Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Ginekologija Nosečnost in obporodno obdobje otrok izbral (meni nevšečno) ime

otrok izbral (meni nevšečno) ime

Ojla!

Jaz menim, da se bo sin že sprijaznil z imenom, ki ga bosta vidva izbrala. Pa tudi ne bo videl, kaj je zapisano v rojstnem listu. Mogoče, da jo bo od začetka klical marija, pa e bo že navadil, če boste vsi uporabljali drugo ime. sploh pa ni ginekolog tisti, ki lahko svetuje tak zadeve, tako da ga jaz ne bi upoštevala. to je pač njegovo osebno mnenje.

lp Lunca

Tudi jaz menim, da nikakor ne gre upoštevati njegovih želja!

Kot prvo bi mu lepo povedala, da mamice in očki izbiramo imena svojim otrokom in ko bo sam očka, lahko da hčerkici ime Marija.

Lahko pa se greste igrico …. vsi trije se vsedete skupaj in kličete dojenčico v trebuhu in na tisto ime, katero se bo odzvala, tako ji bo ime.
Odzove se seveda z brcanjem – in kdo drug kot mami bo vedel kdaj je dojenček brcnil :-)) (takrat ko jo boste poklicali Pika, a ne :-)))

Draga Gerta,

naredila bosta tako kot se vama bo s parterjem zdelo najbolje, ampak mislim, da bi naredili kompromis bližje Mariji.
Marja, Meri, Mojca(?), Maja, Manca ali nekaj bolj podobnega kot je Pika.

Otroci ne pozabijo in verjamem če ga bosta hotela pretentati bo užaljen in bo to kazal do vaju ali pa do sestrice, ki je res ni nič kriva!
Vama pa priznam, da sta v nerodnem položaju. Se pa s pravim pogovorom, da rešiti VSE. 🙂

Srečno in veliko lepih dni želim vsem štirim,

Missy

jaz pa ti predlagam, da sinčku kupiš medvedka in ga poimenuješ Marija. Tako se bo navadil na misel, da dve Mariji ne potrebuje.

naša 4 letnica si je tudi v glavo zabičala, da bo dobila sestrico Klaro (od kod ne vem), pa sploh ne vem, če bo punčka (sem v 30t). no, da ne bi bilo prevelikega razočaranja, ker je to res vsem razlagala, če bi bil fantek, pa tudi Klara mi ni všeč, smo jo počasi ( a vztrajno) navajali na dejstvo, da je v mojem trebuhu dojenček, ki ga bomo dobili (ne pa bratec ali sestrica), ona pa bo postala sestrica. Glede imen smo ji dali različne možnosti, a nobene točne – samo toliko da bo lahko premišljevala. Pogovarjava se o tem, kaj je treba z dojenčkom početi itd.

Sicer še vedno raje poudari, da bi sestrico, samo zdaj je čisto navdušena nad tem, da bo dobila dojenčka in da bo ona sestrica.

Kaj moremo, tudi za njih je to velik dogodek in se hočejo pridružiti veselju. Nočem ji ga pokvariti, zato sem ji dala samo smernice, ki mi ugajajo. So pa zelo dojemljivi za spremembo, samo da se počutijo pomembne.

lp, nina

:))) ninatj – ko sem bla stara 6 let sem zvedela, da bom dobila bratca ali sestrico in sem imela fiksno idejo, da bo punčka in ji bo ime klara:)) tako, kot tvoja punčka – pa jst sem tud vsem naokol razlagala, da bomo dobili klaro. no zdej mamo pa že 12 let nejca

Jaz sem bila stara 5 let, ko je bila mati noseča. Takrat je bila zelo popularna pesem Juli od Danijela.. Veste kako gre… Jest se ne spomnim, no in sem na vsak način hotela da bi bilo bratcu ime Danijel. Starša se seveda nista uklonila, jaz pa zaradi tega nimam psihičnih posledic. Bratcu je ime Dejan, kar je neprimerno lepše kot Danijel.
Gerta, z imenom Marija ni nič narobe, če pa je vama všeč ime Pika, naj bo Pika, otrok bo pozabil, Pika pa bo čez 18 let hvaležna da ni Marija.

uau najčica, pa še spomniš se.

