Najdi forum

Naslovnica Forum Duševno zdravje in odnosi Odnosi in socialna prva pomoč Čustvena inteligenca, komunikacija in odnosi Partner, spoznan preko interneta vs. partner, spoznan v živo!

Partner, spoznan preko interneta vs. partner, spoznan v živo!


hehe, na take portale me ne spraviš, verjamem kolegicam, ki so mi povedale kup štorij s teh portalov.
Ne, jaz sem ta dva primerka spoznala kar na Monu, pa sem si rekla, a ok, dejmo vidit, kako gre v reali. pa tisti tadrugi grdotec je rekel, da na ona onu itak nobene prave zanj ni spoznal. Hahaha sej se ne čudim ;). je ciljal na veliko lepše in dobro situirane, sam pa pravzaprav ni imel nič za ponudit. Pa kera bo gledala tak grd obraz do smrti?[/quote]

Mogoče sem pa tudi jaz na tega naletela … leta samskosti namreč štimajo in malo prehud razkorak je bil med tem, s kakimi bejbami naj bi se dobival in fotkami njegove žene na FB.
Mah ni važno, res trapaste izkušnje, sama nase sem bila jezna. Sem pa prek mona spoznala tudi kakega luštnega, ampak to je bilo bolj kolegialno in to niso bili tipi, ki bi na veliko sodelovali in fehtarili pri ženskah (par jih je prav zloglasnih menda).[/quote]
Sva se pa nekaj naučili iz tega ;).


O tem tudi jaz pišem.
A kako vedeti, da je iskren v virtuali? Le skozi realo, ko se ti razkriva njegova prava podoba. Pa je škoda čas izgubljat z nekom, ki to sploh ni, ki ga v resnici ni ;(.[/quote]

Morda za ene ljudi bolje, da se izogibate virtuali, če lahko le takrat, ko vidite človeka, veste, da ne laže? Samo ugibam.

Kot pravim, meni se ni še nikoli zgodilo, da bi naletela na lažnjivca, pa sem virtualno spoznala že ohoho ljudi. V večini že po nekaj stavkih takoj imam sliko o tem, s kom imam opravka.
Je pa res, da pridem na portal in če me ogovori napr. 100 tipov, bosta morda 1-2 ok za dopisovanje in še to ni 100%, da se bom z obema tudi dobila. Potrebno je namreč biti zelo, zelo selektiven.
Kot drugo tudi tisti, ki pišejo neka prijazna (ponavadi osladna) sporočila, niso ok. Takšne vedno kenslam takoj, ko se prično nekaj dobrikat in prilizovati, saj se še nikoli niso izkazali za vredu.

Imam občutek, da so ženske, ki gredo na portale, zelo lačne pozornosti in potem jim godi tole virtualno pihanje na dušo in so kar prepričane, kako super moški je na drugi strani. Saj je nedolgo tega bilo razkrito, kako je en južnjak s pihanjem na dušo in ukradenimi fotkami manekena pobral pozornosti lačnim Slovenkam kar nekaj denarja.

Sem tudi 4 MONovce spoznala v živo. Sami vredu in nič zlagani ljudje.


O tem tudi jaz pišem.
A kako vedeti, da je iskren v virtuali? Le skozi realo, ko se ti razkriva njegova prava podoba. Pa je škoda čas izgubljat z nekom, ki to sploh ni, ki ga v resnici ni ;(.[/quote]

Morda za ene ljudi bolje, da se izogibate virtuali, če lahko le takrat, ko vidite človeka, veste, da ne laže? Samo ugibam.

Kot pravim, meni se ni še nikoli zgodilo, da bi naletela na lažnjivca, pa sem virtualno spoznala že ohoho ljudi. V večini že po nekaj stavkih takoj imam sliko o tem, s kom imam opravka.
Je pa res, da pridem na portal in če me ogovori napr. 100 tipov, bosta morda 1-2 ok za dopisovanje in še to ni 100%, da se bom z obema tudi dobila. Potrebno je namreč biti zelo, zelo selektiven.
Kot drugo tudi tisti, ki pišejo neka prijazna (ponavadi osladna) sporočila, niso ok. Takšne vedno kenslam takoj, ko se prično nekaj dobrikat in prilizovati, saj se še nikoli niso izkazali za vredu.

