre dol samo toliko da vidim vrh glavice.V normalnem stanju pa gre čisto lepo čez.Kaj naj naredim?

Pozdravljeni!

Imam eno težavo, ko potegnem kožico penisa nazaj se mi opazijo majhne bele pike ene so večje druge pa manjše. Star sem čez 14 let in sem v poberteti. Penis si redno umivam. Vendar ne grejo dol. Glavica penisa ja čista brez teh pik. Prosim če mi lahko pomagate!

@ozbej: gre za fimozo, pokaži osebnemu zdravniku, verjetno bo potrebna cirkumcizija.

@EVO
: Če si prav predstavljam, gre za lojnice, ki jih imajo eni malo več, drugi malo manj. Ni nič nevarnega in ni potrebno ničesar storiti.

Matjaž

Zdravo!
Imam eno vprašanje. Zakaj se mi velikokrat po spolnem odnosu (z eno in isto resno punco) po glavici penisa spustijo rdeči izpuščaji ki malo srbijo/pečejo? Izginejo po kakšnem dnevu ali dveh.
Hvala in lp!

Pozdravljeni!
Ali je pri glivičnem vnetju penisa nujna uporaba kakšnega mazila/gela, ali je to samo zato, da vnetje prej izgine. Ali se po redni uporabi mazila glivično vnetje še pojavlja?
Hvala in lep pozdrav!

Sem fant, 24 let.Zaradi pretesnih in preveč plstnih oblačil v zimskih hladnih krajih me srbijo genitalije že nekaj tednov. stvar začne vsak večer, ponoči je noro hudo, čez dan pa vse OK. Bi Canesten krema pomagala, ali ne? So to glivice ali kaj druga?

hvala,lp
Miha

Glivice so na človeškem telesu stalno prisotne in večinoma ne delajo težav. Ko se preveč razbohotijo, si pomagamo z antimikoti, lahko pa se znova pojavijo. Lahko le zmanjšamo število glivic s protiglivičnimi mazili in/ali tabletami ter sami najdemo življenjski stil, ki jim najmanj ustreza in jih zavira v razraščanju. Rade imajo vlažno, toplo, sladko, alkalno okolje. Stres, pogosti spolni odnosi, tesna sintetična oblačila, debelost, hrana s pretežno prečiščenimi ogljikovimi hidrati, zlasti sladkarijami, pretirano potenje ter nekatere bolezni (sladkorna bolezen, okvarjena imunost) in penicilinski antibiotiki izboljšujejo pogoje za razvoj kvasovk.

Matjaž

Pozdravljeni

Imam eno vprašanje in sicer se mi dostikrat po spolnem odnosu z ženo pojavi glivično vnetje na glavici in na koži pod glavico, katero uspešno pozdravim s Canasten kremo.

Opazil sem tudi da če si po spolnem odnosu umijem penis teh težav nimam.

Glede na to da se isti problemi vedno pojavijo po spolnem odnosu in že kar nekaj časa, me zanima kako bi se z ženo tega problema rešila. Ona problemov z glivičnimi vnetji nima.

Hvala za vaš odgovor.

Spoštovani!

Verjetno gre za posldeica draenja, drgnjenja in stika s kislo floro nožnice. Umijte in namažite z nevtralno kremo za kožo ali canestenom.

Lep pozdrav!

Janko Kersnik

Pregovor: "Eno jabolko na dan podi zdravnika stran."

pozdravljeni

na vrhu glavice okoli luknjice imam rdeč madež. ne peče, samo včasih me srbi po masturbiranju.
ali je nevarno?

lp

aja pa po tuširanje me ne srbi več. je možno da so glivice?

Spoštovani!

Najbrž gre samo za nekoliko bolj vzdraženo sluznico, na kateri kiselkast urin povzroči neprijeten občutek.

Lep pozdrav!

Janko Kersnik

Pregovor: "Eno jabolko na dan podi zdravnika stran."

