Najdi forum

Oddaja Preverjeno; mlada družina

Ma… moje mnenje je deljeno in se nagiba enkrat v to, drugič v ono smer. Ni ne črno ne belo, ampak tu nekje vmes…
Pod prvo – seveda je žalostno, da družina ne dobi socialnega stanovanja, saj bi si ga nedvomno zaslužili. Ampak – vsaka taka družina ga ne more dobiti, ker je takih primerov preveč! In njihova lastnica – kolikor kasira, pač kasira – ni njena vloga nadomeščati socialne službe in nesposobne države.
Res je tudi, kot so napisali nekateri pred mano… tudi sam jim zavidam lahkomiselnost. Sam sem dokončal faks, kupujem stanovanje – in šele potem bi imel otroke, ko jim lahko vse nudim. Preveč ziheraški morda? Ne vem. Ampak – če bi bili vsi taki ziheraši, bi bilo že tako malo otrok še manj… tako da… vsaka čast, da so tudi taki… upam, da se jim bo situacija razčistila!

Glavna graja gre pa državi – jaz vem, da lahko glede svojega socialnega standarda računam le nase. Država mi ne bo dala nič (razen omogočene dokaj zastonj izobrazbe, ki pa sem si jo sam pridobil) – vzel si bom pač sam. Do mladih družin pa ima itak mačehovski odnos. Kako boš sploh imel otroka, mu pogledal v oči in mu rekel – sorry nimamo kje živeti, kaj jesti! In pol se bunijo, zakaj nas je Slovencev tako malo. “Imejte otroke, mladi, no, izumrli bomo”. Ja p***a, kam pa naj ga damo? V malo podnajemniško stanovanje? V socialno stanovanje, ki ga ni? Ker je šel denar za vladno in vojaška letala, hummerje?

Ampak po moje bo Slovenija čez nekaj let brez tovrstnih težav – določen intelektualni sloj (ta ki nima za lastno veliko stanovanje in je preko standarda za dodelitev socialnih in neprofitnih stanovanj), ta sloj, ki ji povzroča največ težav, bo itak šel v države EU, tja, kamor bo do 10x več plačan in bolj cenjen, kot je v naši deželici. Mogoče sam, mogoče z otroki. In takrat se, Slovenija, ne sprašuj, kje so otroci…

Nič skrbet. Če bo začelo zmanjkovat davkoplačevalcev, obstajata še vedno dve možnosti:

1. sprejme se zakon po katerem mora vsak spolno zrel davkoplačevalec zaploditi vsaj dva otroka v svojem življenju, drugače ne bo upravičen do penzijona
2. izkoristijo se dislocirane zaloge davkoplačevalcev slovenske narodnosti, kar se poskusno že prakticira

No, pa se jaz pristavim svoj piskrcek… Res ne vem, zakaj toliko obsojate njuno odlocitev, da bosta imela se enega otroka… Ja, hvalabogu, da imata veselje do otrok, da si oba to zelita, da sta dovolj mlada za kaj takega.

Ona jih ima 19-let? Ja in? A ni to ravno idealna starost za rojevanje? A naj caka do svojega 40.leta, da bosta imela dovolj denarja in si lahko otroka tudi financno “privoscila”. Dajte no!

Jaz njuno odlocitev spostujem, se mi pa zdi zelo tragicno, da bo morda ravno na tak nacin, preko drugega otroka, pritekel kak dodaten dinarcek v blagajno. Kje so potem vse tiste sluzbe, ki se ze leta oglasajo, da v Sloveniji nataliteta pada, ceprav imajo mladi dovolj moznosti, da zivijo za sebe in imajo otroka (da je torej na zalost vse manj mladih, ki bi se odlocali za otroka).

Kar se pa najemnine in stanovanja tice… Saj ne recem, da sta uboga, ampak res pa je, da je veliko takih mladih druzin, ki so v enaki stiski… Samo tv pac nima prostora za vse. Tisto lastnico pa po svoje tudi razumem: seveda, ce je stanovanje res popolnoma opremljeno – a veste, kaksni so stroski, ce hoces stanovanje na novo opremiti?

