Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Splošno Družinska medicina Pectus infundibiliforma

Pectus infundibiliforma

Star sem 15 let, letos jih bom dopolnil 16 in imam vprašanje glede bolezni Pectus excavatus oziroma Pectus infundibiliforme… Nesimetrično oblikovan prsni koš sem najprej opazil pred dvema letoma. Gre za to, da imam desno stran prsnega koša nekoliko izbočeno. To me pri ničemer ne ovira, saj ni zelo/preveč opazna vendar me vseeno moti. Vem da se tega ne da odpraviti, razen z operacijo, vendar pa mi je zdravnik že predpisal plavanje, razne dihalne vaje, fitnes,… Gre za to, da na fitnes, ter plavanje težje redno hodim, ker nimam dovolj časa med šolo. Zato me zanima, katere vaje za prsni koš bi lahko opravljal doma. Vem, da je dviganje uteži priporočljivo, kar tudi delam, vendar me zanimajo bolj specifične vaje (tudi z utežmi) za ta predel telesa(prsni koš), saj ne vem katere vaje naj z utežmi opravljam, da bi koristile prav prsnemu košu. Že vnaprej hvala za odgovor…

Spoštovani!

V zvezi z vajami za krepitev prsnih mišic vam bo najbolje svetovala fizioterapevtka. Verjetno pa poleg tistih, ki vam jih svetoval že vaš zdravnik, ni pomembnih razlik.

Lep pozdrav!

Janko Kersnik

New Report

Close