Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Ginekologija Intimna nega in zdravljenje vaginalnih okužb Pekoč občutek po spolnem odnosu

Pekoč občutek po spolnem odnosu

Pozdravljeni,

taksna recidivantna vnetja mehurja bi lahko omilila s konstantnim jemanjem nizkih preventivnih doz antibiotika. Najbolje, da se oglasite pri urologu, ki vam bo predpisal pravilni antibiotik in naredil pravo diagnostiko.

*** Lep pozdrav, Urška Bizjak Ogrinc Juna d.o.o. http://www.juna.si

Pozdravljeni,
med vsemi prejšnjimi odgovori žal nisem našla pravega zase. Že od prvega spolnega odnosa namreč v nožnici ne občutim ničesar razen pekočega občutka, ki včasih izgine, včasih pa traja skozi cel odnos. Predvsem me skrbi, ker tudi ob odsotnosti bolečine ne začutim nobenega užitka(?). Z klitoričnim orgazmom nimam težav. S komerkoli govorim o tej zadevi mi poudarjajo, da nas določen odstotek pač ne more doživeti vaginalnega orgazma, vendar upam, da vseeno lahko vsaj uživamo v spolnem odnosu. Zaradi bolečin imam seveda zelo nizek libido in vem, da zaradi strahu zdaj še težje kaj spremenim.
Spolno aktivna sem približno 10 let, imela sem dva partnerja, tudi pri masturbaciji ne dosežem nikakršnega občutka razen bolečine. Ginekologinja nikoli ni omenila težav, sprememb ipd. Dolgo sem uporabljala KT, kondoma nikoli (redni partnerji).

Najlepša hvala za odgovor!

Pozdravljeni,

Rada bi vas prosila za pojasnilo kaj bi lahko bilo narobe… v vaginalnem delu noter me peče, srbi, prav vse me moti…ce ležim, stojim, hodim vedno nekaj narobe in še učasih gre kri ven (ni menstruacija)
takšen občutek imam po sexu ki sem ga imela pred dvema dni, s kondomom…
Prosim za pomoč, kaj bi lahko bilo narobe?

Pozdravljeni Miša,

vaginalni orgazem doživi zelo malo žensk in za žensko je bolj običajno, da doseže orgazem le ob draženju klitorisa. Problem v pekočem občutku je lahko zaradi suhe nožnice, nesproščenosti med spolnim odnosom, zaradi vnetja? Problem s suhostjo nožnice je lahko tudi ob dolgotrajni uporabi kontracepcijskih tabletk, ob njih je tudi libido zmanjšan.

*** Lep pozdrav, Urška Bizjak Ogrinc Juna d.o.o. http://www.juna.si

Pozdravljeni,

lahko gre za reakcijo na lateks. Poskusite kondome brez lateksa. Pečenje lahko nevtralizirate s kremo ali vaginaletami z bazičnim pH, kot je npr. alkagyn. Ce vam ne bo pomagalo, gre verjetno za glivično ali bakterijsko vnetje, ki ga bo moral opredeliti ginekolog.

*** Lep pozdrav, Urška Bizjak Ogrinc Juna d.o.o. http://www.juna.si

pozdravljeni,

imam vprasanje, uporabljam nuvaring ze kaksnih 5mesecev, nikoli nisem imela nikakrsnjih tezav med spolnim odnosom ali po njen,ginekologinjo obiskujem redno in je vedno vse ok, zanima pa me zakaj ko je partner 1x spustil vame sem po tem imela pekoc obcutek v noznici ki je trajal kar nekaj casa

hvala za odgovor,lp

Pozdravljeni,

običajno je pekoč občutek zato, ker je nožnica ob jemanju kontracepcijskih tablet suha in ob trenju postane zelo občutljiva in ob tekočini (spermi), lahko zapeče.

*** Lep pozdrav, Urška Bizjak Ogrinc Juna d.o.o. http://www.juna.si

Pozdravljeni.

