Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Pediatrija Pediatrija PČ/INR

PČ/INR

Pozdravljeni..
Prosim za Vaše mnenje..
Hčerka je stara 10 let.. Je zelo aktiven otrok, zato večkrat pridela kako modrico..Včasih samo rdeče pikice/krvavitve pod kožo.. Na svojo željo sem jo peljala v laboratorij, da se preverijo trombociti in ostala krvna slika.. V laboratoriju so mi svetovali, da opravijo še koagulacijo..
Osnovna krvna slika je super, otrok ni slabokrven, trombociti super, vglavnem niti ena stvar ni izven orient. ref. vrednosti..
Pri koagulaciji so vrednosti sledeče:

P-Protrombinski čas 0,73 (0,7 – 1,2)
P- INR (L) 1,19 (2,0 – 3,5)

Torej..PČ je ok, INR pa pod mejo..
Pediatrinja pravi, da je izvid vredu.. Saj ne, da ji ne zaupam, me pa vseeno zanima ta INR..

Mi lahko vi poveste kako bi vi komentirali ta izvid?
Iskrena hvala in lp

Testi koagulacije so v redu, modrice po udarninah pa nekaj izjemno normalnega.
Včasih je bolje, da ne delate preiskav sami od sebe. Motnja strjevanja krvi bi nas skrbela, če bi imela deklica resnično krvavitve, če se bi se ji kri po npr. banalnih ranah težko strjevala (npr. krvavitev iz nosu, pri osebah z motnjo strjevanja teče kri tudi več kot pol ure)

Lp (še vedno) Tanč; Pediater je odvetnik otroka. Vedno se vpraša: "Ali je to in to za otroka dobro?" ne glede na interese, mnenja, prepričanja drugih.Everything will be OK in the end. If it`s not OK, it´s not the end yet. In seveda: UPORABLJAJTE ISKALNIK!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ISKALNIK JE ZAKON!!!

New Report

Close