Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Drugo Otorinolaringologija odtev mandljev pri odraslem

odtev mandljev pri odraslem

Spoštovani!

Dvakrat sem že imela absces na desnem mandlju, zato so mi svetovali odstranitev mandljev pod splošno anestezijo. Prvi absces sem imela pri 36. letu, drugi 8 mesecev kasneje.

V kratkem bom imela to operacijo, vendar me zelo skrbi, nihče mi ni namreč pojasnil morebitnih tveganj ali posledic.
Prosila bi vas za razlago glede tveganja, saj ne vem ali se bi odločila ali ne.

En zdravnik mi je rekel, da mandlji, na katerih se naredi absces, nimajo praktično več nobene zaščitne funkcije, da le delajo težave, medtem ko mi je osebni zdravnik rekel, da se on ne bi takoj odločil za ta poseg,.

Kaj menite vi?

Hvala za vašo pomoč!

Spoštovani,

Po dveh peritonzilarnih abscesih je pametno mandlje odstraniti. Sicer se vam lahko absces ponovi ob naslednji angini.

Slabe strani operacije: bolečine cca 10-14 dni po operaciji, oteženo požiranje, izguba telesne teže 2-5 kg

Možne komplikacije operacije: možnost krvavitve po operaciji (ta nevarnost je do 7 dni), možnost infekcije ran v žrelu in potreba po antibiotiku, možnost dehidracije zaradi oteženega požiranja in potreba po infuziji tekočine.

*** asist. dr. Tanja Soklič Košak, dr.med., spec. ORL, ORL Klinika, UKC Ljubljana *** ORL SOKLIČ KOŠAK, Vilharjeva 50, LJUBLJANA *** m: 041 45 22 88 *** e: [email protected] *** https://www.orlsoklickosak.si ***

New Report

Close