Moja princeska je tudi navdušena 100/h, upam da ne bo potem preveč razočarana. Še bolj kot jaz jo zanima kako zgleda punčka, pa fantek… vzgojiteljica v vrtcu je rekla, da še ena njena sovrstnica tudi pričakuje bratca ali sestrico in imata potem skupne sestanke, kaj bosta z dojenčki počeli itd. pa non stop se igra da je mamica, pa njene igrače imajo dojenčke… v glavnem je dojenček njena glavna preokupacija. Komaj sem jo prepričala, da v njenem trebuščku ni dojenčka, tako kot v mojem.

velika prelomnica je tole v njenem življenju, ker je v septembru šla v VELIK vrtec, potem je dobila TA VELKO posteljo in v glavnem je VELKA PUNCA. se mi zdi kar fino, da bom več doma in jo bom lahko bolj spremljala, ker zdaj sem čez teden večinoma v službi čez dan. Zjutraj jo peljem v vrtec, iskat jo gre mož, jaz pa pridem okoli 18h. Skupne imava samo vikende in praznike (vsaj nekaj).

lp, nina

Meni je pa ime Pika Marija vsec, ker je nekaj posebnega – ne vem zakaj, ampak pod takim imenom si predstavljam zelo ljubko deklico.

Saj jo lahko vidva z mozem kliceta Pika, bratec jo pa lahko Marija.

Ko bo vecja, se bo pa sama odlocila, katero ime ji je bolj vsec – pa bo zadeva resena.

Ne vem na podlagi kaksnega strokovnega znanja tvoja G trdi da upostevas otrokov izbor.

Meni osebno pa je zelo lepo ime Marija, veliko bolj kot je Pika.
Zdaj se mi itak zdi da je zelo ‘trendy’ otrokom dajat kratka imena npr. Pia, Tia, Nika, Naja, Val, Mal, Rok, Tin…)

Ne vem, jaz vedno na veliko razmisljam. Ko reces Marija imam pred ocmi uspesno zdravo zensko, ki bo se veliko dosegla v zivljenju. Ko pa reces Pika je to bolj razigrano dekle, malce neresno in poeticno.

Ne vem odlocite se sami.

Lp

ada

Kaj pa če bi spustili “i” in bi bila kar Marja…

moj oči pa mami sta hotla da bi bila jaz nekaj posebnega in sta mi dala ime Anamarija – ko se sama predstavim anamarija mi je ime absolutno predolg (imam tudi dolg priimek) toda ko sem pred nekaj meseci spoznala 4 mesečno punčko mi je to ime tako lepo zvenelo, da mi ni več žal.

kličejo me sicer ana toda v vseh dokumentih sem anamarija..

Meni je ime Marja, in sem zelo ponosna na svoje ime. V času pubertete sem se pritoževala nad imenom, saj so se vsi motili in me klicali Marija. Zdaj sem kot odrasla ženska zelo ponosna in hvaležna staršem, da sta mi izbrala tako posebno ime.

Jaz sem bila stara 4,5 let ko sem dobila sestrico. Odkar sem izvedela da je mama noseča in jo bom dobila sem jo poimenovala Anja in sploh nisem hotela slišat da bi bilo kaj drugega. Ko sem izvedela da ji je ime Karmen sem protestirala in bila jezna, vendar me je to držalo le 1 teden. Danes sem vesela, da je Karmen in nobena ne čuti posledic 🙂

Jaz se ne bi preveč obremenjevala s tem.

Niti pod točko razno ne bi upoštevala otroka, ki si lahko od danes do jutri premisli. V končni fazi pa ime punčke niti moža ne mislim upoštevati (za ime za fantka sva se zmenila in tukaj ni nekih poskusov sprememb), ker je vsak mesec navdušen nad drugim imenom, pač glede na nadaljevanko, ki jo gleda. Če vama Marija ni všeč, bosta že našla način, da se Mariji izogneta. Dvomim, da bo že rojeni otrok občutil kakšne dolgoročne posledice, če bosta pa otroku dala tako ime in vama ne bo všeč, bo pa to na dolgi rok.

Prvič noseča, a tebe je pa oplodil moški , ki gleda telenovele :)))))) hudoooo…ti pa nisi najbolj gledla na intelekt, ko si zbirala oplojevalca !!!!

Ne, ne gleda telenovel.

Sicer nimam teh izkušenj, ampak meni se tudi ne zdi prav, da se otrokovo mnenje kar povozi. Že tako bo šok zanj, ko bo malo odrinjen na stran. Meni je tudi všeč Pika Marija – nekaj posebnega je. A ste si mogoče predstavljali, kakšna bo ta Pika pri 85 letih?!

Se meni samo zdi al odgovarjate na vprašanje izpred 7 let?? Tale Marija ali Pika ali karkoli je že postala, je najbrž že v šoli…….

Če debatirajo o tem še ni tako hudo, ko svetujejo kako se naj odločijo..to pa je hecno :))))

New Report

Close