Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Pediatrija Pediatrija pasja dlaka-res nevarna za dojenčke?

pasja dlaka-res nevarna za dojenčke?

Pozdravljeni,

zanima me ali je res, da je pasja dlaka nevarna za dojenčke- če na primer dojenčke ob plazenju poje dlako?
Imamo psa, seveda vsakodnevno sesamo, a kljub temu je pač kje kaka dlaka. Glede na to da se sedemmečnica plazi in kotali (ne le na armafleksu apmak hitro gre tudi po celi dnevni sobi) seveda pride do kake dlake. Stalno od okolice poslušam, kako je nevarno, če bi pojedla kako dlako (da se zapiči v črevesje,…), pa me zanima ali je to res?

Hvala, lep pozdrav

Le v primeru, da bi otrok pojedel več dlak ali cel šop, bi taka dlakava krogla povzročala težave v črevesju. Neko zapičenje ene same dlake pa je bolj laična trditev brez osnove.
Le kako je preživel človek v zgodovini:=)

Lp (še vedno) Tanč; Pediater je odvetnik otroka. Vedno se vpraša: "Ali je to in to za otroka dobro?" ne glede na interese, mnenja, prepričanja drugih.Everything will be OK in the end. If it`s not OK, it´s not the end yet. In seveda: UPORABLJAJTE ISKALNIK!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ISKALNIK JE ZAKON!!!

Hvala, lep pozdrav

Pozdravljeni.

Imamo psičko pasme francoski buldog. Sama sem drugače “čistunka”, a psička vseeno spi pri nama v postelji. Lani je bila posvojena in sva jo imela vedno pri sebi, zdaj pa je tako ostalo. Sem cca. 1 mesec pred rojstvom. Ne želim je odrivati od sebe in jo zapirati stran od nas. Že tako mi je hudo, kako bo sprejela… A bi bilo zelo narobe, če bi psička še vedno spala na naši postelji, ko se rodi otrok? Dojila bi ga na blazini za dojenje ali na podlogi, da ne bi slučajno ležal na dlakah. Me pa vseeno skrbi, kako nevarno je, če dlaka pride v njegova usta, nosek, dihalne poti… Ga lahko to zaduši ali kaj drugega nevarnega? Hvala…

Nisem sicer strokovnjak za pse, vendar se mi ne zdi primerno, da bi pes spal v isti postelji, v kateri boste z dopjenčkom in ga dojili.

Lp (še vedno) Tanč; Pediater je odvetnik otroka. Vedno se vpraša: "Ali je to in to za otroka dobro?" ne glede na interese, mnenja, prepričanja drugih.Everything will be OK in the end. If it`s not OK, it´s not the end yet. In seveda: UPORABLJAJTE ISKALNIK!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ISKALNIK JE ZAKON!!!

New Report

Close