Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Drugo Otorinolaringologija okrevanje po operaciji glasilk

okrevanje po operaciji glasilk

Pozdravljeni, pred 5 dnevi sem bila operirana na glasilkah, naredili so mi incizijo v obe glasilki. Takoj po operaciji sem še nekaj malega lahko govorila. V bolnici sem nekaj inhalirala, za domov pa nisem dobila nobenih navodil za inhalacijo (ker verjetno ni več potrebna, ali pač?). Naj povem, da sem prenehala kaditi takoj po sprejemu v bolnico in še vedno držim (5. dan brez čika, BRAVO JAZ!).Sedaj sem nekaj dni doma, glasilk ne naprezam, sem večinoma čisto tiho. Vseeno pa ves čas čutim nekakšen cmok in tudi govoriti ne zmorem skoraj nič. Menda je to normalno pri taki operaciji. Zanima me koliko časa po operaciji traja, da se glas povrne. Jem normalno,vse, kar sem pred operacijo, ne pretiravam, ne jem premrzlega in ne prevročega. Je to pravilno? Bi morala še inhalirati (če ja, kaj), ali se bo vse skupaj poštimalo samo po sebi ? Za odgovor se vnaprej zahvaljujem. Lep pozdrav.

Spoštovani,

5 dni po operaciji glasilk je potrebno molčati! Skrbite za vlažen zrak, niso pa potrebne inhalacije. Občutek tiščanja, tujka, praskanja itd je normalen še več tednov po operaciji. Zagotovo imate še predviden pregled pri operaterju,

Čestitke, da ste prenehali kaditi, le tako naprej!

*** asist. dr. Tanja Soklič Košak, dr.med., spec. ORL, ORL Klinika, UKC Ljubljana *** ORL SOKLIČ KOŠAK, Vilharjeva 50, LJUBLJANA *** m: 041 45 22 88 *** e: [email protected] *** https://www.orlsoklickosak.si ***

New Report

Close