Najdi forum

penis

Na penisu imam bele majhne pikice že od kar pomnim star sem 20let. Verjetno gre za lojnice ali fordyce spots nevem kakšna je razlika. Problem pa je da vsake tolko kakšna nateče in postane kar velika, ko pa izgine ostane brazgotina. zanima me kako bi se lahko tega rešil če je spoh možno.
Bral sem da je normalen pojav toda vizualno me precej moti. Nevem ce bi se kdo lotil odstranjevanja saj jih je več 100. Obstaja kasna krema?

hvala

Spoštovani anoni!

Lahko gre za blažje vnetje, ki pa ga niti ni potrebno zdraviti. Sicer si lahko kupite mazilo canesten v lekarni in nekaj dni zapored mažete.

Lep pozdrav!

Janko Kersnik

Pregovor: "Eno jabolko na dan podi zdravnika stran."

Spoštovani reet!

V puberteti se z rastjo dokonča tudi razvoj zunanjih spolnih znakov vključno z dolžino penisa in poraščenostjo, nato je stanje približno enako do andropavze, ki se začenja po 40 in nastopa postopoma.

Lep pozdrav!

Janko Kersnik

Pregovor: "Eno jabolko na dan podi zdravnika stran."

Spoštovani bwuu!

Odstranitev ni potrebna. Praviloma gre normalne variacije. Če pa bi izgledalo podobno bradavicam, oz. kožnim gubam, pa bi bilo smotrno obiskati dermatologa, ki bi povedal, če je potrebno zamrzniti.

Lep pozdrav!

Janko Kersnik

Pregovor: "Eno jabolko na dan podi zdravnika stran."

Lep pozdrav!

Mene zanima kaj bi lahko bilo to: ko dam preko glavice kožico se mi zdi da se mi je na desni stari kožica nekako odtrgala in gre še malo dalje kot preko glavice… a na levi stari ne gre.

lp

@bwuu:

Ektopične lojnice so drobne belorumenkaste bunčice (papule), premera približno 1 mm, ki so enakomerno razporejene ob dlakah na telesu penisa, na kožici in/ali na glavici penisa in so razmeroma pogosto prisotne. Gre za žleze lojnice, ki so normalna struktura. Fordyceove papule oz. spots so lojnice, le da se ta izraz v Sloveniji uporablja pretežno le za podobne spremembe na ustnicah, predvsem zgornji. Predlagam, da jih kar pustiš, sicer pa do dermatologa, ki lahko poskusi z zamrzovanjem, rezultati pa niso vedno najboljši (brazgotine).

Matjaž

na penisu prav na sredini med glavco pa dlakami se mi je naredil kot mozolj , ko sem iztisnil je prišlo vn kot pri mozolju sma mi po tednu ni čist zacelilo se je še čist majčkena pikica k se komi vid pa me skrbi da ni kakšna hujša bolezen ker se mi je čez noč pa mlad sm in še nisem imel spolnih odnosov.

nekej na sredini penisa mi se je pojavila kot mozolj in sem iztisnu prišlo je ven kot pri mozolju bila je samo ena , ni se nekak zacelila kot sem navajen pri mozlju da ni po tednu tuki je še vedno majhna pikica rdeča komi vidna pa me zanima če to normalno al je kakšna bolezen , sem mlad in nisem mel še spolnih odnosov.

Po opisu sodeč me spominja na zamašeno lojnico oz. mozoljček, ki bo čez čas izginil.

Matjaž

Pozdravljeni. Imam problem glede penisa in zato se obračam na vas. upam da mi boste znali pomagati. Predvečerajšnim sem na spodnji strnai penisa opazil rdeč krog. Težko opišem kakšen, ampak nekako izgleda kot da bi npr. iz žiletko oddrgnil povrhnjico kože. Je okrogle oblike in na dotik nič e boli ali peče. Vseskozi je vlažen, pa tudi zelo majhen, cca 0,4cm premer Kolikor sem gledal po internetu, je to lahko znak sifilisa, ampak nekako ne vrjamem, glede na to da nisem imel spolnih odnosov. tudi obroba kroga ni trda kot naj bi bila pri sifilisu. Imel sem nekaj podobnega že kakšne 2 leti nazaj, vendar je to kmali izginilo. Moogoče to pride zaradi mastrubiranja? hvala za vaše mnenje. lp, jurif

Pozdravljeni!

Jaz pa imam na modih oz. na koži na modih majhne mozolje oz. pikice bele barve (4)
Me zanima kaj bi lahko bilo? Morda vraščene dlake?

L.P

Pozdravljeni…
Danes mi je med samozadovoljevanjem na nek način počila koža na glavici .. Na zgornjem delu glavice imam počeno ter krvavo (na dotik peče), bol odspodaj pa pordečeno…
Kaj naj naredim..? Star sem 15 let.. in nevem ali naj povem..
PROSIM POMAGAJTE MI.
Že v naprej hvala za odgovor.
lp

@jurif: verjetno je kakšna odrgnina ali mozoljček. Če ne srbi, potem verejtno niso glivice. Bo izginilo.


@neznani
: mnogi imajo bunčice na mošnji, verjetno so (zamašene) lojnice.


@M
:M: brez panike, nisi prvi, ki se mu je to zgodilo. Rana bo malce pekla, tako kot vsaka druga poškodba, lahko se naredi podkožni hematom. Z ničemer ne rabiš mazat, le skrbi za higieno.