Imam občutek, da so ženske, ki gredo na portale, zelo lačne pozornosti in potem jim godi tole virtualno pihanje na dušo in so kar prepričane, kako super moški je na drugi strani. Saj je nedolgo tega bilo razkrito, kako je en južnjak s pihanjem na dušo in ukradenimi fotkami manekena pobral pozornosti lačnim Slovenkam kar nekaj denarja.

Sem tudi 4 MONovce spoznala v živo. Sami vredu in nič zlagani ljudje.[/quote]
Hehe, in seveda ti vse sveto verjameš, kar napišejo?
Malo močnejši pomeni zate kaj? Močnejši z mišicami ali da je oreng debel? Vidiš, izraz malo močnejši namreč ne da prave slike. Vprašaš pa ti pove, da ima 120 kil, ampak da ima močne kosti..
Torej, v čem je fora takih izmišljotin?
Kako naj potem razumem besede sem visok, čeden, vitek, ne kadim.. če ga potem vidim s čikom v gobcu, malega in debelega. kako to vidit že v virtuali, če recimo pošlje neko slabo sliko ne vm koliko let staro? Aja, moram predvidevat, da ni realna ;)). Hvala, tega se mi pa ne da, v reali takoj vidim o kakšnih močnih kosteh je govora ;)))).
Poveš takoj sem debel, imam oranžne lase in štejem samo 165 cm v višino.


O tem tudi jaz pišem.
A kako vedeti, da je iskren v virtuali? Le skozi realo, ko se ti razkriva njegova prava podoba. Pa je škoda čas izgubljat z nekom, ki to sploh ni, ki ga v resnici ni ;(.[/quote]

Morda za ene ljudi bolje, da se izogibate virtuali, če lahko le takrat, ko vidite človeka, veste, da ne laže? Samo ugibam.

Kot pravim, meni se ni še nikoli zgodilo, da bi naletela na lažnjivca, pa sem virtualno spoznala že ohoho ljudi. V večini že po nekaj stavkih takoj imam sliko o tem, s kom imam opravka.
Je pa res, da pridem na portal in če me ogovori napr. 100 tipov, bosta morda 1-2 ok za dopisovanje in še to ni 100%, da se bom z obema tudi dobila. Potrebno je namreč biti zelo, zelo selektiven.
Kot drugo tudi tisti, ki pišejo neka prijazna (ponavadi osladna) sporočila, niso ok. Takšne vedno kenslam takoj, ko se prično nekaj dobrikat in prilizovati, saj se še nikoli niso izkazali za vredu.

Imam občutek, da so ženske, ki gredo na portale, zelo lačne pozornosti in potem jim godi tole virtualno pihanje na dušo in so kar prepričane, kako super moški je na drugi strani. Saj je nedolgo tega bilo razkrito, kako je en južnjak s pihanjem na dušo in ukradenimi fotkami manekena pobral pozornosti lačnim Slovenkam kar nekaj denarja.

Sem tudi 4 MONovce spoznala v živo. Sami vredu in nič zlagani ljudje.[/quote]

Ti si pa tako klišejska, da bi rekla, da si imela več sreče kot pameti. Meni osladnost nikoli ni bila všeč, tudi ne prenesem, da začne že po mailih o seksu in kar nekaj kovat v nebo … Oziroma bi morala pisat v pretekliku, ker so mi tele internetne zmenkarije preveč čuden šport.
Ta debeluh je imel v profilu napisano, da je vitek. In res nisem pomislila, da bi se lahko kdo tako gladko zlagal – pri razliki vsaj 20 kg, ki ga ločijo od ene normalne postave. In če nekdo govori, piše, da je samski, tudi ene zgodbe napleta zraven o selitvi in najemodajalcu – meni je vse zvenelo zelo prepričljivo.
Saj drugače imam tudi dobre izkušnje, ampak ne v smeri iskanja partnerja, temveč bolj prijateljske vezi. Očitno drugačno izhodišče pripomore k določeni sproščenosti, da ljudje ne začutijo želje po skrivanju in laganju.