Jaz pa ne vem zakaj sta se starša sploh odločila za otroka; prav tako sta povedala, da nameravata imeti še enega. Meni se to zdi popolnoma neodgovorno. Najprej naj poskrbita zase ( očitno nista sposobna niti tega ).

Edini, ki se mi v celotni zgodbi smili, je otrok, ki ni kriv ničesar, živel pa bo v negotovih razmerah. Kaj bo v prihodnje se ne ve – verjetnost za boljšimi časi je zelo majhna. Zaznamovan bo vse dotlej, dokler ne bo tudi sam služil denarja in si lahko kaj privoščil. Do takrat pa….

In kdo je tu kriv? – Ne bom pisala, ker se ve. Neodgovorno je, da spočneš otroka, pa nimaš zanj niti osnovnega za preživetje (razen nekaj prvih mesecev, ko ima za hrano materino mleko. Za ostalo pa je vprašaj!).
Tudi jaz bi imela več otrok, če bi jim lahko nudila vse tisto, do česar so upravičeni. Pa ne bom takšna, da bom otroke rojevala in čakala, da se me usmili država oz. socialna služba, zgolj zato, ker imam otroke zelo zelo rada.
Če jih imaš rad, jih tudi delaš z glavo in ne samo z ….. V nasprotnem primeru pa si egoist, ki hočeš na račun otrok pridobiti od države kaj zastonj – in to ZASE. Otrok je samo izgovor.

Lep primer so v naši zgodovini, pa tudi še danes, “naši ta južni”, ki na račun otrok nastavljajo državi vrečo brez dna. Več kot jim država da, več zahtevajo. Prebrisani pa so tako, kot nismo vsi Slovenci skupaj!

Z upanjem na, tudi našo (tisti, ki mislimo tudi z glavo), lepšo prihodnost, vsem skupaj želim lep dan.

Prav tipično, da se tako jezite na dva uboga mlada Slovenca, ki si nikakor ne moreta privoščiti še enega otroka, čeprav si ga želita. Nimata stanovanja, nobenih pogojev za normalno družinsko življenje… Če bi bla pa dva neodgovorna Bosanca
kakršnih je dovolj po Sloveniji (Trbovlje, Velenje, Kranj, Jesenice) bi bili pa koj za
to, da jima omočite razplod treh, štirih mladičev, ki bi še naprej odžirali slovenskim otrokom brezplačno varstvo v vrtcih, zastonj malice v šolah in v bodočnosti zastonj študij na fakultetah. Sama ljubezen do našega naroda vas je!

LP

Ah ja, in potem moja prijateljica, ki je sedaj sama z otrokom, ne more dobiti socialnega stanovanja. Vse štima, točke ji manjkajo le pri tem, da nima partnerja. Saj ne moreš verjeti!

Sama sicer oddaje nisem gledala, vendar glede tega, kot pravite, da je tip dobil stanovanje zaradi tega, ker naj bi ga zaradi agresivnosti morali odstraniti iz družine: kakor vem, se pripravlja nov zakon (če že ni celo zunaj, v ZDA pa je to že utečena praksa), da v primeru agresivnosti moškega ali pa ženske ga (jo) lahko odstranijo iz družine, pa naj se potem znajde, kakor se hoče. Država si pa potem svoje zakone zelo čudno razlaga, če mu v tem primeru res ponuja stanovanje. Zna biti, da je kak znanec od xy poslanca. Živelo poštenje!

Star sem 35 let, živim z dekletom. Razmišljam o otroku, rad bi ga imel a ……… Kje vraga naj dobim stanovanje. Hvala bogu z neprofitno najemnino……..
Ali naj imava najprej dva ali tri otroke, se stlačiva v najmanjšo možno sobico, ki jo dobiva in pokličeva TV. Traparija !!!!!!!!!
Lepo so že napisali. Najprej štalca pol ……… Kako naj skrbijo za otroka, če še zase ne morejo……………………
Če pa mislijo, da bomo davkoplačevalci jih živeli, naj ga dajo v sirotišnico.
Kruto a resnično.

