Najdi forum

Naslovnica Forum Življenjski slog Pravo in zavarovanja Odškodnine in zavarovalnine Odškodnina po prometni nesreči

Odškodnina po prometni nesreči

Spoštovani,

glede na to, da ste prejeli 100% bolniško nadomestilo, niste pri plači upravičeni do nobenih dodatnih povračil, namreč potni stroški in stroški za malico vam ne pripadajo (ker ste bili odsotni iz službe vam tudi niso mogli nastati stroški povezani s službo). Zgolj okvirna odškodnina bi znašala nekje med 1.500,00 do 2.500,00€ (odvisno od materialne škode, zavarovalnice,…), za natančnejšo oceno odškodnine pa vam svetujemo, da se z vso dokumentacijo oglasite v vam najbližji poslovni enoti, saj le vpogled v zdravstveno dokumentacijo in pogovor s stranko omogoča natančnejšo določitev odškodnine. Za več informacij nas lahko pokličete na 080 13 14.

Lep pozdrav,

Pozdravljeni. Poskodovan sem bil v prometni nesreci kot sopotnik,poskodbe vratne hrbtenice in pa prsnega kosa od varnostnega pasu. Zdravljenje je trajalo 2,5 meseca vkljucno s po 3 razlicnimi terapijami 10 dni. Koliksna bi bila okvirna odskodnina,imam namrec namen se obrniti na vase podjetje,zato Vas prosim za informativno cifro odskodnine. V naprej hvala,LP.

Pozdravljeni,

okvirno odškodnino je zelo težko določiti brez vpogleda v zdravstveno dokumentacijo ter pogovora z oškodovancem, saj je lahko pri enakih poškodbah odškodnina različna (zaradi osebnih okoliščin). Res okvirna ocena višine odškodnine v vašem primeru je med 2.000,00 in 3.000,00 €. Za več informacij se z vso razpoložljivo dokumentacijo oglasite v vam najbližji poslovni enoti in podali vam bomo natančnejšo oceno odškodnine.

Lep pozdrav,

poraVnava
Jure P.

Spoštovani,
tudi jaz vas prosim za nasvet. Dva dni nazaj se je en nesrečnik zaletel v zadnji del mojega avta. Ob trku sem začutila zelo močne bolečine v glavi, ker me je kar nekajkrat vrglo naprej in nazaj s sedeža, ampak udarila nisem nikamor. Obe vozili sta bili še v voznem stanju, zato sva se z drugim voznikom samo umaknila dol s ceste, da ne bi ovirala promet. Spisala sva Evropsko poročilo, v katerem je on priznal krivdo za nastalo nesrečo. To sva komaj skupaj spisala, ker sem s težavo razmišljala in se parkrat zmotila pri pisanju. Policije pa nisva klicala, ker je on priznal odgovornost in mi dal kuponček od svoje zavarov. police. …
Na zavarovalnici sem vseeno prijavila telesne poškodbe “pretres ob trku – glavobol”, ker le-ta kar ni popustil, ampak je vse bolj prebijalo.. Zavarovalnica bo pozvala drugega šoferja, da pripelje svoje vozilo na ogled, da vidijo tudi njegovega, prav zaradi mojih telesnih poškodb.
Ker se glavobol kar ni umiril, kljub jemanju analgetikov, sem odšla do dežurnega zdravnika, ki me je napotil na slikanje. K sreči je okostje ok 🙂 Me pa zdaj boli celo telo, najbolj pa glava in vrat.
Prebrala sem vaše napotke na tem forumu in ugotovila, da je bila napaka, da nisva klicala policije zaradi pridobitve zapisnika. Res nisem mislila, da bodo glavoboli tako vztrajni in da se bo bolečina razpasla po ostalih delih telesa.
Moje prvo vprašanje je – ali se lahko policijski zapisnik naredi tudi naknadno, npr. tako, da se z drugim voznikom oba oglasiva na policijski postaji. Ali kaka druga rešitev..? Tudi drugi voznik je opazil, da sem se takoj za glavo prijela in se držala, ko sem izstopila iz avta, da bi si ogledala škodo… še vprašal me je, če pokliče rešilca in če bom lahko domov pripeljala (res sem bila pretresena in zmedena). Vendar sem hotla biti močna (še jezna nisem bila na tistega nesrečnika, ki se je zaletel vame, ker vem, da se to lahko vsakomur zgodi) in sem pač rekla, da ni potrebno… Ali je vse izgubljeno ali se da še kaj rešit?
Vnaprej najlepša hvala za vaše mnenje in nasvet,
lep pozdrav, A

Spoštovana,

sama pridobitev policijskega zapisnika vam ne bi kaj dosti pomagala, v kolikor povzročitelj priznava svojo krivdo. Vi niste še nič izgubila, še zmeraj lahko uveljavljate tudi odškodnino za telesne poškodbe. Pomembno je le, da razpolagate z zdravstveno dokumentacijo iz katere bo izhajalo, da ste dejansko utrpela telesne poškodbe (izvidi, kopija zdravstvenega kartona, ipd.). Svetujemo vam, da nas čim prej pokličete na brezplačno tel. št. 080 13 14 in se dogovorite za sestanek, saj vam bomo tako lahko pomagali s konkretnimi nasveti.