Morda za ene ljudi bolje, da se izogibate virtuali, če lahko le takrat, ko vidite človeka, veste, da ne laže? Samo ugibam.

Kot pravim, meni se ni še nikoli zgodilo, da bi naletela na lažnjivca, pa sem virtualno spoznala že ohoho ljudi. V večini že po nekaj stavkih takoj imam sliko o tem, s kom imam opravka.
Je pa res, da pridem na portal in če me ogovori napr. 100 tipov, bosta morda 1-2 ok za dopisovanje in še to ni 100%, da se bom z obema tudi dobila. Potrebno je namreč biti zelo, zelo selektiven.
Kot drugo tudi tisti, ki pišejo neka prijazna (ponavadi osladna) sporočila, niso ok. Takšne vedno kenslam takoj, ko se prično nekaj dobrikat in prilizovati, saj se še nikoli niso izkazali za vredu.

Imam občutek, da so ženske, ki gredo na portale, zelo lačne pozornosti in potem jim godi tole virtualno pihanje na dušo in so kar prepričane, kako super moški je na drugi strani. Saj je nedolgo tega bilo razkrito, kako je en južnjak s pihanjem na dušo in ukradenimi fotkami manekena pobral pozornosti lačnim Slovenkam kar nekaj denarja.

Sem tudi 4 MONovce spoznala v živo. Sami vredu in nič zlagani ljudje.[/quote]
Hehe, in seveda ti vse sveto verjameš, kar napišejo?
Malo močnejši pomeni zate kaj? Močnejši z mišicami ali da je oreng debel? Vidiš, izraz malo močnejši namreč ne da prave slike. Vprašaš pa ti pove, da ima 120 kil, ampak da ima močne kosti..
Torej, v čem je fora takih izmišljotin?
Kako naj potem razumem besede sem visok, čeden, vitek, ne kadim.. če ga potem vidim s čikom v gobcu, malega in debelega. kako to vidit že v virtuali, če recimo pošlje neko slabo sliko ne vm koliko let staro? Aja, moram predvidevat, da ni realna ;)). Hvala, tega se mi pa ne da, v reali takoj vidim o kakšnih močnih kosteh je govora ;)))).
Poveš takoj sem debel, imam oranžne lase in štejem samo 165 cm v višino.[/quote]

Pa ja no, a ne bi bilo dejansko butasto, če bi šel preverjat in ga zasliševat, a imaš res rjave lase ali se samo hecaš?


Hehe, in seveda ti vse sveto verjameš, kar napišejo?
Malo močnejši pomeni zate kaj? Močnejši z mišicami ali da je oreng debel? Vidiš, izraz malo močnejši namreč ne da prave slike. Vprašaš pa ti pove, da ima 120 kil, ampak da ima močne kosti..
Torej, v čem je fora takih izmišljotin?
Kako naj potem razumem besede sem visok, čeden, vitek, ne kadim.. če ga potem vidim s čikom v gobcu, malega in debelega. kako to vidit že v virtuali, če recimo pošlje neko slabo sliko ne vm koliko let staro? Aja, moram predvidevat, da ni realna ;)). Hvala, tega se mi pa ne da, v reali takoj vidim o kakšnih močnih kosteh je govora ;)))).
Poveš takoj sem debel, imam oranžne lase in štejem samo 165 cm v višino.[/quote]

Pa ja no, a ne bi bilo dejansko butasto, če bi šel preverjat in ga zasliševat, a imaš res rjave lase ali se samo hecaš?[/quote]
Ja, čisto butasto, saj res ne pomisliš, da se lažejo o takih stvareh. Razen če ima probleme z zaznavanjem barve.. hehe.. pa saj bi jaz tudi lahko rekla, da imam košarico 5, čeprav je le 2.. hehe, pa bi potem rekla, da sem jih nekje med potjo izgubila ;)).


