Najdi forum

Prvega otroka sem zaradi medenicne vstave rodila s carskim rezom. Od prvega poroda je minilo 3 leta, zato bi naj sedaj, zaradi glavicne vstave, rodila drugega vaginalno. Tezava je v tem, da si jaz ne želim poroda po naravni poti, zelo sem stravmirana ze ob misli na naravni porod. Imam kronicna vnetja mehurja (samo v casu nosecnosti sem bila dvakrat na AB) in se zgrozim ob misli da mi ga bodo morda prepiknili. Sem sicer tudi astmatik in se ne pocutim ne psihicno in ne fizicno pripravljeno na naravni porod. Zavedam se,da tudi operacija ni macji kaselj, da se tezko dvignes iz postelje in popolnoma posvetis otroku, toda jaz osebno lažje prestanem 2 meseca bolecin, kot pa celololetna vnetja mehurja. Na robu sem, ponoci ne spim in ne jem. Trenutno se nahajam v 34 tednu, ko bi se naj sprosceno in brezbrizno veselila in pripravljala na prihod novega clana, jaz pa samo razmisljam kako naprej. Prosim, da me ne obsojate, zavedam se da sem mevza, toda res se mi zdi žalostno, da nimam nikakršne pravice odločati o svojem telesu v letu 2019. Ali res ne obstaja nikakrsna varjanta poroda s carskim rezom, glede na to, da sem enkrat ze rodila s carskim?

Zivjo.
Predrtje mehurja ne pomeni dobesedno predrt mehur, ampak predrtje ovojev da odtece plodovnica in se porod hitreje zacne. In to sploh ne boli, cutis samo kako odtece voda.
Tako da, vnetje mehurja nima nobene veze z naravnim porodom.

Tudi jaz sem pred porodom imela dostikrat vnetje mehurja, tudi vsak mesec. Od naravnega poroda naprej pa se mi ni pojavilo nikoli vec (trkam). In poznam vec takih primerov.

Glede strahu pred porodom in vsem ostalem pa se pogovori s svojim ginekologom.
Mislim da je ni zenske, ki je ne bi bilo strah poroda, ampak se vse da in mi to zmoremo.

Srecno!

New Report

Close