Najdi forum

OŠ Bičevje

OK!
Razumem.

mamulja, si se takoj znasla/ustrasila:)

jazica, pa ti še kaj povej! Čakamo.

Jazica z besedo na plan:)
Primož, zadeva je žal popolnoma resnična in grozlijva.

A boste nehali s takšnim tonom, drugače bom od vseh zahteval imena in priimke, pa še kaj drugega.

primož

************************************************************************************* www.mgc-bistrica.si Nihče ni tako bogat, da ne bi koga potreboval in nihče tako reven, da ne bi bil nekomu potreben. [url]https://www.facebook.com/med.over.net[/url]

Primož brez zamere mislm da nisem bila čisto nič žaljiva in da je bil moj ton pisanja popolnoma normalen.
Sicer pa kakor pravijo vsake oči imajo svojega malarja. Tako, da jest na tole temo sigurno ne bom nič več komentirala.
Bom pa držala pesti, da se zadeva izide tako, da bo najboljše za otroke, njihove starše in tam zaposlene. Srečno!

To kar se dogaja na OŠ Bičevje je prava sramota za javno šolstvo. Pa, da me ne bo kdo narobe razumel to ni nobena žalitev, take so žal realne razmere. Upam, da bodo pristojne inštitucije ukrepale pravilno in omogočile našim otrokom to, kar jim pripada, GOSPODE učitelje, pa malo prizemljilo, da se bodo počasi začeli zavedati, kakšno je njihovo osnovno poslanstvo.

Sedaj se bom pa še jaz vmešala. Oprosti Primož, kaj pa je tule žaljivega.
Kakšen ton misliš?
A misliš da smo starši, ki imamo otroke na Bičevju po župi priplavali.
Zakaj pa misliš da je bil izredni sestanek sestanek sveta staršev. BREZ UČITELJEV!!!
Da so se lahko predstavniki starše odkrito pogovarjali o problemih, ki se na šoli dogajajo. Brez STRAHU glede posledic za svoje otroke. A zato, ker nimajo kaj delat, pa gredo malo sestankovat.
In zakaj misliš, da je zadnji sestanek sveta staršev trajal 7 ur.
Na tej šoli se ni možno odkrito pogovarjat z učitelji, ki ne prenesejo kritike svojega NEdela.
Na tej šoli vlada neka čudna primitivna sfera, ki se je “izkazala” z zadnjimi dogodki na šoli.
Primož, pojma nimaš in tukaj skačeš, ker si nekdo”drzne” nekaj kritičnega pripomnit. Kot da stopaš v bran svinjariji, ja dobesedno svinjariji, ki se na šoli dogaja.

pravico imate da poveste, kar mislite, vendar brez imen drugih, v nasprotnem primeru, se morate predstaviti.

Primož

************************************************************************************* www.mgc-bistrica.si Nihče ni tako bogat, da ne bi koga potreboval in nihče tako reven, da ne bi bil nekomu potreben. [url]https://www.facebook.com/med.over.net[/url]

Kakšnih imen prosim, Primož?
Saj ni nikjer nobenih imen?
Lahko citiraš prosim, ker sem mogoče spregledana.

So bila pobrisana.

primož

************************************************************************************* www.mgc-bistrica.si Nihče ni tako bogat, da ne bi koga potreboval in nihče tako reven, da ne bi bil nekomu potreben. [url]https://www.facebook.com/med.over.net[/url]

Primož žal je tukaj res en kup primitivizma in nizkih udarcev. Nikoli si nisem predstavljala, da so lahko visoko izobraženi ljudje, ki naj bi vlivali znanje našim otrokom v glavo tako zelo zaverovani v svoj prav. Ne slišijo in ne priznajo nikakršne kritike – pa naj je še tako dobronamerna. Nekateri med njimi se tako visoko cenijo, da jih niti dejansko slabi rezultati otrok ne ganejo. Ne vem kam pelje tale svet in močno upam, da se zadeve postavijo nazaj na mesto.
Najhuje je pa tu otrokom, ki so odstavljeno ravanteljico imeli radi. Za razliko od nekaterih učiteljev, ki so jim otroci samo v napoto jim je pokazala da zna ceniti delo otrok in o glej čudež še najbolj problematični otroci so pod njenim vodstvom pričeli ubogati in upoštevati navodila. Ko bi le bilo več takih oseb med učitelji. Upam da zmaga pravica in pravna država.