Ne gre se za to, kaj pomeni “malo močnejši” zate, ampak se gre za to, da ti prebereš med vrsticami, kaj je on hotel s tem povedat. Ne moreš niti jemat stavka iz konteksta in ga prevajat, ker je treba jemat osebo kot celoto, se pravi vse ostalo, kar je že prej povedat. Očitno pač eni ljudje bolje berejo med vrsticami, kot drugi. Kot na vseh ostalig področjih, so tudi tukaj, boljši in slabši ali pa manj in bolj izkušeni.

°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°° Če meniš, da se ti godi krivica, ne išči maščevanja, kajti morda je tvoja nesreča le poduk, ki si si ga prislužil za nekaj, kar si spregledal." Eros [psi] st. 345

Morda za ene ljudi bolje, da se izogibate virtuali, če lahko le takrat, ko vidite človeka, veste, da ne laže? Samo ugibam.

Kot pravim, meni se ni še nikoli zgodilo, da bi naletela na lažnjivca, pa sem virtualno spoznala že ohoho ljudi. V večini že po nekaj stavkih takoj imam sliko o tem, s kom imam opravka.
Je pa res, da pridem na portal in če me ogovori napr. 100 tipov, bosta morda 1-2 ok za dopisovanje in še to ni 100%, da se bom z obema tudi dobila. Potrebno je namreč biti zelo, zelo selektiven.
Kot drugo tudi tisti, ki pišejo neka prijazna (ponavadi osladna) sporočila, niso ok. Takšne vedno kenslam takoj, ko se prično nekaj dobrikat in prilizovati, saj se še nikoli niso izkazali za vredu.

Imam občutek, da so ženske, ki gredo na portale, zelo lačne pozornosti in potem jim godi tole virtualno pihanje na dušo in so kar prepričane, kako super moški je na drugi strani. Saj je nedolgo tega bilo razkrito, kako je en južnjak s pihanjem na dušo in ukradenimi fotkami manekena pobral pozornosti lačnim Slovenkam kar nekaj denarja.

Sem tudi 4 MONovce spoznala v živo. Sami vredu in nič zlagani ljudje.[/quote]
Hehe, in seveda ti vse sveto verjameš, kar napišejo?
Malo močnejši pomeni zate kaj? Močnejši z mišicami ali da je oreng debel? Vidiš, izraz malo močnejši namreč ne da prave slike. Vprašaš pa ti pove, da ima 120 kil, ampak da ima močne kosti..
Torej, v čem je fora takih izmišljotin?
Kako naj potem razumem besede sem visok, čeden, vitek, ne kadim.. če ga potem vidim s čikom v gobcu, malega in debelega. kako to vidit že v virtuali, če recimo pošlje neko slabo sliko ne vm koliko let staro? Aja, moram predvidevat, da ni realna ;)). Hvala, tega se mi pa ne da, v reali takoj vidim o kakšnih močnih kosteh je govora ;)))).
Poveš takoj sem debel, imam oranžne lase in štejem samo 165 cm v višino.[/quote]

Nisem napisala, da sveto verjamem, ampak ja, tistim, ki jih med vsemi izbrskam, da si sploh dopisujem z njimi, verjamem, ker točno začutim, kakšen tip človeka je.

S tem, kaj malo močnejši pomeni, se niti ne ukvarjam. Lahko pa povem, da doslej še nobeden ni imel napisano vitek in bi bil v živo debel. Če je pisalo vitek, je bil tudi vitek. Mislim, da sem od vseh samo 1 bolj okroglega srečala in še ta je imel to napisano, tako da sem vedela.

Sicer glede zunanje lastnosti, na katero polagam več pozornosti, je višina. A tudi tukaj se mi ni niti eden doslej zlagal, da je višji, kot je bil potem v resnici.

Tudi nerealnih slik mi še nobeden ni pošiljal. Tako, da mi ni čisto jasno, kje ve poberete te lažnjive kljukce.

