Najdi forum

Naslovnica Forum Življenjski slog Prosti čas Gradimo, opremljamo in urejamo dom Ogrevanje stanovanja z IR paneli. Mnenja?

Ogrevanje stanovanja z IR paneli. Mnenja?


Naša firma to montira po celoj sloveniji tako da lahko pustiš kontakt pa bomo mi to pregledali in ti dali najbolj varčne njemacke panele po zelo ugodno cijeni..
Za 50 EURA za struju na mjesec se bo grijalo na 22 stuonjeva u celoj hišoj
[/quote]

Dogovorjeno, gospod Ervin.
Konec tedna vas pokličem na telefonsko številko, ki ste mi jo poslali.
Lep dan in hvala


Naša firma to montira po celoj sloveniji tako da lahko pustiš kontakt pa bomo mi to pregledali in ti dali najbolj varčne njemacke panele po zelo ugodno cijeni..
Za 50 EURA za struju na mjesec se bo grijalo na 22 stuonjeva u celoj hišoj
[/quote]

prosim vas za kontakt ker bi tudi mi radi zamenjali gretje. sedaj imamo toplotno črpalko, pa bi zaradi previsokih stroškov prešli na ogrevanje z vašimi varčnimi nemškimi PANELI. trenutno pozimi plačujemo 70 € za ogrevanje 180m2 na 25 stopinj C. hvala

prosim vas za kontakt ker bi tudi mi radi zamenjali gretje. sedaj imamo toplotno črpalko, pa bi zaradi previsokih stroškov prešli na ogrevanje z vašimi varčnimi nemškimi PANELI. trenutno pozimi plačujemo 70 € za ogrevanje 180m2 na 25 stopinj C. hvala
[/quote]

Na 25 !!!! – pri nas pri tej temperaturi vključimo klimo 🙂

prosim vas za kontakt ker bi tudi mi radi zamenjali gretje. sedaj imamo toplotno črpalko, pa bi zaradi previsokih stroškov prešli na ogrevanje z vašimi varčnimi nemškimi PANELI. trenutno pozimi plačujemo 70 € za ogrevanje 180m2 na 25 stopinj C. hvala
[/quote]

Po vgradnji IR panelov boste plačevali okoli 35€ na dva meseca, oziroma okoli 100€ na kurilno sezono.


Pri toj Delovnoj akciji imaju oni za vgradnju te najnovije varčne IR Panele koji potroše pola manje struje!
To mi montiramo in vse stranke su jako sretne
[/quote]


Pri toj Delovnoj akciji imaju oni za vgradnju te najnovije varčne IR Panele koji potroše pola manje struje!
To mi montiramo in vse stranke su jako sretne
[/quote]
Ičo, oče’l?

prosim vas za kontakt ker bi tudi mi radi zamenjali gretje. sedaj imamo toplotno črpalko, pa bi zaradi previsokih stroškov prešli na ogrevanje z vašimi varčnimi nemškimi PANELI. trenutno pozimi plačujemo 70 € za ogrevanje 180m2 na 25 stopinj C. hvala
[/quote]
Tebi se ogrevanje na 25 (!!!) stopinj za 180 m2 (!!!) po 70 EUR mesečno zdi veliko? Neverjetno…

IR Paneli niso enakovredni normalnemu ogrevanju. Drugače ogrejejo.


Ičo, oče’l?
[/quote]
Ide, pa ima posla kod slovenaca jel oče oni sve jeftino….

prosim vas za kontakt ker bi tudi mi radi zamenjali gretje. sedaj imamo toplotno črpalko, pa bi zaradi previsokih stroškov prešli na ogrevanje z vašimi varčnimi nemškimi PANELI. trenutno pozimi plačujemo 70 € za ogrevanje 180m2 na 25 stopinj C. hvala
[/quote]

Poslano.

Po vgradnji IR panelov boste plačevali okoli 35€ na dva meseca, oziroma okoli 100€ na kurilno sezono.
[/quote]

Koliko pa za elektriko?