Očitno je duh ušel iz steklenice, na dan prihajajo nova in nova dejstva o totalnem kaosu na OŠ Bičevje. Bolj, kot zbiram informacije, bolj me vse skupaj spominja na zgodbo o butalcih.
Sprašujem se, kako je možno, da skupina učiteljev (katerim se očitno ne ljubi opravljati svojega osnovnega poklica, imajo pa čas za vse ostalo) samovoljno zamenja ravnateljico, katera od njih zahteva stvari katere so OBVEZNE!
Ko sem se na to temo pogovarjal s prijatelji šolniki, pa teh ni malo (ravnatelji, sindikalisti, predsedniki sveta šole in učitelji) so me samo začudeno gledali in se spraševali ali je to v današnjem času sploh možno.
Skrbi me, ker se učitelji OŠ Bičevje, po zadnjih dogodkih očitno čutijo zelo močne in niti nimajo najmanjšega interesa po izboljšanju razmer. Njim moteči element – ravnateljico, so po nekem čudnem (samo njim razumljivem) postopku odstavili, sedaj pa po starem naprej!!!
Otroci, starši so pač nepomemben dejavnik, važno je le, da je njim luštno… le zakaj pa bi revčki delali več in bolje… je pa ja enostavnejše zamenjati ravnateljico, ki zahteva kvalitetnejše delo. Pa da ne bo pomote, ne zahteva nič neobičajnega, samo tisto kar bi morali gospodje učitelji že zdavnaj izvajati in za kar sploh so v tem poklicu.
Ko smo starši zahtevali spremembe na bolje, je bilo slišati nešteto razno raznih izgovorov… ampak, ko so pa zamenjali ravnateljico, je pa že naslednji dan nova V.D. ravnateljice hodila iz razreda v razred in se šopirila z novico, da je sedaj ona ravnateljica.
Ko je potrebno narediti kaj za otroke, slišimo same izgovore… v tem primeru, pa niso izgubljali časa. Pa kaj otroke zanimajo zdrahe na šoli????
Konec koncev so učitelji v šolah zaradi naših otrok in njihovo osnovno poslanstvo je izobraževanje le-teh. In tega dejstva se gospodje na tej šoli premalo zavedajo. Zavedajo pa naj se, da tudi nezadovoljni starši otrok še nismo rekli zadnje… tudi mi smo vpleteni v to dogajanje in tudi mi smo odgovorni, da se tu nekaj naredi, če ne drugače pa po pravni poti.

Lp,

No, pa bom še jaz nekaj dodala. Starši , imate pač glupe otroke, so pač po starših!!!!!

To, kar se dogaja na tej šoli je nezaslišano. Zanimivo je to, da dogodki še niso prišli na televizijo in v časopise. Čeprav mislim, da je samo še vprašanje časa, kdaj se bo to zgodilo.
Mi že razmišljamo, da bomo otroka prešolali na šolo, kjer bodo učitelji v šoli zaradi otrok in ne zato, da bodo imeli službo. Ne vem, kaj misli minister?? Če bo šla stvar ne tej šoli mimo nekaznovano in brez sankcij, se podobna stvar lahko jutri zgodi na vseh šolah!! pa toliko mladih učiteljev, ki so željni dela je brez službe.
Upam, da bodo učitelji, ki niso v tej “skupini” stopiliskupaj in zadeve javljalina prave naslov. Prav pa bi bilo, da bi nas starše obvestilio situaciji na šoli, da ne bi vsega izvedeli po ovinkih in prek otrok. moslim, da se stvari, ki jih imajo učiteljimed sabo učencev ne tičejo!!!

Lep pozdrav!

Starši, učite otroke za znanje – ne za ocene!!!!!!

Pojma nimam, kaj se dogaja na tej OŠ in kje sploh ta OŠ je, me pa zanima, česa ti učitelji ne opravljajo. Ker se bojim, da vem, kaj gre tem staršem v nos. Zaradi lastnih izkušenj.
In ne, niso učitelji tisti, ki ne opravljajo svojega dela, starši so tisti, ki svoje otroke tiščijo v šolo od jutra do večera in pričakujejo, da bodo učitelji tam poleg poučevanja opravljali še tisoč drugih stvari, ki bi jih starši želeli. Ker sem jim jih ne da voziti na plačljive dejavnosti, ki se dogajajo v raznih društvih, in jim je najbolj komot, da to učitelji opravljajo po svojem delovnem času zastonj.

Ja, napisala sem “poleg poučevanja” in “po svojem delovnem času” in “zastonj”. Ker točno to so tendence staršev. Ker učitelji itak ne delamo nič in smo stalno na počitnicah. Torej naj nas ponucajo za vse možne dejavnosti po pouku in za vikende.

Delo učitelja je poučevanje in priprava na pouk, preverjanje in ocenjevanje. Redni pouk pa osnovna dejavnost šole. To je delovni čas učitelja. In če to opravlja tako kot je treba, za to porabi vseh osem delovnih ur na dan.
Vse delavnice, tabori, neobvezne šole v naravi, projekti in tisoč drugih stvari, ki jih starši zahtevajo, niso redno delo učitelja ampak njegova prosta volja. Nikakor ne vse in neprestano ampak tu in tam katera. Za dušo. Za denar itak ne, ker je vse skupaj neplačano, velikokrat pa celo v lastno škodo.

