Najdi forum

Obolele koze

Pozdravljeni,

pišem vam, ker sem zelo zaskrbljena. Pred približno 6 tedni sem bila pri enem gospodu v hlevu, kjer mi je pokazal 3 odrasle koze, ki so bile breje in 1 kozla, za katerega je rekel, da je nekam slab, da nima apetita, težko stoji.. čez 2 tedna sem ga ponovno srečala, rekel mi je, da je 1 koza povrgla 2 mladiča, 1 od njiju se je že rodil mrtev. Za kozla je rekel, da mu bo kupil tablete proi zajedalcem, ker še vedno ni bil vredu. Danes sem gospoda ponovno srečala. Rekel je, da je kozel poginil, poginila pa sta še 2 novo rojena kozliča. Vprašala sem ga kaj je bilo narobe, ampak ker živali zaradi finančnih razlogov ni prišel pogledat veterinar, tega ni vedel. Trupla so nato peljali v sežig.

Zaskrbljena sem zato, ker sem noseča in sem prebrala, da so lahko takšni simptomi pri živalih, ki imajo listeriozo. Vem, da se večina okužb prenese preko hrane, vendar me vseeno zelo skrbi, ker sem prebrala, da se lahko prenese tudi preko dihal ali sluznic.

Kaj menite vi, da je lahko vzrok za tako številen pogin živali? So moje skrbi upravičene?

Že vnaprej najlepša hvala za odgovor.

Lp

 

New Report

Close