Najdi forum

oblačila-stiki

Kaj pa je to drugega kot drkanje v glavo? Preživnina zajema oblačila in, če jih bivša ne, da zraven gre za ekonomsko nasilje (copyright by včeraj). Ne zagovarjaj maščevalnih brez obraznih žensk, ki se na tak način izživljajo.

Kažeš pa ponovno svoj obraz. Z bivšo sta pač povezana preko otroka, pa magari na tako banalen način kaj in kako bo otrok oblekel. Res ne vem od kje tebi ideja o tem, da boš kadarkoli uspela s popolnim črtanjem očeta otroka iz lifa…Tebi je sicer uspelo, cena bo pa huda in izstavili ti jo bodo otroci. Vedno bolj je vsem, ki tele tvoje izlive beremo jasno, da gre v tvoji zgodbi samo zate, zate in še enkrat zate. Kaj pa otroci draga Fajter? Sploh kdaj pomisliš koliko njih stane tvoj ego in tvoje filozofiranje?

Je pa že popolnoma jasno zakaj je tvoj bivši za večno odšel in se odkrižal tudi tvojih otrok. Morda je zate to način delovanja, ampak dejstvo je, da je pravzaprav s tabo bivši naredil napako, ker ti bi bila taka kot si do kogarkoli enaka. Ni problem v njem, pač pa v tebi.

Pravilno vprašanje, zate, je: koliko gre tebi le zate, koliko je tebi sploh pomemben tvoj sin, koliko njega stane tvoj ego in tvoje filozofiranje brez pravih, starševskih dejanj zanj? Kaj mora biti tebi pomembno in za kaj, v bistvu, tebi gre pri tako viski cifri, ki jo ti vsak mesec dobiš nakazano, na bančni račun in res ne rabiš debatirati o oblačilih? Za kaj ti gre, Miha? Ego, ja. Popolnoma te je zaslepil, da si misliš, da so vsi kot ti in projiciraš sebe v popolne tujce, na internetu. Tvoja bivša tega pač ni več prenesla od tebe, ker (tudi) nisi znal odnehati in nisi znal delati v dobro lastnega otroka. Pametna je prekinila.
Da je moj bivši odšel je bila najboljša stvar, ki jo je naredil zame. ( Sem mu hvaležna za to.)
Kot ti za bivšo. To ti zagotavljam. Po napisanem nam je vsem vse jasno. Maska je padla 🙂
Sebe vidiš, Miha. Nikogar drugega. Verjameš ali ne. To si ti in takšen si ti.
In, se strinjam; problem je v tebi. Resen problem.

In otroci so tudi njegovi.
Kot je sin tudi tvoj.

Žal nobeden od vaju ni sposoben videti kaj jima delata. Odkrižala sta se lastne krvi, ”junaka”.

In že samo za to nista v prav nobeni poziciji komerkoli soliti pameti in modrovati ter se postavljati na superiorno mesto. Toliko imaš pred sabo za počistiti, Miha, da ti ne vidiš druge, marveč svojo lastno navlako, ki ti ovira realen pogled.

Sebe vidiš, Miha. Kar si napisal, si ti misliš o sebi. Projiciraš pa v mene, ker navedenega v sebi ne preneseš. Ampak to si še vedno ti.

Nikoli jaz, Miha. 🙂

Govora je o otrokovih oblačilih.

Prosim, vsaj enkrat bodi objektivna.

Govora je o tem, da ne bi naredil nekaj zraven za otroka, samo zato, da ne bi imela bivša od tega kake extra koristi. Vsaj enkrat se poglej v ogledalo.

Koliko cunj pa lahko kupim s 150 evri preživnine? Pa če celo preživnino samo za cunje in čevlje dam?
V enem letu je malemu noga zrasla za 2 številki. Torej o lanskih sandalih, šlapah za na plažo, allstarkah in supergah za basket samo sanjam. Vse 4 omenjene sem morala za letošnje poletje kupiti nove. Jeseni bomo stvar ponovili z zimskimi kosi.A In tako naprej……

Poleg lepe preživnine bom še nevemkaj dajal? Halo? Že tako me otrok poleg preživnine ogromno stane.

Včeraj: Si že vložila izvršbo za preživnino in zakaj ne?

Glede preživnin še to. Žal mi je, da ste izbrale za očete take, ki nimajo kaj dosti, ampak ne pa pričakovat, da so po ločitvi pa postali bogataši.

Zakaj te zanima Mick če sem že dala izvršbo? Kaj ima to s tem da s tvojo bedno preživnino niti čevljev otrokom ne bi mogla nakupit, dokler jim noga raste. A me imaš za opravilno nesposobno? Bom pa ja znala prešteti dneve kdaj dam lahko izvršbo. Če kaj to znam.