Sem na IR panelih že dve leti in mi ni žal. Zadeva je dejansko varčna in to v stari, le delno prenovljeni kmečki hiši, brez omembe vredne izolacije. Vsak prostor ima svoj termostat, ki je povsem neodvisen od ostalih. Ker zrak ne kroži je tudi manj prahu, iz istega razloga pa so lahko posamezni kotički, (npr. pod posteljami, za omarami, razni mrtvi koti … ) precej hladni ampak seveda se na takih krajih ne zadržuješ ravno pogosto 🙂
Priporočam pa, da jih sprojektirajo in montirajo strokovnjaki. Ni vseeno kam jih montiraš in kako velik je posamezen panel. Precej je odvisno ne le od kubature sobe, pač pa tudi od njenega tlorisa in celo od pozicije pohištva.
Prav tako je veliko odvisno od talnih oblog in sten. Paneli imajo radi gips plošče, ki zelo lepo vračajo toploto v prostor, ne marajo pa ploščic. Tepihi so super, tapisoni malo manj, vinilne pološče se odlično obnesejo in dajejo občutek, da so ogrevana tla.

------------------------------------------------- [url=http://gresak.net]Gresak.net[/url] [url=http://pesem.si]Pesem.si[/url]

Pa dajte že enkrat razumeti, da ti paneli ogrevajo predmete direktno pred seboj in ne zraka okoli sebe kot to počnejo ostala ogrevanja.

Tako, da je njihova toplota nekaj zelo nenaravnega in neobičajnega. Greje te v glavo, zrak je pa hladen.

Jaz jih ne bi vgradil nikoli. Oznake – novi, varčni so navadno zavajanje. Gre za desetletja staro tehnologijo, ki se v zadnjem času ni bistveno spremenila.

Varčna je v primerjavi s kurilnim oljem/unp, z večino drugih energentov seveda ne.

Jaz razmišljam, da si dam panel v dnevno sobo cca 12m2. Sem zelo navdušena, ker hodim na ene delavnice, kjer ogrevajo s panelami in občutek je isti, kot da bi sijalo sonce. Toplo po celem prostoru, ne samo v glavo. In sploh ni res, da imaš vročo glavo in mrzlo telo. Po celem telesu čutiš toploto, saj ne gre toplota direktno iz panela na glavo, ampak segreje vse predmete in potem od tega prihaja toplota.
Na fb sem prebrala, da je poraba na enem panelu 0,06 centov na uro. Bom se pa vse pozanimala in če ne bo prevelikega vložka, si ga bom montirala.

Spet bedna reklama.

Ampak če segreje predmete, segreje tudi tebe, saj je človek tudi predmet, če ne gledamo skozi slovnico. 🙂
Kako hitro se pivo na mizi ogreje?

°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°° Če meniš, da se ti godi krivica, ne išči maščevanja, kajti morda je tvoja nesreča le poduk, ki si si ga prislužil za nekaj, kar si spregledal." Eros [psi] st. 345

Greje te toliko kot sonce na vrhu Krvavca. Kakor hitro si v senci te zebe.

Ampak če segreje predmete, segreje tudi tebe, saj je človek tudi predmet, če ne gledamo skozi slovnico. 🙂
Kako hitro se pivo na mizi ogreje?
[/quote]
Ne vem zakaj vsi tako komplicirate, je pa jasno da imate pri varčnem IR Panelu večji prihranek kot pa pri toplotni črpalki!
Poleg tega panela ni potrebno servisirati vsaj 20 let, toplotno črpalko vam pa pregledujejo in dodajajo plin vsako leto, vsakih pet let vam pa naredijo servis, ki ni nikoli cenejši kot tisočaka!
Upam da vam je že enkrat jasno, kaj se bolj splača!!


Ne vem zakaj vsi tako komplicirate, je pa jasno da imate pri varčnem IR Panelu večji prihranek kot pa pri toplotni črpalki!
Poleg tega panela ni potrebno servisirati vsaj 20 let, toplotno črpalko vam pa pregledujejo in dodajajo plin vsako leto, vsakih pet let vam pa naredijo servis, ki ni nikoli cenejši kot tisočaka!
Upam da vam je že enkrat jasno, kaj se bolj splača!!
[/quote]

Tole z uhajanjem plina pri toplotni črpalki nihče ne pove vnaprej. Potem pa bereš v časopisu, kako je razneslo stanovanje in podobno.

Tole z uhajanjem plina pri toplotni črpalki nihče ne pove vnaprej. Potem pa bereš v časopisu, kako je razneslo stanovanje in podobno.
[/quote]

BUAAAAHAAAHAAHAA………..
Do solz. ☺☺☺☺☺

______________________

New Report

Close