Sicer pa takrat, ko je pristopil do tebe, bi mu lahko rekla: ti pa nisi pravi. Jaz čakam enega visokega, čednega in vitkega nekadilca 🙂


Ne gre se za to, kaj pomeni “malo močnejši” zate, ampak se gre za to, da ti prebereš med vrsticami, kaj je on hotel s tem povedat. Ne moreš niti jemat stavka iz konteksta in ga prevajat, ker je treba jemat osebo kot celoto, se pravi vse ostalo, kar je že prej povedat. Očitno pač eni ljudje bolje berejo med vrsticami, kot drugi. Kot na vseh ostalig področjih, so tudi tukaj, boljši in slabši ali pa manj in bolj izkušeni.[/quote]
Ja, seveda je treba jemat kot osebo v celoti. Z eno besedo, kar sem zvedela o njemu med vrsticami je- lažnivec. Torej se tudi njemu ni zdelo vredno, da mene jemlje kot osebo v celoti in je preprosto pošten do mene. Smo odrasli, ne rabimo se iti igric. Pa naj se gre za kilažo, barvo las ali stan.

Pa ja no, a ne bi bilo dejansko butasto, če bi šel preverjat in ga zasliševat, a imaš res rjave lase ali se samo hecaš?[/quote]
Ja, čisto butasto, saj res ne pomisliš, da se lažejo o takih stvareh. Razen če ima probleme z zaznavanjem barve.. hehe.. pa saj bi jaz tudi lahko rekla, da imam košarico 5, čeprav je le 2.. hehe, pa bi potem rekla, da sem jih nekje med potjo izgubila ;)).[/quote]

Ha ha, da si shujšala na nepravem mestu, medtem ko si ga čakala 🙂


Na forumu ubijam dolgčas in če se mi kakšna tema zdi zanimiva, se vključim v debato.
Če bi pozorno brala, bi zasledila izraz “ala” kar pomeni, da omenjam širše, torej vse portale ki so kot OO, seveda vključno z OO. Ne delam reklamo za nikogar.
Jaz tebe pritegnil? Ti si mene pritegnila. Zakaj? Ker je tukaj poglaviten odgovor na vprašanje, zakaj imaš tako negativno izkušnjo s portali. Že to, da nisem edini ki se sprašuje:

…, nekaj pove. Torej, zakaj si sploh šla na net spoznavat ljudi?

Seveda si ti mene pritegnil, ker si se ti obregnil v moje pisanje.
Če bi ti mene pozorno bral, bi namreč prebral, da nisem bila nikoli na naštetih portalih(ona on, two in kaj še ne vem…) in da sem tega lažnivca spoznala na Monu v temi o resnih razmerjih. Hja, naivčina jaz res nisem pomislila, da se tudi v takih temah najdejo ljudje z neiskrenimi nameni. Vidiš, so se dobro naučili, kako lovit, jaz pa sem se hitro naučila, na kaj biti pozorna. Tako da o neki slabi izkušnji ne morem govorit, je bila pa definitivno lekcija, ki mi je pokazala virtualne pasti. Če bom kdaj s kom še pisala, da vem, na kaj biti pozorna. Vse je za nekaj dobro.


Hehe, in seveda ti vse sveto verjameš, kar napišejo?
Malo močnejši pomeni zate kaj? Močnejši z mišicami ali da je oreng debel? Vidiš, izraz malo močnejši namreč ne da prave slike. Vprašaš pa ti pove, da ima 120 kil, ampak da ima močne kosti..
Torej, v čem je fora takih izmišljotin?
Kako naj potem razumem besede sem visok, čeden, vitek, ne kadim.. če ga potem vidim s čikom v gobcu, malega in debelega. kako to vidit že v virtuali, če recimo pošlje neko slabo sliko ne vm koliko let staro? Aja, moram predvidevat, da ni realna ;)). Hvala, tega se mi pa ne da, v reali takoj vidim o kakšnih močnih kosteh je govora ;)))).
Poveš takoj sem debel, imam oranžne lase in štejem samo 165 cm v višino.[/quote]

Nisem napisala, da sveto verjamem, ampak ja, tistim, ki jih med vsemi izbrskam, da si sploh dopisujem z njimi, verjamem, ker točno začutim, kakšen tip človeka je.