LP

Meni se pa sploh nič ne smilita. Kdo pa jima je rekel, da morata glih tisto stanovanje vzeti za podnajemniško, prepričana sem, da še obstaja sigurno nekdo drug, ki oddaja stanovanje ceneje. Če pa ne se bi pa lahko odselila kam drugam in bi si fant tami iskal službo. Zame sta obadva zelo nezrela, neodgovorna, … Punca je komaj končala srednjo šolo pa si nakoplje na ramena otroka, nima službe, nima strehe nad glavo, fant nima službe. Torej nobenih rednih dohodkov. Ampak na žalost obstajajo takšni ljudje, ki naredijo otroke in mislijo, da bodo vsi okoli njih skakali ker so bogi …. Izkoriščajo državo kolikor se da. Zdaj ima porodniško, otroški dodatek, fant neredno plačo. Kaj bi bilo da fant npr. eno leto ne bi dobil službe. S čim bosta otroka hranila. Ja bo že nekak rečejo, sej pa od socialnega dobim. Pa še takšen izgovor prihajata oba iz kaj jaz vem kakšnih družin.
Namesto da je rodila bi naj šla študirat, bi imela več od tega. Ne pa da je ŽE SPET še en otrok rojen v takšnih razmerah. MENI SE SMILIJO OTROKI ne pa starša. Lahko ju je sram, da sta sploh bila na televiziji.
Zdaj pa me lahko napadete iz vseh strani.

Tudi jaz sem gledala ta prispevek in tudi meni se pri vsej stvari najbolj smili otrok. Starša se mi zdita pa, oprostite izrazu, malce “smešna”. Pravita, da imata na mesec 100.000 SIT raznih dohodkov, doklad in ne vem kakšne pomoči še. OK, za najemnino dasta polovico tega denarja in ostane jima res malo. Ampak on je nekakšen “sezonski delavec”. Torej dela samo občasno. Razumem, mogoče ni dobil službe in je prisiljen v tako delo. Toda tudi v vmesnem času, ko nima občasnega dela, bi lahko našel še kaj dodatnega dela. Mislim, da je dela dovolj in če le hočeš, lahko delaš. Tudi to vem, da je danes službo težko dobiti, ampak ni edini brez službe. Poleg tega je pa punca izučena šivilja (če sem prav razumela). Ja, potem naj pa še ona počasi poprime za delo. Na porodniški je…..ja, še veliko žensk je na porodniški, pa so žal prisiljene delat, če hočejo preživeti sebe in otroke. Ne vem, a sem jaz čudna, ampak, če bi šlo meni takole za nohte, bi najprej poiskala delo, pa čeprav bi bilo to delo pospravljanje stanovanj, likanje,…ali pa šivanje (če bi bila za to izučena, pa sploh!). Ne pa takoj na POP TV, pa “joj, kako smo mi bogi…”.
Rada pomagam, ampak takim, ki so res potrebni pomoči. To sta pa dva mlada človeka, ki imata še vse življenje pred sabo…., poleg tega sta pa zdrava, sposobna dela. In če že zdaj razmišljata o še enem otroku, ki naj bi ga imela že čez eno leto…in v takih razmerah….?????????????????????

Sama mislim, da je zelo neodgovorno spravljati na svet otroke, če jih ne moreš dostojanstveno preživljati!

Res je, da življenje je kruto in vse se ti v trenutku lahko postavi na glavo! Ampak, a to mora vedeti vsa slovenska javnost! Meni osebno bi bilo nerodno!

Mogoče pa je bil to njun klic v sili! Mogoče sedaj pričakujeta, da bosta vseeno dobila stanovanje! Čeprav dvomim! V Sloveniji je veliko družin, ki prav tako živijo v revščini ali na robu revščine!

Še več pa je takih, ki imajo visoke prihodke, pa z raznimi goljufijami pridejo do neprofitnega stanovanja!

Še bolj pa me skrbijo tisti, ki so prijavljeni kot brezposelni, vživajo povsod ugodnosti (večji otroški dodatki, brezplačni vrtci, šole, razni paketi….) pa delajo na črno!

