Najdi forum

Obrezovanje fantkov

Moje mnenje je enako!!!!!!

Vem za tri fant(k)e, ki so dali skoz to operacijo, pa je bila menda zelo travmatična izkušnja. Sicer pa berem tu zadeve, za katere se slišala nisem: da je lepše, pa da raka ne dobiš… Če bi bilo res:::)))

Naj za začetek poudarim,da nimam nič proti muslimanom, ampak samo podajam svoje mnenje,da sem proti nepotrebnim posegom v zdravo telo
zaradi razlogov,ki nimajo zdravstvene podlage.Strinjam se z drugače mislečo,da telo po nepotrebnem izpostavljaš anasteziji in riziku zapleta,ki ga ima vsaka operacija in jo je treba podpisat.Kajti vsak del telesa ima svoj namen in ni nepotreben.Obrezovanje pa tudi kakršenkoli drug poseg v telo opravičim samo iz zdravstvenih razlogov.Sicer pa tako in tako ne dokazuješ vere s tem, kar nosiš na sebi,ampak s tistim,kar nosiš v sebi.
Alenka

Huh.

Zaradi higienskih razlogov :))))… Kot da smo doma v Ugandi, kjer pade liter vode na prebivalca na leto… Se najbolje bi bilo, da vsem otrokom ze v startu odrezemo usesa, da bomo s palckami lazje prisli do usesnega masla… Pa se bratranec ne bo potem imel nikoli vnetih uses…

Adijo pamet.

Ocka

Ni smešno,ma jaz sem se nasmejala.
PRAV IMAŠ!!!!

Nekaj ste omenjali razvite dežele.

Jaz sem prebrala kar nekaj člankov na to temo (spomnim se dobrega članka iz revije Mothering) in tudi precej polemične forume na ameriških straneh (BabyCenter…). Je res, da so to včasih tam na veliko počeli, ampak razsvetljeni starši se vračajo k naravnim logikam in tudi tam to ni več tako normalna praksa, kot se nekaterim zdi. Najbrž kožice ne bi bilo, če ne bi imela funkcije. Higiena je pač neumesten razlog, saj naj bi se vseeno vsi umivali, kajne?

Med razpravami na omenjenih forumih sem prebrala tudi to, da naj bi pa obrezani moški manj uživali v spolnosti. No?

Ja, pa tudi tega je bilo veliko – v revijah in na forumih: da mnogi starši, ki so dali obrezati otroka, tega ne bi več storili, ker je to eno grozno trpinčenje. Menda to nekateri iz verskih razlogov (ne vem, ali Judje, ali Muslimani) delajo brez narkoze. Si predstavljate? Nemočen dojenček, poleg pa starši, ki dovolijo trpinčenje… Kakšna psihična dolgoročna škoda!

Naš sin ima tudi (pri 4 letih) delno fimozo. Ker sem brala, da se to do pubertete še lahko samo odlepi, nisem dovolila, da bi mu pri polni zavesti niti vlekli kožice dol. Če bo moral na operacijo zaradi drugih stvari, bodo že takrat opravili, sicer pa kasneje.

Ja, menda to kar boli še nekaj dni.

KaTaRiNaM je napisala:
“Drugače misleča ali misliš da mu bo kaj žal ker nima kožice, dej malo premisli preden napišeš kar že pišeš, …”

Draga KaTaRiNaM, ne gre za to ali bo otroku kdaj žal za kožico ali ne. Gre preprosto za to, da niti TI niti JAZ kot mami, nimava pravice odločat, kateri del telesa mu lahko po nepotrebnem odrežejo! In bodi prepričana, da dobro vem, kaj sem napisala in mi ni potrebno še enkrat premišljevati. Stojim pač za tem.
—————————–
KaTaRiNaM je napisala:
“Ali veste da ženske, ki imajo moškega ali moža z obrezanim penisom nimajo in ne morejo dobiti raka na materničnem vratu?”

Ja, tukajle sploh nimam komentarja. Mislim, da ti je potrebna, kakšna literature, kjer boš lahko prebrala, kako pride do raka na materničnem vratu…
———————————–
KaTaRiNaM je napisala:
“So same dobre lastnosti obrezovanaja pri dojenčku, komplikacij, če ubogaš zdravnika in malega cca 2 tedna kopaš v kamilicah in mu na lulčka daješ obkladke, skoraj ni.”