Spoštovani ?
Pred 14.dnevi sem imel prometno nesrečo v kateri se mi je voznik osebnega vozila zaletel v desno stran vozila in mi poškodoval celo desno stran.Zanima me če sem upravičen do odškodnine namreč voznik osebnega vozila je iz kraja nesreče pobegnil.Obveščena je bila policija ki je bila tudi na kraju samem.Imel sem poškodbo rame, vrata in reber imam pa polni kasko zavarovanje zato me zanima če sem upravičen do odškodnine in kolikšno vsoto lahko pričakujem

LP PETER

Pozdravljen g. Peter,

do odškodnine ste upravičeni, vendar le za nematerialno škodo, torej le za škodo, ki je nastala zaradi telesne poškodbe oz. okvare. Odškodnino zaradi utrpljene materialne škode (torej škode na avtomobilu) lahko prejmete iz vašega kasko zavarovanja. Odškodnino vam bo izplačalo Slovensko zavarovalno združenje, v njenem imenu pa lahko vaš odškodninski zahtevek likvidira katerakoli slovenska zavarovalnica. O sami višini odškodnine je zelo težko govoriti brez vpogleda v zdravstveno dokumentacijo ter pogovora s stranko. Navedli ste, da ste si poškodovali npr. rebra, vendar ne vemo ali je bil zgolj udarec ali je rebro tudi zlomljeno. Prav tako ni vseeno katero rebro je bilo poškodovano. Zato vas prosimo, da v kolikor želite, da vam povemo okvirno odškodnino, se oglasite z vso zdravstveno dokumentacijo v vam najbližji poslovni enoti. Za več informacij pa nas lahko pokličete na brezplačno tel. št. 080 13 14 ali nam pišete na naš elektronski naslov [email protected].

Lep pozdrav,

Jure Peer

Lep pozdrav.

v začetku januarja sem imela prometno nesrečo, v kateri sem bila sopotnica krivca. takoj po nesreči so me z rešilcem odpeljali v bolnico, ker sem bila 3 dni. imela sem zvin in nateg vratne hrbtenice, poškodovano desno ramo in pretres možganov. Bila sem dva meseca na bolniški, 10 dni terapije.
Osebni zdravnik je rekel, da bodo bolečine prenehale čez čas. mene desna rama občasno še vedno boli in nimam prave moči v desni roki. Bom dobila kakšno odškodnino?

Seveda ste upravičeni do odškodnine iz naslova AO zavarovanja povzročitelja. Za uveljavljanje odškodnine za nematerialno škodo potrebujete vse izvide, delovne naloge, napotnice, recepte, bolniške liste, policijski zapisnik, ftk. kartončka od fizioterapij, bolniške liste, potrdilo o izpadu dohodka… Seveda, priložite le tisto dokumentacijo s katero razpolagate. Z vso dokumentacijo se oglasite v naši vam najbližji poslovalnici, da pregledamo celotno dokumentacijo. Celotna dokumentacija z odškodninskim zahtevkom bo posredovana na zavarovalnico povzročitelja, katera bo izplačala odškodnino. Za vsa nadaljna vprašanja smo dosegljivi na naši brezplačni telefonski številki 080-13-14.
Lep pozdrav,
poraVnavaTM

Spoštovani!

Pred enim mesecem, je sin imel prometno nesrečo. Stal je v koloni pred semaforiziranim križiščem, ko se je vanj zaletel brez zaviranja avto in ga z vso močjo porinil naprej v drugo vozilo.Avto je totalka, čeprav je vozilo znamke Volvo karavan,dosti močan je pa bila ta nesreča, da se je vanj zaletel avto iste znamke.Prisotni so bili policisti in je bil opravljen ogled , ter policijski zapisnik.Še isti dan je bil pregledan na urgenci ZD, ter napoten naprej na obravnavo v bolnišnico.Utrpel je hud udarec v ledveni del hrbtenice in desno koleno, kjer so ga tudi slikali.rtg ne pokaže svežih poškodb, svetujejo mu, da se naj izogiba sedenju in prejema še analgetike.Dg.Contusio dorsi.Po več dneh bolečina ne izgine, zato ponovno obišče zdravnika v UKC LJ, kjer ga pa zadržijo na zdravljenju.Prejemal Brufen, analgin in Nolplazo.Dg. Udarnina spodnjega dela hrbta in medenice.Opravil je fizioterapijo 10x.To je vse skupa trajalo 1 mesec.Ker je študent mag.študija in povrhu še opravlja študenstko delo, se ni mogel udeležit vseh predavanj in opravljati dela.Sedaj so mu ponudili odškodnino 2100 eur od povzročitelja, pa me zanima ali je to pravična odškodnina in ,če mu pripada odškodnina od svojega avtomobilskega zavarovanja t,j AO plus.
Hvala za odgovor

Pozdravljeni.