Pozdravljeni

S čim se pa to zdravi ali po določenem času to izgine?

Če je vzdraženje od urina, potem poskrbite za higieno, po vsakem uriniranju penis splahnite, da odstranite urin. Lahko penis tudi splaknete oz. umijete s kamiličnim čajem. Če ne bo bolje, bi lahko poskusite namazati s kakšno kremo, npr. Bephantene (plus), če so glivice pa s Canestenom.

Matjaž

Pozdravljeni.
Meni pa so se na penisu (na glavici) pojavile nekakšne rdeče pikice. Najprej sem opazil le eno, naslednji dan pa več. Pikice lahko preštejem, imam pa tudi nekakšen rdeči lišaj okoli vrha glavice (pri luknji). Zaenkrat ne peče le čisto malo včasih srbi. Kaj naj naredim, naj grem k zdravniku ali naj še malo počakam.

V lekarni kupi Canesten kremo in maži kak teden dni, če ne bo bolje, pa pokaži osebnemu zdravniku.

Matjaž

Pozdravljeni!
Vem, da so moji problemi podobni zgoraj opisanim, pa vendar ne bi rad zamešal krem ali kaj podobnega. Torej:
1.) Star sem 14 let.
2.) Kožico, ki pokriva glavico penisa si mislim odstranit, a vendar; Opažam, da kadar moj penis ni v erekciji, kožico lahko ”povlečem z glavice”, ko pa imam erekcijo pa ne. Je to v redu?
3.) ”Znotraj” kožice in na robu glavice penisa sem opazil ”mozoljčke”. Na robu glavice so beli in me zanima, kaj naj naredim. Ali obstaja krema zanje, in ali so to glivice ali kaj drugega (so zelo majhni; za konico svinčnika in beli, razporejeni pa so (v kožici) po skupinicah in po celem robu glavice). Srbijo me ne, le nelagodno mi je, ko jih vidim.
4.) Prav tako kot Sašo (13.08.08) imam občutljivo glavico penisa. Sem že razmišljal, da bi si ”potegnil” kožico dol, pa me je najprej zmrazilo, da bi se glavica ”nalepila” na spodnje hlače pa še tole je: VEDNO, kadar se zbudim zjutraj imam erekcijo in res ne bi bilo prijetno doživeti zelo bolečo (erekcijo) :/
Najlepša hvala za odgovore.

Zdravo!
Pred dvemi dnevi sem imel spolni odnos z eno punco. Uporabljala sva zaščito in čisto malo časa brez zaščite. Danes sem opazil majhno krasto in zraven še rdečo okroglo “rano”. Velikost rane je majhna.
Je kaj hujšega?

Hvala za odgovor.
lp

@angel696:
1. Vzel na znanje, prav, da si povedal.
2. Ne, to ni v redu, kožica (prepucij) mora gladko teči preko glavice (glansa) penisa tako v mehkem kot v trdem stanju. Pr tebi gre verjetno za relativno fimozo (phimosis relativa). Kožice si verjetno ne boš odstranil sam, ampak bo to naredil kirurg.
3. Mozoljčki oz. bunčice so ektopične lojnice oz. penilne papule (papillae coronae glandis). Ni potrebno ničesar storiti in tudi nobena maža jih ne bo odstranila.
4. Jutranje erekcije niso nič nenavadnega, z njimi se kar sprijazni. Kožico pa kar pusti, da pokriva glavico, saj erekcije dobiš tudi ponoči med spanjem, in to ne samo ene…
Več lahko najdeš na: moji spletni strani.

@js234: Nekako si težko predstavljam “majhno krasto in zraven še rdečo okroglo “rano”, zato zgolj ugibam, da bi lahko šlo za poškodbo, nastalo ob drgnjenju med spolnim odnosom. Če te bo začelo srbeti, boleti, če bo peklo in se v enem tednu ne bo umirilo, pa pokaži osebnemu zdravniku.

Matjaž

New Report

Close