Če si tako poučena, kot misliš, da si, potem dobro veš, da so pri obrezovanju tako dobre kot slabe lastnosti. To ti bo potrdil vsak med. strokovnjak.
——————————-
KaTaRiNaM je napisala:
“Mislim da nekatere niste dosti poučene v nekaterih stvareh, ali pa ste ljubosumne ker mamice z obrezanimi lulčki nimamo več problemov s tem in onim, kaj je boljše za vašega pa najbolje ve vsaka posameznica, a ne.”

Popolnoma nič nisem ljubosumna. Moj sinko ni obrezan in nimamo nikakršnih problemov ne s tem ne z onim in močno upam, da bo pri tem tudi ostalo!
——————————-
KaTaRiNaM je napisala:
“Ja malo me razkuri tole o čemer je pisala drugače misleča, še predno je pomislila da je obrezovanje dobro za zdravje otročka in to ni nikakršna muha nas muslimanov, tako, in vedi da je tudi obrezovanje kot verski pomen zato da otrok nima kasnejših problemov, beri zdravsvenih, še enkrat preberi kar si napisala: če je iz zdravstvenih razlogov, nimam nič proti, če pa se dogaja iz verskih pa…… bul šit, kožice še noben musliman niti kakšen otrok ki je bil obrezan iz katerega koli vzroka NE pogreša. Če poznaš koga ki mu je žal za izgubleno kožico to objavi, roka ali kak drug del telesa je pa že močno pogrešan”

Ma, saj sploh ne vem, če se splača komentirat. Imaš svoje mnenje, kot ga imam jaz. Ti iz verskih razlogov, jaz iz čisto vsakdanjih. In ne me narobe razumet. Proti muslimanom in islamski veri, prav tako tudi proti drugim veram, nimam popolnoma nič. Spoštujem vsakega posameznika posebej, ne glede na narodnost, vero itd..
Ampak, o temle stavku o pogrešanosti in nepogrešanosti, pa res ne bi razpravljala. Dobro, da tvoji starši niso razmišljali tako kot ti, saj bi ti v nasprotnem primeru obrezali kožico s klitorisa. Verjamem ti, da je ne bi pogrešala… Ja, nekateri afriški narodi to počno še danes, pa še marsikaj hujšega.. Kot sem že zgoraj napisala: ne gre za to ali bo otrok pogrešal del telesa ali ne. Gre za PRAVICO ODLOČANJA O NJEGOVEM in še enkrat izključno NJEGOVEM DELU TELESA!!! Tako kot je napisala ena zgoraj: potemtakem slepič, mandlji in ostala nepotrebna šara ven???!! Zamisli se malo!!
——————————
Tudi tebi želim lep in s soncem obsijan vikend!!

Bravo, drugače misleča. Nekateri starši res ne vedo, da otrok ni njihova last, da bi lahko počeli z njim, kar bi oni hoteli. Nekateri na tak način hočejo dokazati svojo moč, ker je drugje ne morejo (npr. v službi) in se znašajo nad otroci. Pa še s svojo glavo ne znajo razmišljat.

Sem proti obrezovanju, se strinjam z enako mislečimi, Bekico, očkom, drugače mislečo, andrejo in ostalimi. Obrezovanje iz verskih vzrokov se mi zdi primitivno, iz higienskih pa – kaj nimate vode?

Tisto o raku je sploh idiotizem, mi je pa v oči padel stavek katarineM:

…ali pa ste ljubosumne ker mamice z obrezanimi lulčki nimamo več problemov s tem in onim,…
– mislim, pa saj ne morem verjet, kakšna primitivna izjava. Sicer pa nisem vedela, mamica Katarina, da imaš obrezanega lulčka…

ali pa ta:

…da je obrezovanje dobro za zdravje otročka…
Mislim hudo, a drugače je pa bolehen?

