Najdi forum

Naslovnica Forum Življenjski slog Spolnost Kontracepcija OH TA MIRENA

OH TA MIRENA

Hvala za odgovor. Bom stisnila zobe.

Pozdravljeni,
dala sem si vsaditi mireno. Ginekologinja mi je dejala, da imam spolni odnos takoj in da je potrebno paziti od začetka da ni kakšnih hujših poskokov kot. npr tranpulin ali tek navzdol. Zanima pa me ali je kakšna možnost, da mi vložek izpade v primeru, ko ejakuliram oz. masiranju G točke?

Mirena se vstavi in ne vsadi 🙂 Ni nevarnosti, da bi se ob opisanih aktivnostih izločila.

Dobar vecer,tudi jaz imam eno vprasanje glede mirene,ginekologinja mi joj je vstavila 10.4.prvi dan menstruacije je bil 4.4.to pomeni da je vstavljena 7 dan od kako je zacela menstruacija,sicer traja 5 dni,zdaj me zanima ali je delovanje mirene ze zacelo,ali potrebujem kaksno dodatno zascito prilikom odnosa,ce potrebujem dodatno zascito kok casa jo potrebujem,prvic uporavljam mireno kot zascito in me skrbi glede njene zanesljivosti jer ne nacrtujem nosecnosti,hvala za vas odgovor..

Če je bila vstavljenja znotraj prvih 7. dni menstraucijskega ciklusa, ne potrebujete dodatne zaščite.

Hvala za vas odgovor,,mirena je bila vstavljena tocno 7 dan od prvega dana menstruacije,najbolj me skrbi ker zdele so tisti plodni dani in me skrbi ali je res takoj zanesljiva da prepreci nosecnost ker je glih vstavljena,pa se nekaj skrbi me tudi glede tega da jaz nimam nobenega stranskega ucinka,a bi mogoce mirena lahko ispadla in da jaz tega nebi vedela..a bi mogoce morala imet mocnejso krvavitev ce bi ispadla,vem da je to ze prevec vprasanj,ampak upam da boste uspeli odgovorit..LP

Če ste tako nesigurni uporabljajte 1. mesec kondom. Ponavadi se 6 mesecev po vstavitvi naredi kontrolni UZ. Mirena izpade le redko, do 2%.

spoštovani!

tudi sama sem zaščitena z Mireno, in sice že z drugo. Že po vstavitvi prve so se mi začele pojavljati težave- migrene, grdi mozoljipo zadnjici ni včasih tudi v dimljah, ogromne količine vaginalnega izcedka, srbečica, pa še zredila sem se za 10 kg.
ker nobene druge KT ne prenesem, sem “stisnila” zobe in pač prenašala vse težave, ki so me ob mireni spremljale.
Lani, 05/2013 sva z ginekologinjo vstvili drugo Mireno- s popravki- krvaitev sploh nimam, vaginalni izcedek me že spravlja ob živce, zredila sem se še bolj, napihnjena sem ves čas, da migrenskih napadov sploh ne omenjam…
Kaj naj storim? Nisem za per os KT, stara pa sem 37 let, mamica dveh zlatih otrok.
Kakšno je vaše mnjenje o sterilizaciji? Kaj mi svetujete?

Sterilizacija bi bila zelo primetna za vas. Pogovorite se z ginekologinjo.

Pozdravljeni !
Sem uporabnica mirene. Imam jo 5 let in pol , novo naj bi mi g. vstavil čez 2 meseca . Ker prebiram, da je življenska doba mirene 5 let me je začelo skrbeti, da ta več ne deluje. Prosim za vaše mnenje. Hvala in lep pozdrav.

Vsako zdravilo ima vgrajeno neko varnostno rezervo in tako je tudi z Mireno. 8 mesecev zamika ni nič hudega, lahko pa se bodo znova pojavile močnejše krvavitve.