Upam, da mi lahko tukaj pomagate, saj mi je res nerodno več hoditi k ginekologu tako pogosto. Namreč. Pred 2in pol tedni sem imela pregled oz.narocena sem bila na bris za preverjanje raka matericnega vratu preventivno. Tako je ginekologinja ugotovila, da imam glivično vnetje, kar sem seveda vedela ze sama, saj me to mori ze vec mesecev in sem ze lani hodila na preglede, so mi dali prvic canesten in jemala sem elfroan, a ni bilo bolje; nakar so mi ponovno predpisali canesten pa spet se tezave pojavijo. Nato sem se sprijaznila in sem rekla bom nekaj casa pustila stvar na miru, ceprav ni prijeten obcutek, saj sem imela vseskozi mocan izcedek in zelo neprijeten vonj. Tudi med spolnim odnosom me je vse peklo. Torej naprej na ta pregled pred dvema tednoma, je torej zdravnica rekla, da brisa ne bo mogla vzeti, napisala mi je recept za diflukan in canesten svecke. Tako sem pojedla tisto tableto diflukana in canesten svecke in situacija se je v hipu poboljsala, nobenega izcedka, vonja, bila sem tako presenecena, da koncno tega nimam vec. Pred 3 dnevi sem bila se na pregledu in je rekla tudi on da zdaj je vredu. Tako pa sem imela predvceraj in vceraj spolni odnos (po celem mesecu, med tem casom nisem imela nobenega stika s partnerjem, s katerim sem skupaj ze eno leto in ne uporabljava kondoma ampak jemljem KT.) In me je spet malce peklo, vceraj vec kot prejsnji dan. Danes zjutraj pa se zbudim in imam spet nenavaden izcedek z neprijetnim vonjem. Mi mogoče vi lahko prej pomagate kaj bi bilo krivo za to…

Hvala in lep pozdrav.

Pozdravljeni,

lahko, da ima tudi partner težave z vnetjem. Ali se je on v tem času tudi zdravil? Lahko pa, da je na začetku tak občutek in se bo kasneje samo od sebe izboljšalo.

*** Lep pozdrav, Urška Bizjak Ogrinc Juna d.o.o. http://www.juna.si

Pozdravljeni,

po jemanju KT Yaz 2,5 let, sem jih prenehala in sedaj že pol leta nisem imela menstruacije. Pri orvemu oregledu G mi je ta dejal, da je lahko to zaradi pretreniranosti ker sem aktivna športnica, ampak ko sem povečala vnos hrane, se tudi takrat M ni pojavila. Pri ponovnem pregledu mi je G opravil ultrazvok in dejal da je opazno moteno delovanje jajčnikov ampak nič hujšega, ter mi predpisal Primolut tablete, za katere sem brala na spletu da so za prestavitev menstruacije in ni nujno da bodo težavo rešile. V zadnjem tednu pa se je pojavilo še srbenje, kar sem pripisala morebitnemu vaginalnemu vnetju, saj je to po par dnevih ponehalo, še vedno pa se pojavi pekoč občutek sluznice ob spolnem odnosu in nenavlaženost.

Promuluta še nisem začela jemati, ker se skušam tovrstnim tabletam na široko izogniti, zato me zanima vaše mnenje, kaj menite o težavi in ali priporočate jemanje tablet Primolut Nor?

Za odgovor se vam že v naprej zahvaljujem.

Lep pozdrav.

Pozdravljeni,

zadnji mesec imam velik problem na celotnem intimnem predelu. Že po enem samem spolnem odnosu me vhod v nožnico začne močno boleti, prav tako je celotna nožnica močno otečena in zelo boli. Penetracija praktično ni več možna… Tudi klitoris me začne zelo hitro boleti, postane nekako otopel, vendar otečenost ni vidna, vse izgleda normalno. Dotiki kasneje (npr. po prem orgazmu) niso možni ne z roko, ne z usti (jezikom). Stanje postane normalno (neboleče) po pribl. treh dneh, otečenost znotraj pa ostaja, vendar v blažji obliki. Kontracepcijske tabletke jemljem skoraj 3 mesece, pred tem problemov ni bilo, je pa res da sva s partnerjem nehala uporabljati lubrikant, čeprav se mi zdi, da je nožnica vedno dovolj navlažena.
Je, razen premajhne vlažnosti, ki bi se torej lahko popravila z lubrikantom, možen še kak drug problem npr. vnetje, glivična okužba… ? Na pregled pri ginekologinji moram čakati še 2 meseca in ne želim tega časa preživeti brez seksa 🙂

Hvala za odgovore

Pozdravljeni “lemon_tree”,

vaša težava ne bo tako enostavna in menim, da Primolut Nor ne bo prava izbira. Sprožil bo sicer krvavitev, a to ne bo prava menstruacija, ker ne bo sledila ovulaciji. Vaš problem je skoraj zagotovo v tem, da nimate ovulacij, kar pa je lahko posledic, kot lahko berem, tako KT kot prekomerne aktivnosti. To ni stvar, ki bi se lahko tako zlahka rešila in je potreben natančen pregled, pregled spolnih hormonov in dolgotrajno spremljanje in zdravljenje.