Navadno ne kritiziram, če že, ne na tako oster način, ampak zdaj pa res nisem mogla biti tiho…

Še to na temo “potrebnih” in “nepotrebnih” delov telesa: pred leti (40 let nazaj) so vsakemu otroku, ki je dvakrat letno prebolel angino, avtomatsko odstranili mandlje, saj je bil to po takratnem mišljenju popolnoma nepotreben organ, oz. je bil telesu samo v škodo. Danes pa so operacije mandljev zelo redke, ko res ni druge možnosti, ker so ugotovili, da ima pač vsak del telesa tudi svojo pozitivno funkcijo. In tako je tudi s kožico. Razumem tudi, da to počno muslimani ali židje npr. v arabskem svetu, kjer zaradi podnebnih razmer nimajo idealnih higienskih pogojev in se s tem res prepreči marsikatera okužba ali vnetje. Pri nas pa… in v današnjih higienskih pogojih… In vemo tudi, da ima vsaka vera določena “pravila”, ki so vezana na okolje (podnebje), od koder izhaja. Za skoraj vsako stvar, ki jo določena vera prepoveduje ali veleva, lahko najdemo logično razlago. Islam pa je pri nas privzet. Pa ne me narobe razumet – nisem nestrpna, spoštujem vsako vero (in tudi vernike), ampak le dokler se s svojo ideologijo nekomu ne vsiljuje. Zato pravim, da dajmo našim sinovom možnost, da se za ta poseg iz verskih, higienskih ali estetskih razlogov odločijo sami.

Rabila sem le mnenje in nekakšen pameten nasvet. Pa vse bolj ugotavljam da se vsa vprašanja ki so malo bolj nevsakdanja ali pa “kritična” razvijejo v vojno nasprotujočih si mnenj. Kot da morate komentirati na tak način, če vam nekaj kar drugi napišejo ni všeč.Zdaj sem še bolj zmedena kot prej. Pa vseeno vsem hvala, nekja bom že potegnila iz tega.

Saj ni bilo mišljeno kot vojna, bile so le reakcije na Katarinino pljuvanje. To ni bilo v redu in če se pojavi tak post, je žal treba pričakovati tudi kontrareakcijo.

KaTaRiNaM !!
Samo to, ali veš koliko % muslimanov(oziroma tistih, ki jih obrezujejo) živi v Nemčiji !
Ne ljubi se mi dalje pisat, pa saj veš kaj sem s tem mislila.
Čeprav nima veze s tem, ampak zakaj je edino Nemčija varna pred terorističnimi napadi ……………….. ?

Naj kdo napiše kaj konkretnega v zvezi s tem ker zanima tudi mene,takšni komentarji me pa ne zanimajo,in jih raje ne komentiram.
Če znate samo napadat ljudi,če hočejo kaj drugega potem raje ne odgovarjajte.Kako se lahko vname takšna tema sej iz teh postov je mogoče en ali dva ki sta kar zadovoljiva vse ostalo pa je zopet:sej smo v evropi,imamo vodo….sploh pa ne gre zato,sama sem slovenka,mož musliman,pa tudi če ne bi bil moj otrok obrezan,če pa ne znate drugega kot pljuvat po nas pa ne komentirajte mojega odgovora ,sploh pa ne bom več brala postov ki bodo prispeli za mojim,ker očitno na taka vprašanja raje solite pamet,kot date kakšen konkreten odgovor.

ni ga lepšega kot obrezan!!!!

Lep pozdrav!

Mateja t. to je tvoje mnenje in tudi mi drugače misleči imamo svoja mnenja in pravico do izražanja!

No,kaj pišem,saj je rekla,da ne bo več brala…

UŽIVAJTE

Drage moje dame: prerekate se brez veze o zadevah, o katerih nimate pojma !

Je katera obrezana ? Ne ? Potem pa bodite tiho o prednostih in slabostih !!!
Očitno nimate drugega dela, mislim, halooooooooooooo………………..

Andreja: tvoja trditev, da obrezani manj uživajo v seksu je DEBILNA !

ker je glavica brez zaščite (kožica), postane bolj neočutljiva (žal šele po kakem letu) na zunanje dražljaje, iz česar sledi (preverjeno pri meni) da so spolni odnosi občutno izboljšajo ! pred obrezovanjem sem imel krepko prehiter izliv, par let po njem pa moja partnerka doživi od 2 (če greva bolj na hitro) do kar 9 orgazmov (priznam, slednje je bilo samo enkrat-:))))))))

Definitivno slabši sex, a ne ?!