In še to očeta svojih otrok nisem izbirala po kriteriju koliko ima. (Hvala bogu, ker sicer bi mi itak napisal, da sem samo na denar gledala in je prav da me je zapustil). Če človek nima pač nima. Me ne moti in ne pričakuje da da. Še enkrat ljudi okrog sebe si ne izbiram po tem koliko imajo.
Na živce pa mi greste vi, ki imate, pa svojim otrokom ne date, ker revčki mislite, da s tem svojim bivšim dajete. Ubogi na duhu.

In še to očeta svojih otrok nisem izbirala po kriteriju koliko ima. (Hvala bogu, ker sicer bi mi itak napisal, da sem samo na denar gledala in je prav da me je zapustil). Če človek nima pač nima. Me ne moti in ne pričakuje da da. Še enkrat ljudi okrog sebe si ne izbiram po tem koliko imajo.
Na živce pa mi greste vi, ki imate, pa svojim otrokom ne date, ker revčki mislite, da s tem svojim bivšim dajete. Ubogi na duhu.[/quote]

ma kaj da ne, itk da se zbira po kriteriju, sam da ste se večinoma tko specializirale, da moreš bit fejst neumn , da tega ne opaziš . Ker to je tko prefinjen, diplomatsko narejen in skalkuliran, da je vredn najmanj diplomskega naziva. Ne imet več dece za trapaste, ker jih večina ni več, vsaj ne tisti, ki so se enkrat že zafrknili, in tiste , ki še vedn računate na tak diplomatski podvig, boste večno same, kar je tudi prav, in pošteno.

Koliko cunj pa lahko kupim s 150 evri preživnine? Pa če celo preživnino samo za cunje in čevlje dam?
V enem letu je malemu noga zrasla za 2 številki. Torej o lanskih sandalih, šlapah za na plažo, allstarkah in supergah za basket samo sanjam. Vse 4 omenjene sem morala za letošnje poletje kupiti nove. Jeseni bomo stvar ponovili z zimskimi kosi.A In tako naprej……[/quote]

s 150 euri dobiš v hugo bossu lih dvoje spodnje gate..če pa znaš z dnarjem delat, lahko pa v hoferju v unem košu, dobiš enih 150 kosov spodnjih gat.

Koliko cunj pa lahko kupim s 150 evri preživnine? Pa če celo preživnino samo za cunje in čevlje dam?
V enem letu je malemu noga zrasla za 2 številki. Torej o lanskih sandalih, šlapah za na plažo, allstarkah in supergah za basket samo sanjam. Vse 4 omenjene sem morala za letošnje poletje kupiti nove. Jeseni bomo stvar ponovili z zimskimi kosi.A In tako naprej……[/quote]

s 150 euri dobiš v hugo bossu lih dvoje spodnje gate..če pa znaš z dnarjem delat, lahko pa v hoferju v unem košu, dobiš enih 150 kosov spodnjih gat.[/quote]

A naj si otrok spodnje gate obuje? Poleti ene na vsako stopalo, pozimi pa pet?

Koliko cunj pa lahko kupim s 150 evri preživnine? Pa če celo preživnino samo za cunje in čevlje dam?
V enem letu je malemu noga zrasla za 2 številki. Torej o lanskih sandalih, šlapah za na plažo, allstarkah in supergah za basket samo sanjam. Vse 4 omenjene sem morala za letošnje poletje kupiti nove. Jeseni bomo stvar ponovili z zimskimi kosi.A In tako naprej……[/quote]

s 150 euri dobiš v hugo bossu lih dvoje spodnje gate..če pa znaš z dnarjem delat, lahko pa v hoferju v unem košu, dobiš enih 150 kosov spodnjih gat.[/quote]

Ne me imeti za opravilno nesposobno. Še cenejše in kvalitetnejše gate kot v Hofru so v C&A. Vse obvladam, ker moram. Ampak jaz nisem izpostavila gat, ampak čevlje. Te pač moram kupiti kvalitetne ker:
– so noge mojih otrok predragocene za nekvalitetno obutev
– hofrove šlape itak razpadejo v 1 tednu
– hofer in lidl nimata košarkarskih superg

In še to očeta svojih otrok nisem izbirala po kriteriju koliko ima. (Hvala bogu, ker sicer bi mi itak napisal, da sem samo na denar gledala in je prav da me je zapustil). Če človek nima pač nima. Me ne moti in ne pričakuje da da. Še enkrat ljudi okrog sebe si ne izbiram po tem koliko imajo.
Na živce pa mi greste vi, ki imate, pa svojim otrokom ne date, ker revčki mislite, da s tem svojim bivšim dajete. Ubogi na duhu.[/quote]

ma kaj da ne, itk da se zbira po kriteriju, sam da ste se večinoma tko specializirale, da moreš bit fejst neumn , da tega ne opaziš . Ker to je tko prefinjen, diplomatsko narejen in skalkuliran, da je vredn najmanj diplomskega naziva. Ne imet več dece za trapaste, ker jih večina ni več, vsaj ne tisti, ki so se enkrat že zafrknili, in tiste , ki še vedn računate na tak diplomatski podvig, boste večno same, kar je tudi prav, in pošteno.[/quote]

In kaj si zdaj povedal?

