Najdi forum

Naslovnica Forum Življenjski slog Pravo in zavarovanja Zavarovanja Odškodnina za nezgodo

Odškodnina za nezgodo

Jaz pa sem pred približno pol leta padel z motorjem po moji krivdi, nihče drug ni bil udeležen. Začutil sem bolečine v predelu reber na desni strani in sem zato odšel k zdravniku. Tam sem moral povedati kaj se mi je zgodilo in nato sem moral na policijsko postajo( po pregledu v bolnišnici) na alkotest in pa da si si ogledali moj motor ki je bil poškodovan, ter tudi kraj te nesreče. ugotovili so da imam poškodovano ledvico iz katere je v mehur pritekala kri. Sedaj me pa zanima kakšna je ta nezgoda? je to lahka, sredna, težka…?
prosim za odg.
lp

Težko ocenim vašo poškodbo.Prepričan pa sem,da ste upravičeni do kakšne odškodnine-AO+.nezgodno zavarovanje..
Kaj drugega vam glede na vaše podatke težko napišem.
Lepo pozdravljeni,Bruno

************************************** B&M Zavarovalna pisarna Bruno Šneberger s.p. Kermaunerjeva 17,1000 LJ tel. 051/625-611 e-mail:[email protected]

Pozdravljeni!
Hčera je bila na operaciji slepiča. Stara je 13 let. Hodi v oš ter je nezgodno zavarovana pri ZM

.Zanima me ali je upravičena do odškodnine za bolnišnične ter dnevne dni
Hvala za odgovor ter lep pozdrav

Nažalost ji odškodnina ne pripada,saj operacija slepiča ni posledica nezgode.
Lepo pozdravljeni,Bruno

************************************** B&M Zavarovalna pisarna Bruno Šneberger s.p. Kermaunerjeva 17,1000 LJ tel. 051/625-611 e-mail:[email protected]

Pozdravljeni!

Sinu je sošolka v šoli vrgla mizo na nogo. Na ta način mu je strla mali prst. Sprva smo imli 10 dni gips, potem pa še 3 tedne levkoplast fiksacijo. Sedaj smo to odstranili. Zdravnik nam je na zadnji poškodben list napisan, da otrok za športne aktivnosti ne bo sposoben en mesec. Imamo sklenjeno nezgodno zavarovanje pri Zavarovalnici Triglav. Sedaj pa me zanima, ali mu pripada dnevno nadomestilo samo za dneve, ko smo imeli gips in levkoplast fiksacijo, ali pa mu bo pripadalo še tudi ta dodaten en mesec, ko ne bo mogel izvajati športnih aktivnosti ( tovelja tako za telovadbo v šoli, kakor tudi na nogomet, ki ga trenira).
Hvala za odgovor

Odškodnino lahko pričakujete za dni,od datuma poškodbe in pa vse do datuma,ki bo naveden v kartoteki kot zaključek zdravljenja.
Vse dobro in lepo pozdravljeni,Bruno

************************************** B&M Zavarovalna pisarna Bruno Šneberger s.p. Kermaunerjeva 17,1000 LJ tel. 051/625-611 e-mail:[email protected]

Lep pozdrav!

Februarja sem se poškodovala pri igranju tenisa in pri tem utrpela nategnjene kolenske vezi ter zlom ledvenega vretenca. Za en teden sem dobila gips, za hrbtenico 3 mesece steznik, upravičena sem bila tudi do zdraviliškega zdravljenja. Naslednji mesec imam zadnji pregled pri zdravniku.
Sklenjeno imam nezgodno zavarovanje pri Zavarovalnici Triglav in zanima me, če sem upravičena do odškodnine iz nezgodnega zavarovanja in, glede na to, da traja zadeva že več kot pol leta, ali sem upravičena za čas od začetka poškodbe pa do zaključka zdravljenja?