Kako je bilo po odstranitvi kožice? Če bi imel možnost, pa če bi vedel, da me to čaka, potem bi se za to odločil še pred puberteto ! Nisem obseden s sexom, a po operaciji (ni bolelo), mi je le-ta stalno hodil po glavi, kar je pripeljalo do zategovanja šivov……neprijetno….a je minilo, kamilice so zakon !

Drugače pa: rezanje zaradi vere – no way, idiotsko, tako kot zavračanje svinjine zaradi vere !!!

Zaradi zdravja (tudi ne jem svinjine) pa priporočam…..

Kar se higiene tiče……mamice, dokler umivate otročka, to res ni potrebno. A ga boste umivale tam tudi v puberteti ? Današnja mladina zelo hiti, nekateri delujejo tudi zanemarjeno,…..odločitev pa je stvar posameznika in nismo poklicani, da bi obsojali!!!

LP

Če je obrezan moški, mimogrede moj je tudi, se je pa za to sam odločil, ker je imel težave pri spolnem odnosu. Estetika!? Za ene taka, za druge drugačna… A bi dala otroka na liposukcijo, da ga v odraslih letih ne bo matralo prekomerno št. maščobnih celic. Bog ne daj! Drži se navodil pediatrov, te iz foruma so lahko tudi v pomoč, otroku pa pusti, da raste in, sorry, da mu zraste, tako kot mu je namenjeno. Rakaste tvorbe, bradavice.. kar škodi že, stran s tem, ampak, kaj bi pa pri punčki, ali pa ko se vname ritka, pa dobi herpes… Rezat ali poiskat vzrok in ga odpravit!?

Pa še to: pri fimozi sploh ne gre za obrezovanje, ampak le za pomoč, da lulček pač vspostavi normalno funkcijo. Podobno kot pri priraščenem jezičku. Malo se zareže v kožico pa je. Niti približno toliko kruto kot se bere. Anestezija samo lokalna. Je pa mene bolelo bolj kot tamalega, ki je takoj planil v naročje teti zdravnici (nimam besed, kako jo nisem marala) po tem, ko mu je povzročila take bolečine. Njega ni bolelo, jaz sem pa norela. Obrezat pa ne, vsaj brez full tehtnega razloga, never!

Za tole tvojo izjavo: “Andreja: tvoja trditev, da obrezani manj uživajo v seksu je DEBILNA !” se ti “iz srca zahvaljujem”…

Pač, nisem tip, da bi komunicirala v takšnem tonu in po komerkoli pljuvala. Nobena moja pošta na forumih ni bila do nikogar žaljiva. Mislim, da tudi moja pošta tukajle ni imela namena nikogar zasmehovati, poniževati, predvsem pa: napisala sem tisto, o čemer sem brala – to o sexu pa definitivno ni moja TRDITEV, je bilo pa to mnenje nekaj “obrezanih” iz ZDA.

Pa še to: vedno se o vsaki stvari, ki zadeva mene ali moje otroke, zelooo pozanimam z vseh plati. Ne zaupam slepo enoumnim mnenjem, če obstajajo tudi drugačna mnenja. Skratka, poskušam najti argumente ZA in PROTI. In mislim, da je bil tudi namen tega vprašanja malčice takšen. Zato se mi zdi včasih smešno, kako se razprava razvije v neke čustvene izbruhe, bolj malo pa je argumentiranih mnenj ali osebnih izkušenj.

Še dobro, da kaj takega ni prišlo na misel moji mami. Držite se navodil dobrega pediatra, pa bo najbolje. Če bo nujno, bo že zdravnik povedal. Pa kakšnega moškega vprašajte za mnenje. Nam je še k frizerju težko hoditi, kaj šele da bi nam dohtarji delali nekaj, kar ni življensko pomembno (lepotne ali podobne nenujne operacije). Morda bi se otrok tega res navadil, vendar sem jaz mami zelo hvaležen, da ni imela časa za taka razmišljanja in sem zdravnika srečal samo v nujnih primerih. Še mandelje, ki so bili takrat zelo v modi za odstrel, sem obdržal in se še danes odlično počutim.

New Report

Close