Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Drugo Otorinolaringologija otekle bezgavke

otekle bezgavke

spoštovani!
Konec prejšnjega tedna sem nekako zbolela. Kihanje, kašljanje, izcejanje gnojnega izcedka iz nosu in boleče grlo ter bolečine v sklepih. Zdravnik mi je predpisal Ospen 1000. Po dveh dnevih se mi je pojavila povišana temperatura in povečane vratne bezgavke. Temperatura je sedaj mimo, vratne bezgavke pa so še vedno otekle in boleče. Ko se zjutraj zbudim komaj obračam glavo. Naj pripomnim, da je tudi ščitnica rahlo povečana (nikoli do sedaj zdravljena zaradi ščitnice, ker je vse o.k.). V ušesih čutim stalen pritisk, proti večeru pa mi postane zelo slabo in postanem vrtoglava. Pojavila se mi je tudi bolečina v desnem predelu križa, ki postane ponoči tako močna, da ne morem ležati na trebuhu ali hrbtu.
Kaj menite, bi lahko bil vzrok povečanim bezgavkam in bolečinam v križu? Kaj storiti v takem primeru?

Zahvaljujem se vam za odgovor in lep dan!

Mateja

mateja

Pozdrav…

Bezgavke so povečane in boleče ko so vnete.Pogosto so vnete kot posledica prehlada,vnetja v žrelu.Bezgavke so tiste ki nas običajno opozorijo na področje vnetja,pri hujših in daljši bolečinah je smotrno obiskati os.zdravnika.

Lp Dr. IB

New Report

Close