Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Drugo Otorinolaringologija Pekoče grlo

Pekoče grlo

Spoštovani, prosim za nasvet.
Že skoraj 1 mesec imam pekoče grlo, ki se občasno razširi tudi v nos-v nosu me včasih tako peče, da dobesedno boli. Ponoči vse težave izginejo in se pojavijo kmalu dopoldan. Nisem našla niti nobene povezave s hrano ali pijačo. Gastroskopija je bila narejena maja 2017,ni pokazala posebnosti, 2x sem imela žolčne kamne, tako, da sem bila operirana. Od redne terapije jemljem Nillar zj, Concor 2,5 zj., Aspirin op in zvečer Ursofalk. Občasno imam hripav glas in ves čas imam občutek, da bi mogla nekaj pogoltniti, žrelo je na videz nekoliko pordelo, ta pekoči občutek je iz dneva v dan drugačen, včasih peče bolj, včasih manj.
Prosim za nasvet, hvala in lp

Spoštovani,

glede na dejstvo, da ponoči nimate težav, so možni vzroki:
– vpliv stresa
– refluks želodčne kisline (tudi stres ga poslabšuje) – kljub temu, da že jemljete Nillar
– refluks žolčnih kislin – na tega Nillar ne vpliva

Hripav glas prav tako kaže na refluks in posledično vnetje v zadnjem delu grla.
Zaradi težav z nosom svetujem nanašanje nevtralnih gelov, nego s fiziološko raztopino.
Za natančnejšo opredelitev težav vam svetujem čim prej ORL pregled.

*** asist. dr. Tanja Soklič Košak, dr.med., spec. ORL, ORL Klinika, UKC Ljubljana *** ORL SOKLIČ KOŠAK, Vilharjeva 50, LJUBLJANA *** m: 041 45 22 88 *** e: [email protected] *** https://www.orlsoklickosak.si ***

New Report

Close