Najdi forum

Naslovnica Forum Življenjski slog Prosti čas Gradimo, opremljamo in urejamo dom obnavljanje vrat (brušenje/lakiranje)

obnavljanje vrat (brušenje/lakiranje)

Doma bi rad polepšal notranja vrata in štoke. Hiša je stara 35 let – lak od vrat je v predelu kljuke šel stran.. Razmišljal sem da bi za ta namen kupil vibracijski brusilnik
Primer: https://www.google.si/search?q=vibracijski+brusilnik&client=firefox-a&hs=7pq&rls=org.mozilla:sl:official&tbm=isch&tbo=u&source=univ&sa=X&ei=nu2RUcHdC4zUsgba84CYBA&ved=0CCwQsAQ&biw=1680&bih=941

Za lakiranje imam na voljo cenejši brez oljni kompresor-nima kondenznega lončka.
Kaj vi mislite o tem bi to šlo? Na kaj je treba pazit?

Na voljo imaš vedno dve varianti. “A je to” in kolikor toliko profi.
Kolikor toliko profi si lahko ogledaš tule:
http://www.youtube.com/watch?v=ZR5-_5cw-0c
Vibracijski brusilnik je samo eno izmed orodij, ki ga potrebuješ za dobro obnovo vrat. Če ga že moraš kupiti, kupi tistega v obliki likalnika, ker doseže veliko več kotov, kot pa klasični pravokotni.

Lakiral boš brez težav tudi s svojim kompresorjem. Ni toliko važen kondenzni lonček, kot pa prostornina rezervoarja za zrak.
Pod rezervoarjem kompresorja imaš izpustni ventil za konenz. Pred lakiranjem sputi vodo iz rezervoarja. Pritisk: minimalen.

Uživaj!

dolfe,
še moja izkušnja: vrata sem najprej obdelal z tračno brusilko, nato vibracijski (tip likaklnik=miška); sledilo je kitanje ter nato osnovna barva.
Težava je bila v vogalih.
Barva , ki sem jo uporabil je oljna. Lažje čiščenje. Za test barvanja , sem ena vrata doma obdelal z kompresorjem; premalo zraka, kakor tudi voda (nima lončka za kondenz) –> vrata sem odpeljal k avtoličerju in mi je primerno pobarval.

dolfe, kar veselo na delo -:))

LP

Če mora biti pritisk minimalen, zakaj je potem pomembna čim večja prostornina rezervoarja? moj rezervoar ima 25 litrov.
Vrata so imela prozorni lak, vendar so z leti postala rdečkasto rjava. Ali se v trgovini dobi prozoren lak, ki potegne malo bolj na temno, da razlika ne bo tako občutna?

Hmmm, minimalen pritisk pomeni tam nekje od 2,6 – 3,5 bar nastavljen za barvanje. Končnipritisk v tvojem rezervoarju pa je verjetno nastavljen na okoli 8 bar.
Ko sprožiš pištolo in barvaš, tlak zaradi majhnega rezervoarja hitro pade pod tistega, ki je primeren za brizganje. Rezultat je ponavadi slab izgled izdelka.
Seveda pa na tak način barvanja vpliva tudi gostota barve, koliko je odvita igla, način razprševanja…ma ni da ni.
V glavnem nikakor ne barvaj v “enem šusu” ampak po delih. In še to tako, da pritisneš ročico, ko začneš barvati in jo spustiš ko prideš do konca odseka………
Če pa hočeš nekaj dobro pobarvati na ta način, pa potrebuješ VELIKO prakse. Na vsak način pa vrata barvaj “leže” .

Razmišljam da bi kupil ta vibracijski brusilnik: http://www.megashop.si/KA1000
Se brusne lističe izreže doma ali se jih kupi?

Zanima me še ali lahko brusim z vibracijskim brusilnikom naša vrata, ki niso iz enega kosa ampak je na ploskeve nalimana tanka lesena plošča debeline okoli 0,5 do 1 mm.

Dolfe,
kolikor se spomnim, imajo lističi spodaj filc, da se “prilepijo” na mašinco. Boš moral kar original kupiti.

Furnir!! Bo bolj težko. Če boš prveč močno pritisnil boš imel vdolbine; potrebno popraviti z kitom. Gre pa seveda, a pazljivo.

LP

Dobro premisli, če te nakup vibracijskega brusilnika, barva, kit, … + delo ne pride več, kot če si izbereš nek model novih vrat ( npr na Lip-u) jim sklatim ceno in dobiš nova vrata za mogoče isto denarja ali še ceneje…

Premisli

New Report

Close