Pozdravljeni,
jaz pa sem bila včeraj pri ginekologu na pregledu, ker mi je pred tremi meseci vstavila mireno. Rekla je da nitk ne vidi, da so očitno splezale bolj not, naredila mi je ultrazvok in je rekla, da zaščita je v redu, glede nitk pa bo tako pustila, da bo mogoče edino problem pri odstranitvi čez pet let.

Kaj se vam to zdi normalno, da se nitke pusti not pet let, in ni nič narobe?

Že v naprej se vam zahvaljujem.

Da. Če maternični vložek leži na pravem mestu v matenici, je zaščita zagotovljena. Lahko, da so nitke tudi odpadle. Mirena je predraga, da bi vam jo zaradi tega odstranila. Obstaja več različnih načinov odstranitve mirene, tudi če nitk ni videti. Za 5 let pozabite na vse skupaj in uživajte.

Pozdravljeni. Mene pa zanima,ksko je s popuscsnjem mirene. Sama jo imam vstavljeno 4,5 leta in se mi obcasno pojavljajo krvavitve med spolnim odnosom.bila sem tudi pri ginekologinji ns pregledu,mirena dobro stoji,le nitk ni videti. Drugace vse b.p. So tudi pri popuscanju kaksni znaki. Lp in hvala

Ja, lahko se znova pojavijo krvavitve. Ampak brez panike, proizvajalec garantira 5 let.

Hvala za odgovor, pa se nekaj bi vprasala,ce imam odnos med ciklusom ( imam ponavadi le izcedke) je mozno da odnos se nekoliko ojaca krvavitve oz. Izcedke. ? Lepo Vas pozdravljam 😉

Ne. Teoretično bi bilo možno, da odnos povzroči drobne krče maternice in tako pride do iztisa krvi v maternici.

Pozdravljeni,
4 leta že imam mireno. 3.5 leta sem bila brez menstruacije sedaj pa imam rahle krvavitve vsak mesec. Odhajam na potovanje, pa me zanima ali si lahko menstruacijo prestavim z tabletami Primolut ali tega ne priporočate?
Hvala!

Lahko bi. Posvetujte se z ginekologom.

Pozdravljeni,

tudi jaz imam nekaj vprašanj o Mireni. Stara sem 39 let in mama trem otrokom – dvakrat sem imela carski rez. Pri drugi nosečnosti so mi morali le to prekiniti predčasno zaradi visokega krvnega tlaka in zahiranosti otroka. V tretje sem donosila otroka, šla rodit naravno vendar maternica ni sodelovala tako da so mi naredili carski rez. V septembru bo pet let kar uporabljam za sedaj že drugo Mireno. Ne pri prvi ne pri drugi nisem imela nobenih težav, po dveh mesecih uporabe sem bila brez menstruacij tako, da lahko rečem da je to komfort. Je pa res da sem se precej zredila kljub precej aktivnemu življenju. Sprva sem to pripisovala sedečemu položaju v službi in bolezni ščitnice za katero se zdravim že več kot 25 let. Lansko leto sem tudi “pregorela” in s tem je prišla tudi panična motnja. Po enem letu zdravljenja z AD se je vse skupaj umirilo in trenutno nimam nobenih težav. Že pred časom sem zasledila nekaj tem o stranskih učinkih Mirene tako da sem pričela premišljevati o sterilizaciji. Prebrala sem že toliko stvari da ne vem več kaj je dobro in kaj slabo. Je pa res da se še nisem posvetovala s svojo ginekologinjo. Otrok tako ali tako ne mislim več imeti ampak vseeno se bojim svojih občutkov po sterilizaciji pa čeprav sem trenutno trdno odločena da me to ne bo vrglo iz tira. Sem pa sedaj v precepu, po eni strani bi se rada izognila vsem hormonskim zadevam – razen zdravil za ščitnico in posledično šla na sterilizacijo, po drugi strani pa je življenje z Mireno tako enostavnejše. Kaj pa mislite vi? Katera stvar se vam zdi boljša in boljša za samo zdravje ? Vem, da se bom na koncu morala odločiti sama pa bi rada vseeno dobila čim več mnenj od strokovnjakov.

New Report

Close