Matjaž

Mene pa zanima zakaj imam včasih eno modo bolj spuščeno kot drugo.

lp star sem 14 let in pod glavico na penisu imam okoli in okoli take bele pikice velike 0,5 mm to imam ze od 10 leta mogoce se prej poskusil sem z kremo canasten vendar ni nic pomagal se to lahko prenesa z orlanim sexom oz kako drugace ali je nevarno?

Lepo pozdravljeni!

Imam en problem…moja punca ima z glivicami težave že približno leto dni in nekje pol leta nazaj sem jih dobil tudi jaz..mazal sem se s kremo Canesten in ginekologinja njena nama je dala vsakemu eno tabletko(nevem točno katero) in pri meni je bilo po slabem tednu vse uredu…potem je imelo dekle približno dva meseca nazaj spet hude težave s tem in ginekologinja je spet obema dala tisto tabletko nakar so se po nekje enem mesecu oziroma 2-3 tedne nazaj meni pojavile spet glivice(vsaj mislim da so) čeprav jih dekle v tistem času ni imelo…problem pa je sledeč: S kremo Canesten se mažem že nekje 2 tedna 3x do 5x dnevno in stanje ni nič boljše….penis je suh in kožica mi gre težko dol(oziroma ko jo povlečem dol se zooža ali kako naj to drugače povem) sedaj pa me je že malo začelo skrbeti saj prejšnič ko sem imel takšne težave je to zginilo v enem tednu sedaj pa imam to že dobra dva tedna in me zanima kaj lahko še naredim?Naj mažem še in malo počakam ali kaj drugega?

Lp

@Mujo: ponavadi imajo moški eno modo nižje, kot drugo. Nič ni narobe.

@jure214: kar opisuješ so verjetno penilne papule. Pusti jih na miru, niso nevarne, niso nalezljive, nisi jih dobil med oralnim odnosom.


@Z
.K: glivice so lahko zelo trdovratna stvar, predvsem pri ženskah, zato bom o njih napisal malce več. Če v enem tednu ne bo bolje, se je smiselno oglasiti pri zdravniku, da bo presodil, kaj in kako.

Glive kvasovke so normalni prebivalec na površinah kože in sluznic, tako pri ljudeh kot pri živalih. Na našo površino se naselijo že v nekaj urah oz. dneh po rojstvu, tako kot bakterije, ki so del normalne kožne in sluznične flore. Z nami večinoma živijo neopazno in ne povzročajo težav. Včasih se zaradi ugodnih pogojev na določenem delu telesa preveč razrastejo in začnejo povzročati težave. V predelu ženskih spolovil je to rdečica, srbež, beli tok, sirast izcedek… Skratka, težave zaradi gliv kvasovk večinoma niso nova okužba, temveč pretirano razraščanje tako ali tako prisotnega mikroorganizma, ki se ga z ničemer popolnoma ne moremo znebiti. Lahko le zmanjšamo število glivic s protiglivičnimi mazili in/ali tabletami ter sami najdemo življenjski stil, ki jim najmanj ustreza in jih zavira v razraščanju. Glive kvasovke imajo rade vlažno, toplo, sladko, alkalno okolje. Nosečnost ali uporaba kontracepcijskih tablet, pogosti spolni odnosi, tesna, sintetična oblačila, debelost, pretirano potenje ter nekatere bolezni (sladkorna bolezen, okvarjena imunost) in antibiotiki izboljšujejo pogoje za razvoj kvasovk.

Pomagajo antimikoti, zdravila za zdravljenje glivic. V lekarni lahko brez recepta kupiš kremo in vaginalete Canesten, če to ne pomaga pa lahko zdravnik predpiše npr. Lamisil ali Diflucan. Lahko poskusiš tudi z regulatorji pH nožnice npr. Floragin, Vitagyn-C, Multigyn, GynOphylus. Star recept, ki marsikdaj deluje, je v probiotični jogurt namočen tampon nekaj dni zapored – s tem v nožnico vneseš koristne bakterije, ki pomagajo držati kvasovke v šahu in se jim ne dovolijo pretirano razrasti. Glivice se rade znova namnožijo. Nobeno zdravilo ne more vzpostaviti trajnega stanja, če (sama) ne najdeš razloga za nastale težave in jih ne odpraviš.

Spolni odnosi, zlasti brez uporabe bariernih metod (kondoma), lahko verjetnost glivičnih težav ali njihovo intenzivnost poslabšajo, zato je bolj varno, če se za nekaj časa spolnim odnosom odpoveš.

Matjaž

Pozdravljeni!

Na penisovi glavici so se mi pojavile rdeče ”odrgtine” in po kožici pod njo tudi take rdeče lise.
Sem mlad in nisem imel še spolnih odnosov.
A se bo to čez čas samo pozdravilo ali moram s čim mazati ?

kako pa jih odstranim je potrebna operacija ali lahko uporabim kaksno kremo?

Hvala za odgovor ampak nisem punca ampak fant in imam tezave s penisom drugace pa imam spolne odnose zadnji teden s kondomom pa me zanima ce je to uredu?drugace pa se stanje sicer zelo pocasi ampak se izboljsuje..opazam da penis ni vec tako suh tudi ko dam kožico dol me ne peče je pa res da ga redno umivam in mažem z Canestenom!
Kdaj pa misliš da je varno začeti sexati brez kondoma…ko izginejo ali recimo ko izgine da še kakšen teden ali dva počakam? Za obisk zdravnika pa sem se odločil da bom odšel če ne izginejo popolnoma do ponedeljka, ker kot sem že omenil se stanje počasi izboljšuje

New Report

Close