*** Lep pozdrav, Urška Bizjak Ogrinc Juna d.o.o. http://www.juna.si

Pozdravljeni “lunalotus”,

takšna reakcija lahko nastane s trenjem in sredstvo za vlaženje bi vam pomagalo. Če bi bilo vnetje, vam težave po spolnem odnosu ne bi prenehale. Mogoče je bolje kot lubrikant uporabljati sredstva s hialuronsko kislino, ki skrbi, da je v celicah dovolj vlage in zdravi manjše poškodbe (npr. Hyalosoft vag. Ali vag. in krema Cicatridina).

*** Lep pozdrav, Urška Bizjak Ogrinc Juna d.o.o. http://www.juna.si

Pozdravljeni.
Od novembra dalje se mi je s presledki dogajalo, da me je med spolnim odnosom pekla nožnica, zdaj pa se to od februarja dalje konstantno dogaja brez izboljšave. Ni problem v premajhni navlaženosti ali kakršnikoli mehanski poškodbi, sem na KT, tako da ne uporabljava kondom in tudi to ne more biti problem, se pa pekoč občutek pojavi takoj ko partner penis vstavi v nožnico in se ta malo raztegne, tako da so spolni odnosi tako rekoč neizvedljivi.
Bila sem pri ginekologinji, ki je predvidevala glivično vnetje, predpisala mi je diflucan, canesten, vagisan in gyno-daktarin in ko ni bilo spremembe me je poslala v ambulanto za spolno prenosljive bolezni, izvidi so bili negativni, zdaj pa ginekologinja pravi da nič ni videt, da ni kakršne koli poškodbe in da mi ne more pomagat, zato iščem drugo mnenje in kakršnokoli pomoč, saj nekje problem mora biti.
omenila je tudi pregled v centru za endometriozo, ampak nimam nikakršnih bolečin pri defekaciji, tako da izgleda da tudi to odpade.

Resnično upam, da mi lahko pomagate.

Pozdravljeni.
Jaz imam fanta že tri leta imela sem že vnetje mehurja in glivično vnetje. Za vnetje sem uporabila canesten in daktaren. Zaradi tega sva uporabila kondome in lubrikant ta čas da se je sluznica popravila. Preizkusila sva tudi brez kondoma in da ni izliv spustil v nožnico. Po dolgem času sva preizkusila brez kondoma in ob izlivu me je peklo v nožnici in zunaj ter nožnica je zatekla.
Zanima me ali je možno da sem alergična na spermo?

Pozdravljeni,
Pred dvema tednoma sem staknila glivice katere sem prenesla tudi na partnerja. Glivice sva oba uspesno pozdravila z kremo Canestan, jaz sem tudi uporabila 3 vaginalne tablete Canestan. Med tem sva tudi prenehala z spolnimi odnosi za priblizno en teden. V zadnih dneh se pojavlja bolecina med in po spolnem odnosu pri meni in tudi pri partnerju. Pojavi se rdecica in oteklina. Ni srbecice in izcedka kot med okuzbo. Zanima me ali je to lahko podledica zdravljenja z Canestanom? Ali je moznost da je kaj drugega?

Hvala za odgovor, lp

Pozdravljeni,

nekako sem vas izgleda spregledala, zato tako pozno odgovarjam na vaše vprašanje. Težave, ki jih opisujete lahko nastanejo po uporabi kontracepcijskih tabletk, saj blokirajo delovanje jajčnikov in izločanje spolnih hormonov.

*** Lep pozdrav, Urška Bizjak Ogrinc Juna d.o.o. http://www.juna.si

Pozdravljeni,

ne morete biti alergični na spermo. Se pa pogosto dogodi, da po uporabi kondomov pride do občutka pekoče nožnice, a koala se stanje izboljša.

*** Lep pozdrav, Urška Bizjak Ogrinc Juna d.o.o. http://www.juna.si

Pozdravljeni,

da, lahko je reakcija po zdravljenju s Canestenom ali pa še niste popolnoma pozdravili glivičnega vnetja. Svetujem vam, če se stanje v parih dneh ne izboljša, da ponovno obiščete ginekologa.

*** Lep pozdrav, Urška Bizjak Ogrinc Juna d.o.o. http://www.juna.si

Pozdravljeni,
s partnerjem sva že leto pa pol spolno aktivna in med tem sem imela že dve glivični vnetji in po ali pri spolnem odnosu imam pekoč občutek. Tudi ko pri partnerju pride do ejakulacije v meni, po tem sledi grozno pekoč občutek in par dni po tem se izcedek spremeni v sirast in me srbi v nožnici. Moja ginekologinja mi vedno da kremo proti glivičnem vnetju in me nadaljno ne pregleda. Zanima me,ali bi mi lahko svetovali . Lep pozdrav

New Report

Close