LP

Pozdravljeni. Moj pet letni sin si je pri igri poškodoval mezinec,ima dva šiva in je zavarovan pri zav.triglav.Poleg tega je poškodovan tudi noht na mezincu in bo sčasoma odpadel. ali mu še pripada kaj drugega razen dnevne odškodnine,ali lahko jaz dobim kakšno nadomestilo,ker sem s tem tudi jaz oškodovana,ker sem v bolniški.Hvala za odgovor

Pozdravljeni!
Iz nezgodnega zavarovanja otroka lahko pričakujete le dnevno nadomestilo, trajnih posledic najbrž ne bo imel,za nego otroka pa boste prejela le 80% OD.
Lepo pozdravljeni,Bruno

************************************** B&M Zavarovalna pisarna Bruno Šneberger s.p. Kermaunerjeva 17,1000 LJ tel. 051/625-611 e-mail:[email protected]

Dnevno odškodnino lahko pričakujete za vse dni,preživete v bolniškem staležu.V primeru ,da vam ostanejo posledice pa lahko po preteku enega leta od poškodbe vložite zahtevek za uveljavljanje stopnje invalidnosti.Postopek vodi zdravnik cenzor,za ugotovljeni % invalidnosti se vam glede na osnovo izplača odškodnina.
Lepo vas pozdravljam,Bruno

************************************** B&M Zavarovalna pisarna Bruno Šneberger s.p. Kermaunerjeva 17,1000 LJ tel. 051/625-611 e-mail:[email protected]

Pozdravljeni.Maja 2010 sem bil udeležen v prometni nesreči kot sopotnik v vozilu,v prometni nesreči sem imel poškodovana vratna vretenca ter izpah levega palca na roki.Po okrevanju sem julija 2010 vložil odškodninski zahtevek ker pa z vsoto nisem bil zadovoljen me je odvetnica napotila k zdravniku da oceni staje mojega levega palca na roki.Takrat je bil palec še zatečen ter upogibnost ni bila 100%ampak je bilo rečeno z strani zdravnika da se bo to zčasoma rehabilitiralo. .Vse lepo in prav sedaj pa so se namreč začele po enem letu na omenjenem prstu pojavljati nasledjne mislim da trajne poškodbe (slabo vreme močno boli,palec mi ob nenavadni kretnji pade iz sklepa,še vedno je močno zatečen,ter upogibnost palca je ca. 85%.)sedaj pa me zanima če sem še opravičen do kakšne odškodnine oz.kako naprej. Hvala za odgovor ter L.P

Nažalost vam iz vidika zavarovalništva ne morem več pomagati,saj je primer pri vašem odvetniku,nekatere stvari pa so bile najbrž že rešene.,oz.mi niso znane.
Trajna invalidnot pri nezgodnih zavarovanjih se ugotavlja po letu dni od poškodbe,če takšno zavarovanje imate,lahko kaj naredim za vas.
za vse informacije pa bo pravi naslov vaš odvetnik.
Lep večer vam želim,Bruno

************************************** B&M Zavarovalna pisarna Bruno Šneberger s.p. Kermaunerjeva 17,1000 LJ tel. 051/625-611 e-mail:[email protected]

Pozdravljeni!

V družini imam primer, ko se je babica poškodovala lani pozimi na stopnišču gostišča. Imela je zapleten zlom (mogoče tudi zdrobljen) komolca. Bila je na operacija, potem na terapijah, ki so trajale kar dolgo in tudi pregledi zdravnikov so se kar vlekli. Sedaj je zravljenje zaključeno in me zanima, če lahko pridobi kakršnokoli odškodnino? če je odgovor DA, kako, kateri je naslednji korak, kam se lahko obrnem? in pa kakšne so kaj izkušnje s podjetji, ki namesto oškodovanca terjajo odškodnino?

Najlepša hvala za Vaš odgovor.

Odškodnino lahko uveljavlja od lastnika gostišča,saj ima gotovo sklenjeno zavarovanje za take primere-Zavarovanje splošne civilne odgovornosti.V preimeru,da takšnega zavarovanja nima,lahko preko odvetnika sprožite postopek za odškodnino.
Oglasiti bi se morali pri latniku,ter mu povedati za ta primer.Pismeno lahko na list a4 napišete,da želite za poškodbo,katera se je dogodila prejeti odškodnino iz naslova zavarovanjanjegove sco.
Na podlagi vašega dopisa,katerega bo lastnik predložil zavarovalnici pa boste prejeli odškodnino.
Napišite mi,kako se zadeva razpleta,če pa želite lahko tudi pokličete.
Lepo vas pozdravljam,Bruno

************************************** B&M Zavarovalna pisarna Bruno Šneberger s.p. Kermaunerjeva 17,1000 LJ tel. 051/625-611 e-mail:[email protected]

Lep pozdrav!

