Najdi forum

Naslovnica Forum Življenjski slog Prosti čas Domače živali in veterina Odaja PREVERJENO – 11.12.2007

Odaja PREVERJENO – 11.12.2007

?? a ti kaj veš o urbanih populacijah prostoživečih živali? Pa ti res misliš, da so mačke po cestah v večini ven vržene stanovanjske mačke?

[b]Mitakuye Oyasin[/b]

Vem da je veliko zunaj rojenih. Vem da niso vse ven vržene je pa ogromno takih. In ti si ne znajo same hrane poiskat saj še tega niso počele. Pa si vseeno zaslužijo jesti.

Kako je veliko zunaj rojenih, če bojda nič ne preživi in sami veterani okrog postopajo?

Ah punce pustite Nanook in ostale “pametne”. Brezveze. Vsak naj dela, kot misli, da je dobro.S hranjenjem ali brez, mačke bodo še zmeraj na cesti. Ne vem kdo tako optimistično misli, da brez hranjenja bo problem prostoživečih mačk rešen…uf, ko bi vsaj blo tko ja :-)))

Za Nanook pa že vemo, da je to en precej zakompleksan osebek. Po forumih samo išče in bruha po drugih ljudeh, in komaj čaka da pametuje, očitno edino tako svoje komplekse pozdravi in se bolje počuti. Pa ne samo na temu forumu, njeno bruhanje berem po večih forumih….Kompleksi, kompleksi.

haha ahhhh res je. Nanook je res eno zagrenjeno zafrustrirano ženšče, to že dolgo ni več skrivnost. Toliko kozlarij kot jih ona piše po forumih že dolgo nisem prebrala. Sama s prstom ne migne za nikogar, prizna, da ji ni v interesu pomagati živalim, ker ji ni mar za njih, potem si pa celo drzne pametovati in obsojati druge za dobra dela. Nanook poišči si strokovno pomoč že enkrat.

Kam pa naj tvoj sramotilni steber postavimo?

Ko zmanjka strokovnih argumentov, se po pravilu preide na osebno nivo, na “psihoanalizo” sogovornika. Videno že miljonkrat! Z marsikom na forumih se ne striojjam, pa zato nisem še nikoli nikogar pošiljal javno po strokovno pomoč. Če bi misli,l da jo kdo res potrebuje, bi to narwedil po privatni liniji. Sramota in podn brez primere! In kdor nima rad ljudi, nima tudi živali (in obratno). Tam kjer sem moderator, bi take anonimne psovače odklopil iz foruma!

Ko zmanjka strokovnih argumentov, se po pravilu preide na osebno nivo, na “psihoanalizo” sogovornika. Videno že miljonkrat! Z marsikom na forumih se ne strinjam, pa zato nisem še nikoli nikogar pošiljal javno po strokovno pomoč. Če bi misli,l da jo kdo res potrebuje, bi to narwedil po privatni liniji. Sramota in podn brez primere! In kdor nima rad ljudi, nima tudi živali (in obratno). Tam kjer sem moderator, bi take anonimne psovače odklopil iz foruma!

Bojan ti pa si enak. Nihče ni napisal nič grdega, je pa res da zagrenjeni ljudje rabijo strokovno pomoč. Že za njihovo dobro. Tukaj pa imajo vsi razen Nanook radi živali. Pametuje nekaj pomoči živalih, potem pa pove da ji ni do tega. Tudi ti nisi najbolj brihten če praviš da so v mestu plazilci.

Bojan, ne piši neumnosti ali pa piši v svojem imenu. Marsikdo ima živali neizmerno rad, ljudi pa ne mara, ker so ga razočarali. Marsikdo pa ne mara živali, kar pa ne pomeni, da ne mara ljudi. Živali je tako preprosto imeti rad, ljudi pa vedno težje. In mislim, da nihče iz foruma nima razloga, da bi imel rad tebe ali kogarkoli drugega iz te teme. Še posebej ne takšnih ljudi, ki pljuvajo po tistih, ki skrbijo po svojih najboljših močeh za živali.
Strokovnih argumentov pa ni v tej temi nihče podal. Ampak so se nekatere nasprotnice hranjenja mačk spravile na osebni nivo hranjiteljic. To je pa res sramota in podn brez primere.
Bolj ko spoznavam ljudi, raje imam živali …


Hmmm ne vem kaj so potem martinčki (no ja ali pa vsaj martinčkom podobni mali kuščarji), ki jih poleti videvam prav povsod.
Oči je treba imet odprte, mačke zunaj nimajo kaj početi in pika.
Prostoživeče mačke je treba poštimat, ne samo hranit. Ne vem no, meni se te mačje mame blazno smilijo 3x na leto mladiči. To je tako, kot bi imela ženska v vojnih razmerah na 9 mesecev dojenčka. Prav tako se mi smilijo mladiči, ki v mukah umirajo od lakote, bolezni,… Torej je sterilizacija nujna, da se jim olajša tisto kar sploh imajo od življenja.
Hranit ja vsekakor, kdor le lahko, vendar še bolj nujno s/k da ne bo več takih revežev. Sploh kjer je to možno brezplačno. So pa občine dolžne to financirat, zakaj tega ni povsod je pa že druga debata.
lp
T.

