Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Drugo Otorinolaringologija Obrazložitev sluha

Obrazložitev sluha

Pozdrvljeni, mi lahko prosim razložite kaj pomeni in koliko oseba s takim izvidom sliši.

STATUS ORL: Sluhovoda čista, bobniča siva, cela s primernim refleksom. Nosna sluznica rožnata, nebna loka simetrična iz epifaringsa se ne izceja sluz. Grlo funkcionalno normalno, vrat prost.
ADG: Ostanki sluha samo 1000Hz s pragom desno 60-90dB, levo 75-105dB
Fowier: Sinavralna izguba sluha je 99,6 %

Hvala in lep pozdrav

Pozdrvljeni, mi lahko prosim razložite kaj pomeni in koliko oseba s takim izvidom sliši.

STATUS ORL: Sluhovoda čista, bobniča siva, cela s primernim refleksom. Nosna sluznica rožnata, nebna loka simetrična iz epifaringsa se ne izceja sluz. Grlo funkcionalno normalno, vrat prost.
ADG: Ostanki sluha samo 1000Hz s pragom desno 60-90dB, levo 75-105dB
Fowier: Sinavralna izguba sluha je 99,6 %

Hvala in lep pozdrav

Pozdrvljeni, mi lahko prosim razložite kaj pomeni in koliko oseba s takim izvidom sliši.

STATUS ORL: Sluhovoda čista, bobniča siva, cela s primernim refleksom. Nosna sluznica rožnata, nebna loka simetrična iz epifaringsa se ne izceja sluz. Grlo funkcionalno normalno, vrat prost.
ADG: Ostanki sluha samo 1000Hz s pragom desno 60-90dB, levo 75-105dB
Fowier: Sinavralna izguba sluha je 99,6 %

Hvala in lep pozdrav

Spoštovani,

izvid ste prepisali precej nenatančno, še posebej pri ADG. Bolje bi bilo, da bi kar fotografirali ADG krivulji.
Tak sluh je izredno slab. Verjetno oseba ne razume govora brez slušnih aparatov; če gre za mlajšo osebo, lahko funkcionira bolje od starejše osebe. Če slušni aparati ne pomagajo več dovolj za nemoteno komunikacijo, je že čas za polžkov vsadek.

*** asist. dr. Tanja Soklič Košak, dr.med., spec. ORL, ORL Klinika, UKC Ljubljana *** ORL SOKLIČ KOŠAK, Vilharjeva 50, LJUBLJANA *** m: 041 45 22 88 *** e: [email protected] *** https://www.orlsoklickosak.si ***

Sem ga prepisala točno tako kot je napisano. Zaenkrat se vam zahvaljujem za odgovor.

Imam pa še en izvid in bi vas prosila, če bi mi lahko razložite še tega.
DIAGNOZA: Dysphonia., St. post pneumoniam. / Rhinosinusitis chr. allergica susp., Pharyngitis chr.,GERB

Hvala in lep pozdrav.

Dysphonia = hripavost (običajno zaradi kašlja po preboleli okužbi dihal, lahko zaradi splošne telesne oslabelosti ob pljučnici)
st. post pneumoniam = stanje po pljučnici (verjetno ste sami povedali, da ste imeli pljučnico)
Rhinosinusitis chr allergica susp = sum na kronično vnetje sluznice nosu in sinusov , zdravnik sumi na alergijo kot vzrok.
Vendar moram tu pripomniti, da gre pri alergiji na vdihane alergene (pršico, pelode itd) večinoma le za vnetje sluznice nosu. Znaki – srbenje, redek izcedek, kihanje, zamašenost
Kadar je prisotno vnetje sluznice sinusov + sluznice nosu, ni vzrok le alergija. gre za motnjo imunskega sistema, ko ta pretirano in predolgo reagira na viruse in bakterije. Znaki – gost izcedek, zamašenost, glavobol, izguba voha
Akutni rinosinuzitis pa je vsak izmed nas že imel zaradi virusov – prehlada, a se pozdravi v nekaj tednih (najkasneje v 12 tednih).
Pharyngitis chr = kronično vnetje sluznice žrela (ponavadi zaradi preobčutljivosti posmaznika na želodčno kislino / mrzlo / gazirane pijače / začinjene jedi / suh zrak itd)
GERB = GASTRO-EZOFAGEALNA REFLUKSNA BOLEZEN , bolezen zatekanja želodčne kisline navzgor v požiralnik do grla in žrela.

*** asist. dr. Tanja Soklič Košak, dr.med., spec. ORL, ORL Klinika, UKC Ljubljana *** ORL SOKLIČ KOŠAK, Vilharjeva 50, LJUBLJANA *** m: 041 45 22 88 *** e: [email protected] *** https://www.orlsoklickosak.si ***

New Report

Close