S tem, kaj malo močnejši pomeni, se niti ne ukvarjam. Lahko pa povem, da doslej še nobeden ni imel napisano vitek in bi bil v živo debel. Če je pisalo vitek, je bil tudi vitek. Mislim, da sem od vseh samo 1 bolj okroglega srečala in še ta je imel to napisano, tako da sem vedela.

Sicer glede zunanje lastnosti, na katero polagam več pozornosti, je višina. A tudi tukaj se mi ni niti eden doslej zlagal, da je višji, kot je bil potem v resnici.

Tudi nerealnih slik mi še nobeden ni pošiljal. Tako, da mi ni čisto jasno, kje ve poberete te lažnjive kljukce.

Sicer pa takrat, ko je pristopil do tebe, bi mu lahko rekla: ti pa nisi pravi. Jaz čakam enega visokega, čednega in vitkega nekadilca :)[/quote]
Hahaha, dobra! Ja, če bi se takrat spomnila to reči, bi bilo fino haha.. pa se evo žal nisem.
No, me veseli, da imaš lepe izkušnje.
Kot sem rekla, je bil ta lažnivec moja edina izkušnja, ki je za povrhu tako ekstremno lagal . 180 cm, dejansko je bilo manj od mojih 168 cm.. s tem, da je imal čevlje z debelejšim podplatom, jaz pa balerinkice čisto ravnim tankim podplatom. Da o njegovi vitki postavi ne bi..
S tistim drugim sem se dobila, ker sem nekaj želela oddat, pa sva se dobila, da mu to posredujem. Torej bolj poslovne sorte in sploh ne paše v to,čeprav sva poklepetala na pijači. To je pa bilo to. Me je pa un extrem itak čisto odvrnil od tega .. tako da nikoli pred tem in po tem nisem spoznavala ljudi preko neta.
Toliko o tem, zakaj spoznavam ljudi preko neta- jih ne.


Na tvoje pisanje sem se odzval, ker si tako očitno napisala, da si se še kako opekla. Pa če bi pozorno brala, bi razbrala da sem te zgolj vprašal, če si te bisere spoznala na portalih in zakaj si sploh prišla na net, če pa lahko spoznavaš ljudi v rl.
Pa naj te potolažim, jaz sem se opekel ko sem iskal družbo, vrstnike za prijateljevanje. Naletel na nekoga, pri komer ne veš kaj je res in kaj ni. Ker je svetoval na specifičnem forumu, nisem podvomil vanj. Je pridobil moje zaupanje in sem (takrat seveda v zmoti) menil, da je zelo v redu človek.


Na tvoje pisanje sem se odzval, ker si tako očitno napisala, da si se še kako opekla. Pa če bi pozorno brala, bi razbrala da sem te zgolj vprašal, če si te bisere spoznala na portalih in zakaj si sploh prišla na net, če pa lahko spoznavaš ljudi v rl.
Pa naj te potolažim, jaz sem se opekel ko sem iskal družbo, vrstnike za prijateljevanje. Naletel na nekoga, pri komer ne veš kaj je res in kaj ni. Ker je svetoval na specifičnem forumu, nisem podvomil vanj. Je pridobil moje zaupanje in sem (takrat seveda v zmoti) menil, da je zelo v redu človek.[/quote]

Bi me zanimalo, kako in kdaj si spoznal, da si se glede osebe zmotil. Predvsem kako si to spoznal?
Hvala za tvojo pomoč in razlago, sa j bi mi v dani situaciji morda tvoj nasvet še kako prišel prav. Lepa hvala.