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Hrane Satisfaction ne poznam in ne kupujem. Z vprašanji se obrnite drugam.

To so živorodne kuščarice, navadni martinček (Lacerta agilis) pa je v večini Slovenije že izumrl, nekateri biologi predvidevajo, da ravno zaradi mačk, ker ni tako spreten oz. hiter pri bežanju pred mačkami kot živorodna kuščarica. Vendar pa so tudi populacije le teh zdesetkane. Imam osebno izkušnjo: maček moje prijateljice iz Most je iz bližnjih vrtov ob progi poleti vsak dan prinesel domov 4 – 8 teh kuščaric (poleg seveda tudi številnih “ptičkov”), še napol živih, napol že prežvečenih in zaradi tega sva se pošteno skregala, ko sem skušal temu krvioločnemu predatorju preprečiti “svobodo gibanja”. Tipična “baba” pač, maček “mora v life”. Čeprav je tega mačka kasneje povozil avto, pa je zapustil številno potomstvo pri sosedih, ki je uspešno opravljalo lov na kuščarice dalje, to so imeli izgleda prav v genih?! Preklemanske babnice zmešane!

Pa ne samo kuscarice, v mestih so tudi kace slepci in ce ne verjamete se lahko poleti pripeljete v Trbovlje in z malo srece vam v enem dnevu najdem tako slepca, kot zelenca, pa belousko (ob glavni cesti, kjer tece Trboveljscica) kot gada in modrasa. Lani sem imela v drvah tudi goze. Sicer sama zivim izven mesta, vendar vse te zivali najdes tudi v strogem centru.
In prav vesela sem, da se kdo razmislja kot jaz in vidi se kaj drugega kot uboge lacne macke.

Nekateri ste v tej temi pokazali res obilno znanje biologije in ekologije. Vsa cast, da vam je ocitno uspelo prespat celo osnovno, pa verjetno tudi srednjo solo. lp

Bojan, misliš pozidne kuščarice.

Tanja, zmenen, pridem s popisnimi listi. :-))))

v mestih so tudi kace in slepci ….bi moralo pisat. :)))))))

Nanook, kadarkoli. Letos sem srecala kar nekaj predstavnikov zgoraj omenjenih vrst, le modrasa sem videla samo enega. Imajo pa zato pri starih starsih na kmetiji vsega dovolj. Prepricana sem, da tudi zato, ker ne oni ne njihovi edini sosedje nimajo mack imajo pa psa, ki na svoj teritorij ne pusti nobene macke. lp


Točno, hvala za popravek, pisal sem zjutraj, ko kava še očitno ni prijela -:)))
Gre za pozidno kuščarico, Podarcis muralis, ki živi po vsej Sloveniji in je najbolj razširjena kuščarica pri nas. Pojavlja se tudi v naseljih na starih zidovih, ruševinah in kupih odsluženega gradbenega materiala. Pojavlja se po naseljih in ob osončenih skalnih stenah.
P.s. sam kot zaprisežen “močvirnik” ali “žabar” poznam najbolj živorodno kuščarico, Lacerta vivipara, ki je prebivalka močvirnih in hladnih predelov Slovenije. Najraje ima vlažne travnike, obrežne loke, tudi do 2000 m visoko.

Da ne bo pomote, tudi to drugo, živorodno kuščarico uničuje in močno ogroža ravno tako ena najbolj invazivnih vrst na svetu, “nedolžna” in (sicer res) ljubka domača mačka! V bistvu sploh nihče ne ve, koliko jih dejansko je. Nekaj miljonov samo v Sloveniji?

Nekaj milijonov, si ziher? Dvomim da jih je toliko, če pa jih je res, je pa tak al tak samo ena rešitev.

Martinčki so tam kjer je zraven zelenica. Dobro vem kako sem jih videla na manjšem travniku ob mestu, v mestu kjer pa ni pogojev za nih pa ni niti enega. Si prestavljate da bi bili na pločniku? Definitivno jih ni v temnejšem predelu mesta in na kakšnih cestah. Ja tudi ljudi je veliko. Torej je ena sama rešitev.

Parki in trava so dudi v čistem centru Ljubljane. Zvezda park naprimer. Torej folk začnite skrbet (če že morajo ven kupite fleksi in oprsnico pa jo peljite na sprehod) za svoje mačke, tako kot je treba ali pa jih ne imet.
lp
T.

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Hrane Satisfaction ne poznam in ne kupujem. Z vprašanji se obrnite drugam.

New Report

Close