Že leta pa se dogaja, da s(m)o učitelji v to prisiljeni in če tega ne počnemo, nekateri mislijo, da ne delamo ničesar. Ker pouk itak ni nič. In počasi to tudi zares postaja. Ker energijo trošimo na tisoč-in-enem-projektu za pouk pač ni časa. In ne volje. Ker ga itak nihče več ne ceni.
Moral pa bi biti osnova!

Če so se učitelji uprli taki tiranski ravnateljici, ki ne razume vloge učitelja, in jim poleg pouka nalaga še tisoč-in-eno-obveznost potem jim čestitam. In upam, da bodo to zmogli še po številnih drugih šolah. Ker bi bil že čas.

Hmm, ta izjava pove vse o inteligenci osebe, ki jo je napisala.

no-pa-povejte-kaj
če bi poznala razmere na tej šoli, in razloge učiteljev za zamenjavo ravnateljice, bi hitro spremenila svoje mnenje. Ne zagovarjamo ravnateljice, odločno nasprotujemo pa odnosu nekaterih učiteljev, do učencev. Ne vidijo svojega slabega dela (kar se vidi po rezultatih NPZ-jev), ne vidijo katastrofalnega stanja discipline v razredih, ne vidijo neipolnjevanje osnovnih zahtev…. vidijo pa “tiransko ravnateljico”. Tu pa so lahko vložili svoj trud in znanje, da so jo odstavili… naši otroci pa očitno tega truda niso vredni….

Pa da ne bo pomote, spoštujem učiteljski poklic in veliko prijateljev prihaja iz te stroke, ampak vsak od njih, ki sliši za omenjeno zgodbo se samo zgrozi in vpraša kako je to sploh možno. Kot, da OŠ Bičevje obstaja v neki drugi pol pretekli dimenziji…

no-pa-povejte-kaj!
Upam, da ste kot učiteljica uspešni, samo očitno ne poznate scene na tej šoli. ne vem, če lahko kot učiteljica vse dopoldne hodite ven in noter iz razreda, kadite za šolo, vpijete na otroke…..
Upam, da ne. No vidite, na tej šoli pa se to dogaja.
Ravnateljica pa ni tiranska, zahtea samo delo, ki ga učitelj mora opraviti (dokumentacija). Zato ne sodite ljudi, če jih ne poznate.

Ravno zato pa sem napisala, da ne poznam razmer na tej šoli, in pozvala k opisu konkretnih dejanj (in ne oseb).
Ja, na učence tudi kričim… če drugače ne gre. Ker dandanes učitelj itak nima nobene besede in včasih ostane samo še to. Na srečo delam z malimi otroki, ki še funkcionirajo na empatijo in se name navežejo in me ubogajo zato, ker me imajo radi, ko pa gledam kolege na predmetni stopnji pa se večkrat vprašam, kako zdržijo.
Za vzgojo svojih otrok so primarno odgovorni starši in če se otroci ne znajo obnašati in je disciplina porazna, se najprej vprašajte o lastni vzgoji.

Iz razreda tudi stopim včasih, ko je to potrebno, in učence pustim same za par minut (na žalost nisem robot in moram vsake toliko na stranišče in ker sem pridelala že kar nekaj vnetij mehurja zaradi neobiskovanja stranišča in nepitja vode, to počnem, če le morem, redno, včasih tudi, bogmidajpamet, stopim do fotokopirca in naredim par fotokopij, ki sem jih prej pozabila narediti ali pa jih naredim učencu, ki je pozabil DZ, da ne gledea v zrak). Kadim pa ne, kolegi, ki kadijo, pa kadijo na zadnjem pokritem (in zakritem) balkonu. Pa niso zaradi tega nič slabši učitelji.
Rezultati NPZ-jev pa niso odvisni od učiteljev ampak od učencev. Učenec ni neka opeka, ki jo učitelj izdela po predvidenih dimenzijah, ima sam kar presneto veliko lastne volje, ki jo uveljavlja pri končnih dimenzijah lastnega končnega produkta!

Še enkrat – ne sodim o konkretni šoli in konkretnih učiteljih, ne poznam ne šole ne njih, poznam pa današnje starše in današnje trende in to, kar se dogaja zadnje čase, je preseglo vse meje. Je definitivno res, da šola ni tam zaradi učiteljev, je pa tudi res, da ni niti zaradi staršev. In starši si definitivno dovolite preveč.

New Report

Close