Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Drugo Otorinolaringologija Pekoce zrelo

Pekoce zrelo

Pozdravljeni, ze kaksne tri tedne opazam da imam bolj suho in vneto zrelo ter bolecine v zelodcu. Poleg tega imam v teh zadnjih tednih tudi bolj pogoste in mocnejse bolecine zaradi kisline. Te bolecine so bile prej bolj redke oz. se nisem zavedal da imam bolecine prav zaradi kisline. Zdaj tri dni jemljem tablete nolpaza, ki zaležejo proto kislini, zrelo pa se mi noce pozdraviti, poleg tega pa so v zelodcu se zmeraj prisotne bolecine. Kaj predlagate za zdravljenje oz. ali je obisk zdravnika obvezen? Zraven prilagam se sliko zrela.
Hvala za odgovor in lep pozdrav

Spoštovani,

žrelo na sliki je normalno. Če se po 14 dneh uporabe Nolpaze bolečine v želodcu niso umirile, bo potrebna gastroskopija. Poleg tega seveda skrbite za primerno prehrano, ne kadite, ne uživajte kave in alkohola…

*** asist. dr. Tanja Soklič Košak, dr.med., spec. ORL, ORL Klinika, UKC Ljubljana *** ORL SOKLIČ KOŠAK, Vilharjeva 50, LJUBLJANA *** m: 041 45 22 88 *** e: [email protected] *** https://www.orlsoklickosak.si ***

Pozdravljeni,
Imam za vas dva vprasanja. In sicer jezik ter zrelo.  Naj vam na kratko opisem zdravstvene tezave, ki sem se srecala v otrostvu:Bronhitis, pljucnica, gnojna angina. Letos v marcu mesecu sem opravila op. Nosnega pretina, ter gastroskopijo, kjer mi je ugotovljeno blago vnetje zelodcne kisline.  Ze dolga leta se borim z tezjim poziranjem hrane, slab okus po zauzitju hrane, vcasih me napade pekoc obcutek v zrelu, ki pride in mine(mogoce zaradi gastritisa), ob govorenju se mi pogosto zgodi da mi zablokira glas moram se iskasljati da bi se vrnilo v normalo.Pred nekaj dnevi sem bila prvic pozorna na zrelo in opazila rdece zrelo z rdecimi izboklinami na steni zrela in na zadnji strani jezika podobni mazoljckom. Koliko casa imam taksno stanje rdecine v ustih, vam neznam povedati. Malo me je zacelo skrbeti, in vas prosila za pomoc. V priponki vam posiljam slike, pa bi vas prosila,ce mi lahko odgovorite kaj vidite na slikah?

[attachment=2]IMG_20190613_153717.jpg[/attachment][attachment=1]IMG_20190613_153809.jpg[/attachment][attachment=0]IMG_20190613_154126.jpg[/attachment]

Žal se slik ne vidi – ne da se jih odpreti. Poskusite ponovno, prosim.

*** asist. dr. Tanja Soklič Košak, dr.med., spec. ORL, ORL Klinika, UKC Ljubljana *** ORL SOKLIČ KOŠAK, Vilharjeva 50, LJUBLJANA *** m: 041 45 22 88 *** e: [email protected] *** https://www.orlsoklickosak.si ***

Pozdravljeni,
Upam da so sedaj vidne slike.
V naprej se vam zahvaljujem in pricakujem odgovor. [attachment=0]IMG_20190613_153717.jpg[/attachment][attachment=1]IMG_20190613_153809.jpg[/attachment][attachment=2]IMG_20190613_154126.jpg[/attachment]

Pozdravljeni,
Se eno fotografijo Vam posiljam. Danas sem opazila tudi belo bulico na eni strani mandeljna.
Mi prosim razlozite kaj je to in zaradi cesa nastane? Se enkrat hvala za vas trud in cas. Lp

Spoštovani,
vse na slikah je normalno. Bela pikica na levem mandlju je detritusni čep – odluščene celice. To ni bolezensko. Na jeziku zadaj so okušalne brbončice, ki so malo večje, verjetno ste jih zamenjali za mozoljčke.
Vsi imamo viroze, od tega lahko žrelo peče. Vsaj 5x na leto. Vsi imamo občasno refluks – v povezavi z napačno hrano, stresom, kajenjem, alkoholom.

*** asist. dr. Tanja Soklič Košak, dr.med., spec. ORL, ORL Klinika, UKC Ljubljana *** ORL SOKLIČ KOŠAK, Vilharjeva 50, LJUBLJANA *** m: 041 45 22 88 *** e: [email protected] *** https://www.orlsoklickosak.si ***

New Report

Close