Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Bolezni srca in ožilja Kardiologija Oteženo dihanje

Oteženo dihanje

Lep pozdrav!

Imam eno vprašanje. Zadnje čase opažam da se mi včasih zgodi ko želim globoko vdihniti da ne morem vdihnit do konca občutek imam kot da nisem vdihnil dovolj zraka. NAto počakam nekaj trenutkov in lahko potem normalno vdihnem. Drugače pa ne občutim pomanjkanje zraka. Pa včasih čutim tudi zbadanje v predelu srca. Včasih tudi ob klobokem vdihu. Zanima me kaj bi to lahko bilo. Star sem 20 let in se ukvarjam s športom. Za odgovor se vam že v naprej zahvaljujem in upam da ste razumeli vprašanje.

Pri motnjah dihanja je pomembno vedeti ali nastopajo v mirovanju ali ob telesnih obremenitvah. Lovljenje zraka, občutek, da ne moremo vdihniti dovolj globoko, ko mirujemo, sta motnji, ki nastopata pri zdravem srcu pri ljudeh, ki preživljajo duševne stiske. Značilno za to bolezensko sliko je to, da težava mine, ko se preiskovanec razvedri ali ko se blago telesno obremeni. Najbolj zanesljiva ukrepa proti tej motnji sta redna aerobna vadba in izogibanje prezahtevnim duševnim obremenitvam. Tudi zbadanje pri srcu kaže na živčne vzroke težav.
Motnje dihanja zaradi bolezni pljuč ali prizadetosti srca pa so povsem drugačne od zgoraj opisanih.

Lep pozdrav!

prim. Boris Cibic, dr. med.

Lep pozdrav! prim. Boris Cibic, dr. med. Društvo za zdravje srca in ožilja Slovenije www.zasrce.si

Lepo pozdravljen!
Zanima me ali je lahko ekg abnormalen zaradi ankciozno depresivnih motenj?
Delala sem ga pred 11 mesci, bil je bp.,potem pa sem ga naredila še enkrat pa mi je napisal supraventricural tachycardia.
Zdravnica je rekla,da mi srce dela normalno, dala mi je antidepresive.
Kaj vi mislite?

Najlepša hvala za odgovor.
Lepo prosim,če mi odgovor pošljete na moj mail: [email protected]
Lahko vam napišem cel izvid,če želite?

Opravičujem za pozen odgovor.
Zaradi “stresnih” vplivov lahko nastopijo občasni napadi pospešenega bitja srca, ki jih zdravniki imenujemo “supraventrikularna tahikardija”.Napadi so lahko zelo kratki, lahko pa zelo dolgi. Pri kratkih napadih zadostujejo blaga pomirjevala, pri daljših (lahko več ur) je potrebno ukrepati, da se jih prekine . Bolnike naučimo, kako lahko skušajo vsakokratni napad prekiniti in hkrati vzamejo pomirjevalo in zdravilo proti hitremu bitju sca. Če se napadi ponavljajo zelo pogostoma, bolnikom predpišemo zdravila, da jih povsem prekimemo. Če nismo zadovoljivo uspešni, bolnika napotimo na specialistični pregled h kardiologu.

Lep pozdrav! prim. Boris Cibic, dr. med. Društvo za zdravje srca in ožilja Slovenije www.zasrce.si

New Report

Close