A bi lohk že nehal smetit po vseh temah, forumih in folku najedat o ločilih, nepozornemu branju, obsesivnem iskanju punce in se spravil počet kaj res koristnega za svet? Lahko si še tako vitek, lepo spedenan, z avtom in nasmeškom na obrazu, tipa brez kančka smisla za humor in brez vsebine ne bo hotla NOBENA. Še tako grda, mentalno hendikepirana, verna, brez izkušenj ali pa s samimi slabimi… Punco si iščeš že 16 let!! Če je do zdaj nisi našel, je ne boš nikoli. Sprijazni se s rem in se pomiri s to idejo. Precej neprijetnih lastnosti imaš (zavist, nesproščenost, zateglost, analiziranje, nesamozavest), začni delat na tem, na spremembah pa boš začutil zadovoljstvo.

Kdaj si nazadnje ob čem čutil pristno radost?

To ali si ti srečen ali nisi, se direktno ne tiče nikogar. Posredno pa vpliva na marsikoga. Ker s takim odnosom stopaš v vsakdan, v naključne odnose in s tem pomagaš k rasti ali pa zaviranju energije.

Kdo je center tvojega sveta?
Ti sam in nihče drug.
Ne išči tega centra in izpolnitve v drugih ljudeh, ampak jo najdi v sebi. Vlagaj vase, v svoje jedro.


Sem mu posodil denar za biznis in ko je prišel čas za vračilo, se je izgovarjal, našel je res neverjetne izgovore. Pa sem mu zagrozil, da v kolikor ne vrne denarja do tega dne do te ure, bom denar izterjal preko sodišča. Da ne omenjam, da mi je tisti dan v le nekaj urah pustil preko 150 neodgovorjenih klicev, pa teden zatem provociral preko maila (mi v enem dnevu poslal 8 mailov). Seveda sem maile ignoriral.
Je pa pred vsem tem moje zaupanje pridobil, ker se je sam ponudil za druženje z mano, ter je na specifičnem forumu nudil nasvete s področja zdravstva in farmacije. Kako bi po vsem tem sploh pomislil, da gre za sociopata.

“Dogodki”, zakaj te to zanima? Opišeš svojo situacijo?


Na tvoje pisanje sem se odzval, ker si tako očitno napisala, da si se še kako opekla. Pa če bi pozorno brala, bi razbrala da sem te zgolj vprašal, če si te bisere spoznala na portalih in zakaj si sploh prišla na net, če pa lahko spoznavaš ljudi v rl.
Pa naj te potolažim, jaz sem se opekel ko sem iskal družbo, vrstnike za prijateljevanje. Naletel na nekoga, pri komer ne veš kaj je res in kaj ni. Ker je svetoval na specifičnem forumu, nisem podvomil vanj. Je pridobil moje zaupanje in sem (takrat seveda v zmoti) menil, da je zelo v redu človek.[/quote]
No, res si me najprej samo vprašal, kje sem ga spoznala, v naslednjem postu pa že, zakaj sem ga privabila. Ker pač nisem imela nobene izkušnje v virtuali, da bi pomislila, da tip laže. No, ko pa berem tvojo izkušnjo, sem jo pa še dobro odnesla. Ja, pa saj res ne pomisliš na kaj takega, sploh če se ti je zdel verodostojen pri svojih nasvetih. Upam, da si dobil svoj denar nazaj. Pa potem po tej svoji slabi izkušnji še iščeš poznanstva preko neta, ali si bolj za realo?


Sem mu posodil denar za biznis in ko je prišel čas za vračilo, se je izgovarjal, našel je res neverjetne izgovore. Pa sem mu zagrozil, da v kolikor ne vrne denarja do tega dne do te ure, bom denar izterjal preko sodišča. Da ne omenjam, da mi je tisti dan v le nekaj urah pustil preko 150 neodgovorjenih klicev, pa teden zatem provociral preko maila (mi v enem dnevu poslal 8 mailov). Seveda sem maile ignoriral.
Je pa pred vsem tem moje zaupanje pridobil, ker se je sam ponudil za druženje z mano, ter je na specifičnem forumu nudil nasvete s področja zdravstva in farmacije. Kako bi po vsem tem sploh pomislil, da gre za sociopata.