Pred dobrim mesecem in pol sem se na delovnem mestu grdo opekel po nogi (nart) s parnim “kerherjem”. Šlo je za dokaj globoko opeklino.Mesec dni sem čutil močno bolečino v nogi, Pred kratkim sem dobil izplačano odškodnino od zavarovalnice, natanko 100€, očitno je bila upoštevana samo dnevna premija (3€), meni se pa to zdi zelo smešno, pa me zanima kaj se da glede tega narediti, če se da kako pritožiti na zavarovalnico. Pa še nekaj, moj sosed, ki si je z motorno žago malce “odžagal” kožo in dobil 3 šive dobi 2krat več odškodnine kot jaz, ki sem hodil en mesec na previjanje noge plus imel bom trajne posledice, rana se bo poznala še dolgo, zdravnica pa pravi, da bi mi tu lahko upoštevali delno invalidnino zaradi tega, vendar mi niso.

Hvala za odgovor že vnaprej

Lp

Dnevna odškodnina znaša kot ste napisali 3 eure,in toliko lahko dobite izplačano,Po poteku enega leta od poškodbe pa lahko uveljavljate še odškodnino iz naslova trajne nezgodne invalidnosti,kjer pa bo odškodnina ustrezno višja.
Zato je dobro,da so ob sklenitvi nezgodnega zavarovanja premije primerno visoke,saj je izplačilo odškodnin odvisno izključno od tega,kar piše na polici.
Lepo vas pozdravljam,Bruno

************************************** B&M Zavarovalna pisarna Bruno Šneberger s.p. Kermaunerjeva 17,1000 LJ tel. 051/625-611 e-mail:[email protected]

Lep pozdrav!

Pred dvemi leti sem imel operacijo križnih vezi na desnem kolenu zaradi zdrsa (prvo antroskopijo in nato rekonstrukcijo križne vezi). Takrat so mi izplačali dnevno odškodnino in trajno invalidnost (ocenjen10% invalidnosti). Kakšno leto kasneje mi je koleno začelo preskakovati ob nenadnih gibih. Včasih sem ga morav naravnati tudi sam da je skočilo nazaj.
Po dveh letih od operacije mi je pri nošenju paketa preskočilo koleno in se ni vrnilo na prvotno mesto, oziroma miniskus se mi je ukleščil med pogačico in ni preskočil nazaj. Posledica tega je bila nujna operacija naslednji dan (odstranitev delnega meniskusa na desnem kolenu).Ta poškodba se je zgodila na delovnem mestu in sem dobil 100% bolniško. Po pogovoru z ortopedom in njegovim priporočilom, sem privolil v še eno operacijo in sicer ponovno rekonstrukcijo križne vezi saj je trenutna čisto natrgana in ohlapna.Operacija je predvidena v mesecu januarju!

Moja vprašanja za Vas so naslednja:
– ali dobim 100% bolniško v službi, če grem sedaj na to operacijo??
– ali bom lahko uveljavil stopnjo invalidnosti za obe poškodbi oziroma operaciji, posebej, ali se to šteje kot eno?

Hvala za Vaš odgovor
Lep pozdrav Tadej

Pozdravljeni!
Verjamem,da vam bodo obračunali 100% bolniško,saj ste se poškodovali na delovnem mestu.
V kolikor bo zdravnik cenzor ocenil,da zadnja poškodba ni bila posledica prejšnje poškodbe,boste lahko uveljavljali odškodnino tudi za zadnjo poškodbo,vendar pa vam bo zavarovalnica najbrž izplačala samo% invalidnosti nad že izplačanim 10% zneskom.
Želim vam vse dobro in srečno.
Bruno

************************************** B&M Zavarovalna pisarna Bruno Šneberger s.p. Kermaunerjeva 17,1000 LJ tel. 051/625-611 e-mail:[email protected]

Hvala za tako hiter odgovor Bruno.

Rd bi samo opozoru na to kar sem zgoraj pozabil napisati!

Jst sm že v službi in delov bom verjetno toliko časa dokler me ne pokličejo na operacijo križne vezi! Ali se potem to tudi šteje, ko bom odšel na operacijo, za 100% bolniško, čeprav sem zaključil bolniški stalež in ga bom nato moral ponovno odpreti??

Upam da se razumemo in da nisem kej preveč zakomplicirov.

Hvala za Vaš odgovor
Lep pozdrav Tadej

Tako je,imeli boste 100% bolniški stalež,pa tudi dnevno odškodnino lahko uveljavljate.
Srečno,Bruno

************************************** B&M Zavarovalna pisarna Bruno Šneberger s.p. Kermaunerjeva 17,1000 LJ tel. 051/625-611 e-mail:[email protected]

New Report

Close