Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Drugo Otorinolaringologija Pekoča bolečina po op.mandljev

Pekoča bolečina po op.mandljev

Po odpustu iz bolnišnice kjer so mi odstranili mandlje, imam že 2 dni hudo pekočo bolečino na mestih kjer so bili mandlji. Ko dlje časa ne jem ali ne pijem ta pekoča bolečina pojenja in ostane ob jemanju analgetika sprejemljiva bolečina, ki je že od dneva (6 dni nazaj) operacije naprej. Ko začnem karkoli jesti ali piti, se mi pekoča bolečina v nekaj sekundah znova pojavi in mi ovira prehranjevanje in pitje.
Nisem prepričan vendar sumim, da je morebiti krivo katero izmed zdravil. Zdravnik mi je predpisal sledeča zdravila, ki jih sedaj jemljem v domači oskrbi:

Operil 0,5 mg/ml – 4x dnevno po 4 kapljice
Nexium 20 mg – 2x dnevno (1 zjutraj na tešč in 1 zvečer po jedi)
Calpol 250 mg/5 ml – 4x dnevno 15-20 ml (odvisno od intenzivnosti bolečine)

Operil so mi dali, ker sem zelo alergičen na hišno pršico in imam večji del dneva zamašen nos in oteklo nosno sluznico.
Nexium so mi dali zaradi želodčnega refluksa, ki mi je 3.dan po odstranitvi mandljev povzročil krvavitev iz rane.
Calpol pa seveda proti bolečinam.

Bi lahko katero izmed teh treh zdravil slabo vplivalo na mojo sluznico v žrelu na mestih kjer so bili mandlji?
Ali pa je morda krivo karkoli drugega?
Nihče ne opisuje takšnih čudnih pekočih bolečin 6.dan po odstranitvi mandljev… :-/

Spoštovani,

bolečine po odstranitvi mandljev trajajo ponavadi 10 do 14 dni, doživljamo pa jih različno. Pomembno je, da uživate vsaj 2 litra tekočine dnevno, hrana naj bo še vedno pasirana, mlačna. Analgetike jemljite, dokler boli.

*** asist. dr. Tanja Soklič Košak, dr.med., spec. ORL, ORL Klinika, UKC Ljubljana *** ORL SOKLIČ KOŠAK, Vilharjeva 50, LJUBLJANA *** m: 041 45 22 88 *** e: [email protected] *** https://www.orlsoklickosak.si ***

New Report

Close