Na splošno mislim, da pri nas se vse to dogaja, ker ni prave inšpekcije in kontrole, ki bi res ugotovila realno stanje.

Mogoče pa nekoč bo!

Upam na boljše čase!

Lep dan!
poli

Eni ste pa res nesočutni. Kdo se pa vam smili, kakšen mora biti? Mislim, da se marsikaj v življenju drugače naredi kot si si prej zamislil.

Torej Poli, glede na ostalo zapisano v tvojem postu ne razumem, zakaj se ti ne zdi prav, da sta to dala v javnost. Hvala Bogu, da sta imela toliko jajc, da sta si upala. Si proti temu, da se razkrinka uradne ustanove in organe, da delajo nepošteno?

Ja, eni pa tudi trdo delamo za preživetje, ne pa samo jamramo, kako smo bogi….. Oprosti, ampak po tem prispevku sem dobila občutek, da se ravno ne pretegneta od dela ali pa od tega, da bi si uredila boljše življenje. Sploh sta pa že na začetku vedela, kakšna je najemnina. Zakaj sta pa šla v to stanovanje, če ga ne zmoreta plačevati? A tam nihče drug ne oddaja stanovanj po bolj ugodni ceni….

Primer: Že od prvega letnika faksa sem delala preko študenta, da sem si lahko privoščila malo več kot s štipendijo. Z mano je v podjetju delal mlad poročen par (poročen zato, ker je vse lažje urejati) z dvema majhnima otrokoma in tretjim na poti. Imeli pa so socialno stanovanje (natančnejše: vrstno hišo z vrtom in tremi spalnicami…). Nista še diplomirala, ker bi izgubila štipendijo in status, redne službe pa se jima tudi ne splača poiskati, saj je tako vsak zaslužil 50.000 sit, ostalo sta tako in drugače dobila od države. Pa veliko prostega časa sta imela v tej službi, saj sta delala le 14 dni po 4 ure na mesec.
Oba s fantom sva diplomirala, imava službi, rada bi imela otroka, pa ne enega, vsaj tri :), pa ga nimam in ga še nekaj časa ne bom imela. Zakaj? Ker nimam stanovanja, službo za nedoločen čas pa le fant. Torej?
Za vrstno hišo sem par let in nekaj otrok prepozna… Tako je to!

ps: pa naj mi nihče ne reče, da se otrok zgodi. Mogoče se zgodi pri 15, kasneje pa mislim, da se to vsekakor lahko uravnava, če ne s tabletkami pa še s kondomom, ziher je ziher :)))

draga moja TinaT,
otrok se lahko “zgodi”…verjemi, kljub vsem ukrepom…in če se zgodi, tudi če obstaja misel o splavu, je le-ta deležen samo še obsojanja… preberi si “splav da ali ne” na forumu starši staršem!…
kako različno odgreagiramo ljudje, pa gre v bistvu za isto stvar…
obsojate ju, ker sta imela otroka…obsojali bi ju, če bi se odločala drugače…

Pa to ni edini tak primer v Trbovljah… žalostno, ja.

lp

Sigurno je še kje kakšna večja revščina, pa imajo ljudje malo več osebnega dostojanstva in ne manipulirajo na TV. Meni se tamlada nista zdela uboga ampak v najboljšem primeru lahkomiselna, v najslabšem pa celo lena, preračunljiva in manipulatorska.
Za svoje življenje sta predvsem odgovorna sama, takole jokat po TV pa sočutje zbujat, naj gresta raje delat. Jaz bi tudi rada 3 otroke na račun države, pa nočem garati po 10-12 ur na dan (med drugim tudi zato, da država podpra take “boščke”), pa tud na TV bi rada….(pa še to Slovenca ali Neslovencan nima veze)
Zdaj hvala bogu zdaj vem za dober recept
T

Ja šur da. Zdaj bo pa kar vsak ki se bo plodil upravičen do stanovanja. A je to fer do tistih, ki garajo, da si ustvarijo dom in imajo toliko odgovornosti do družine, da je ne spravijo v drek.

Sorry, ampak pamet mora malo prej delati, ne potem, ko se je nekomu treba smiliti.

New Report

Close