Samo da nekaj pisarite in kontrirate. Ubogi na duhu…..

včeraj: Jaz sem zagovornik tega, da je pameten tisti, ki si izbere uspešnega partnerja. Zakaj? Ker tak človek ima vizijo ima nekaj za počet v lifu in ima neko energijo, globino. Zato se ne boj komentarjev. Več dnarja bolje je. To pomeni, da je človek iz sebe nekaj naredil.

Glede preživnine: če 350 ni dosti potem pa nič. Pa prištej 200 na mesec še zraven. samo kopanje v nedeljo je bilo 25 eur karte, pa še 10 e kavico in sladoled, pa 20 e kosilo, pa bencin,…..

Najboljse je, da ima otrok nekaj kosov osnovne garderobe pri starsu, ki ga obiskuje,( in ki tam ostanejo) in po potrebi par stvari s sabo v prirocnem nahrbtniku. Pa se pizamo. Seveda odvisno, ce gre za standardne stike – par popoldnevov na teden, kjer otrok tudi prespi, in vsak drugi vikend.
Ce pa gre otrok na poletne pocitnice z drugim starsem, mu pac spakirate stvari, kot da bi sel na solo v naravi.
Lahko jih tudi oznacite. Ni pretezko imeti spiska o tem, kaj ima otrok na drugem kraju
Tukaj se strinjam z modrim valom, oblacila so otrokova in mati in oce sta oba dolzna poskrbeti, da ima
lepa, primerna oblacila in obutev.
Skoda je, da postanejo oblacila jabolko spora in predmet za prerekanje – na eni strani
“nisem dolzna, placuje premalo”, na drugi strani ” ne bom kupoval, saj dajem prezivnino”….
Otrok pa trpi.
Tukaj bi bilo potrebno izkljuciti sebicnost in misliti na potrebe otroka, izkljucno.
Res pa nima smisla imeti podvojenih vseh kosov garderobe, in se posebej vseh razlicnih cevljev, ki so kar dragi in jih otrok hitro preraste. Samo z lepim dogovorom se vse da.

Ja, saj če bi se dalo, z lepim…..
Kot sem že napisala: gleda se kaj je najbolje za otroka.
Ampak to ni enostransko.
Ko si v situaciji je stanje drugačno in izkušnje druge, kar smo že vse napisale. Ko doživiš marsikaj, drugače gledaš na zadeve.
Mnogokrat se tukaj in tako izražajo čisto drugi problemi in težave.
Otrok pa trpi.

Nkeichi, imaš čisto prav. v vsem, tudi v tistem, da sta za oblačila odgovorna oba starša. Torej, če otrok odnese h drugemu staršu oblačila, pičakuješ, da jih prinese nazaj (za kar je odgovoren drug starš). Če jih ne, otrok pa jih potrebuje, je treba kupit nova. In ko ugotoviš, da vsako sezono kupiš 2x vsa potrebna oblačila, ker čarobno spuhtijo, denarnica pa tega ne prenese, pač izvedeš ukrepe, da ima otrok vsa j doma dovolj oblačil.
Ne vem, zakaj bi se oblačila za h drugemu staršu označevala, če drugi starš nima še drugih enako starih otrok doma. Očitno so vsa otroška oblačila, ki se mu valjajo doma, od otrok. je težko jih spakirat, da jih otrok nese s sabo? Jaz sem poskušala s seznamom, kaj ima otrok s sabo, da preverijo, če je vse spakirano za nazaj. P je vseeno polovica tam ostala. Nekateri si tega enostavno ne moremo privoščit.

Preživnina je določena s sodbo “v imenu ljudstva” in po defenicije je fer in taka kot mora biti v skladu z zakonom.

Mick, v tej temi se pogovarjamo o oblacilih, ne o prezivnini.
Spisek sem mislila pac, zaradi vecje preglednosti, ce imas vec otrok, in pa zato, da bolj jasno vidis, kaj ostane pri drugem starsu. Potem mu naslednjic ni treba vec dati s seboj, saj ze ima tam.
Predpostavljam ( in upam) da ni veliko starsev, ki bi nagajali na ta nacin, da bi namerno zaddrzevali oblacila in tako prisilili drugega starsa, da dvakrat kupuje vso garderobo.
Otrok pa lahko tudi ( odvisno seveda od starosti, tam od 10 let naprej sigurno ze) malo pogleda.Naprimer po koncu pocitnic – pazi, da bos vzel s sabo te in te hlace, da jih bos lahko imel za v solo.

Starš, ki želi nagajati drugemu staršu ne izbira ne sredstev, ne načina. Ne čustva otrok, ne preživnina, ne oblačila, ne delo za šolo; nič ga ne ovira kaj šele ustavi. Samo to je: nezrelost.

Miha: ljudje živijo in preživijo s 600 evri na mesec. Ne bi ti bil pravi za filozofiranje kako težko je. Ja? Tebi pač ne more biti težko dati za tvojega otroka in vajino uživanje denar, ne?

New Report

Close