Konec decembra 2012 sem imela prometno nesrečo. Z avtomobilom se zapeljala s ceste- v jarku me je obrnilo na bok, alkohol 0,0. Dogodka (samega trka) se ne spominjam. Pri prvem pregledu me je bolela glava (glavobol), križ in koleno, kasneje pa še vrat. Fiziater mi je postavil diagnozo: stanje po distenziji vratnih mišic in po zvinu ledvene hrbtenice. Najprej sem imela 10 terapij (10x DD supraskapularno, IR nad levo lopatico in 6x telovadbo) kasneje pa še 7 terapij (7x DD supraskapularno, IR nad levo lopatico in UZ). S tem imam terapije zaključene, vendar moram doma nadaljevati z vajami, masažami z antirevmatskimi mazili in izogibanjem obremenitvam. Imam AO+ zavarovanje in sem študentka.
Kakšno odškodnino lahko pričakujem in kje, če sploh, imate sedež v okolici Ptuja?

Vnaprej vam hvala za odgovore in lep pozdrav.

V preteklem tednu sem bila udeležena v prometni nesreči. Bila sem v službi na poti iz terena, vozila je moja nadrejena. Pri 90 hitrosti po glavni cesti, nama je iz stranske ceste pripeljal avto, trčil je v desni bok našega avtomobila,kjer sem sedela jaz.Odprla sta se oba erbega. Zelo me je prebutalo imela sem pretres možganov in zelo modro in podpluto desno roko, boli me tudi rama in skoraj cel desni predel. Od nesreče me že boli glava če tudi redno jemljem tablete proti bolečinam. Bila sem tudi na slikanju v bolnišnici vendar ni bilo kaj posebnega. Zanima me, ker sem bila v službi poškodovana v prometni nesreči na katero zavarovalnico naj dam odškodninski zahtevek in na koga se naj obrnem.

Lep pozdrav
Sara

pozdravljeni pred petimi meseci sem utrpel v prometni nesreči zlom kolka, izpah kolka, zlom gležnja ter poškodbo perifernega živca v stopalu in me zanima kolikšna bi bila približna višina odškodnine za to. hvala

Spoštovani!

Po končanem zdravljenju boste odškodninski zahtevek naslovili na zavarovalnico, kjer ima avtomobil zavarovan povzročitelj nesreče. V kolikor imate v podjetju sklenjeno kolektivno zavarovanje pa lahko odškodnino zahtevate tudi iz te police, seveda je potrebno pri tem natančno pregledati samo vsebino zavarovanja, da se ugotovi kaj to zavarovanje sploh krije.
Dejstvo, da ste bili poškodovani v službenem času pa pomeni tudi, da ste med odsotnostjo upravičeni do nadomestila zaradi začasne zadržanosti od dela v višini 100 % osnove.
Smiselno je, da zadevo prepustite odvetniku ali družbi, ki se ukvarja z odškodninami, v kolikor sami niste vešči prava.

S spoštovanjem!

Odvetniška družba Koprivšek o.p., d.o.o. Ukmarjeva ulica 6, 1000 Ljubljana [email protected] http://www.koprivsek-op.com Zaradi omejene seznanjenosti z vsemi pravno relevantnimi dejstvi in drugimi pomembnimi okoliščinami v konkretni zadevi so odgovori na zastavljena vprašanja zgolj informativne narave in predstavljajo pomoč v obliki dostopa do splošnih informacij v zvezi s posameznim pravnim vprašanjem. Za konkretnejši odgovor je potreben oseben posvet in vpogled v dokumentacijo v odvetniški pisarni.

Spoštovani!

Za točen odgovor bi potrebovali vpogled v dokumentacijo, zares groba ocena bi znašala cca 10.000,00 – 15.000,00 EUR.

S spoštovanjem!

Odvetniška družba Koprivšek o.p., d.o.o. Ukmarjeva ulica 6, 1000 Ljubljana [email protected] http://www.koprivsek-op.com Zaradi omejene seznanjenosti z vsemi pravno relevantnimi dejstvi in drugimi pomembnimi okoliščinami v konkretni zadevi so odgovori na zastavljena vprašanja zgolj informativne narave in predstavljajo pomoč v obliki dostopa do splošnih informacij v zvezi s posameznim pravnim vprašanjem. Za konkretnejši odgovor je potreben oseben posvet in vpogled v dokumentacijo v odvetniški pisarni.