“Dogodki”, zakaj te to zanima? Opišeš svojo situacijo?[/quote]

Hvala za tvoj odgovor. Pri denarju je tako, da če ga prijateljem posodiš ali sorodnikom je še skoraj zaneslivo, kaj več pa riziko.
Lahko da je zaznal in zaigral na to karto, da ti njegovo poznanstvo bo nekaj pomenilo in je že vnaprej vedel, da se mu gre samo za dobit denar. Denar je huda stvar, če gre za večjo količino. Tam do sto ojrov še preboliš, ostalo pa izkoriščevalsko.
Ti, v mojem primeru sem za svoje probleme iskal terapevta, pa ker sem bil finančno na nuli in na dnu, sem vzpostavil stik z nekim terapevtom. Mi je svetoval, recimo pomagal, ko je pa izvedel podrobnosti jih je pa lepo obesil na zvon direkt v službi kjer so bili že slabi odnosi. Tako neprofesionalen. Osramotil me je, tako je preveč ljudi izvedelo za kaj se gre.
Zato sem se odločil, da do novih ljudi se mi ne mudi v poznanstva, obdržal sem stare prijatelje za te teme glede mojih problemov, tiste, ki jih že dolgo poznam, pa čeprav smo iz različnih koncev in nimamo veliko stikov, pa mi ravno tolikšno dolgo obdobje poznanstva nekaj pomeni. Bolje bi se počutil in bi bila zame to antidepresivna terapija če bi poklical prijatelja 100 km stran pa se z njim dobil na drinku pa se do konca zjamral in odšel lažji naprej, četudi bi bil on bolj švoh v nasvetih. Kot pa nekemu terapevtu(imena ne bom izdal, ker nisem prasec), ki niti stvari ne zna za sebe držat.
Da bom kaj takega doživel si niti mislil nisem. Če bi mi to moj prijatelj naredil bi smatral, da ga je moj problem prizadel toliko da je napačno zaklical na pomoč in se usmeril v mojo službo, bi mu oprostil takoj, ker je moj prijatelj, pa ni zanalašč. Bi mu lepo razložil kje ga je kiksnil, strokovnaku pa ne moreš ker on ima licenco in znanje, ti si pa bedak. Tak strokovnak kot je bil pa tale, da pa je tak kiks storil je nedopustno in hudobno.
Včasih so nam stvari dane v življenju na pot, da se lahko potrudimo in utrdimo prave vezi. Če povzamem raje bi šel do prijatelja na drug konec države, pa bi bil bolj vesel kot pa neznancu zaupat svoje težave. To ne pomeni, da se ne bom kdaj še obrnil na strokovno pomoč, vendar bom sam tisti ki bom odločal kaj povedati, da ne nasedem v nepopravljivo škodo in da sem ob dobro ime.
Ti, kolega, pa ne zaupaj vsem ki lepo besedičijo, da dosežejo namen in te izkoristijo glede denarja, usmiljenja in kaj podobno.


Ja, denar sem dobil nazaj. Po tej izkušnji nisem obrnil hrbta spletnemu spoznavanju, sem pa od takrat naprej previdnejši. Sedaj vem kako človeka preveriti, če govori po pravici ali laže, kot tudi bolj zaupam zdravi pameti.


Mislil sem, da mi je prijatelj. Pa šlo je za znesek ravno 100 €, kar je meni že bogastvo.


Nekomu ki ima licenco in znanje, ne moreš nič reči nazaj ker…? Se nisi iz te izkušnje naučil da papir, na katerem piše dosežena izobrazba, še ne naredi človeka? V opomin naj ti bo ta slika:
[img]http://shrani.si/f/25/be/3y2fSsV0/2/diplome.jpg[/img]

Če bi ti tega “strokovnjaka” ter jaz tistega sociopata naslovila z bedakom, bi s tem žalila bedake. Je to za njiju še premil izraz. Pa v bodoče imej jajca nazaj reči ne glede na to, kakšno stopnjo izobrazbe in naziv ima nekdo.

New Report

Close