Spoštovani!

Povsem groba ocena bi znašala cca 2.000 – 4.000,00 EUR.
Naša sedeža sta v Ljubljani in Vojniku.

S spoštovanjem!

Odvetniška družba Koprivšek o.p., d.o.o. Ukmarjeva ulica 6, 1000 Ljubljana [email protected] http://www.koprivsek-op.com Zaradi omejene seznanjenosti z vsemi pravno relevantnimi dejstvi in drugimi pomembnimi okoliščinami v konkretni zadevi so odgovori na zastavljena vprašanja zgolj informativne narave in predstavljajo pomoč v obliki dostopa do splošnih informacij v zvezi s posameznim pravnim vprašanjem. Za konkretnejši odgovor je potreben oseben posvet in vpogled v dokumentacijo v odvetniški pisarni.

Spoštovani!

Odškodnina AO + bi mu pripadala le v primeru, da bi bil on povzročitelj nesreče, kar pa v tem primeru ni.
V kolikor s ponudbo niste zadovoljni, jo lahko zavrnete in poskusite iztržiti višji znesek.

S spoštovanjem!

Odvetniška družba Koprivšek o.p., d.o.o. Ukmarjeva ulica 6, 1000 Ljubljana [email protected] http://www.koprivsek-op.com Zaradi omejene seznanjenosti z vsemi pravno relevantnimi dejstvi in drugimi pomembnimi okoliščinami v konkretni zadevi so odgovori na zastavljena vprašanja zgolj informativne narave in predstavljajo pomoč v obliki dostopa do splošnih informacij v zvezi s posameznim pravnim vprašanjem. Za konkretnejši odgovor je potreben oseben posvet in vpogled v dokumentacijo v odvetniški pisarni.

Pozdravljeni.
Pred enim mesecom sem bila udeležena v prometni nesreči. Nalet od zadaj na avtocesti. Bila sem v 31. tednu nosečnosti in sem nekje dve uri po prometni nesreči začutila bolečine v trebuhu in tudi močno otrdevanje trebuha. Ginekologinja mi je rekla naj grem takoj v porodnišnico na pregled, kjer so me zadržali dva dni na opazovanju. Drugega kot rahle bolečine v trebuhu ni bilo. Čez dva dni pa me je močno začel boleti desni kolk, vendar mi je zdravnica rekla, da ne bodo nič urgirali, zaradi nosečnosti. Še vedno čutim bolečine v kolku. Bila sem v bolniškem staležu en mesec brez terapij. Zanima me ali sem opravičena do odškodnine in v kolikšni meri.

Hvala za odgovor

Pozdravljeni.
Pred enim mesecem sem bila udeležena v prometni nesreči. Nalet od zadaj na avtocesti. Bila sem v 31. tednu nosečnosti. Po dveh urah po nesreči sem začutila bolečine v trebuhu in otrdevanje trebuha. Ginekologinje mi je rekla naj grem takoj v porodnišnico na pregled. Tam so me nato zadržali na opazovanju dva dni. Drugega kot bolečine v trebuhu ni bilo. Čez dva dni me je začel močno boleti desni kolk. Šla sem k svoji zdravnici, vendar mi je rekla, da zaradi nosečnosti drugi poškodb ne bodo zdravili. Predpisala mi je počitek in nobenih terapij. Bila sem en mesec na bolniškem dopustu. Še vedno pa čutim bolečine v kolku. Zanima me ali sem opravičena do odškodnine od povzročiteljeve zavarovalnice. In koliko bi znašala.

LP, meeelita

Spoštovani,

do odškodnine ste upravičeni. Zahtevate jo lahko v 3 letih po končanem zdravljenju.
Znesek je odvisen od večih faktorjev, zato je od primera do primera različen giblje pa se nekje od 1.000,00 EUR naprej.

S spoštovanjem!

Odvetniška družba Koprivšek o.p., d.o.o. Ukmarjeva ulica 6, 1000 Ljubljana [email protected] http://www.koprivsek-op.com Zaradi omejene seznanjenosti z vsemi pravno relevantnimi dejstvi in drugimi pomembnimi okoliščinami v konkretni zadevi so odgovori na zastavljena vprašanja zgolj informativne narave in predstavljajo pomoč v obliki dostopa do splošnih informacij v zvezi s posameznim pravnim vprašanjem. Za konkretnejši odgovor je potreben oseben posvet in vpogled v dokumentacijo v odvetniški pisarni.

New Report

Close