Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Drugo Otorinolaringologija občutek tujka

občutek tujka

LP,prosim če mi lahko kako pomagate,ali vsaj potolažite z odgovorom na moja vprašanja. 6.10.15 me je začelo boleti v žlički,za prsnico, med lopaticami in vratu.Kakšna 2 dni me je bolel celo požiralnik ko sem kaj pojedel.Šel sem k zdravniku,ki mi je napisal Ultop 40mg ,naredili smo kompleten pregled srca in pljuč(vse OK).Po 14 dneh sem zamenjal Ultop za Nolpazo40mg,ker mi bolj odgovarja.Napisala mi je napotnico za gastroskopijo,ki jo imam 16.11.,vendar mene že nekje od 25.10.naprej skrbi moj vrat in grlo ter žrelo kajti občutek bolečine za prsnico je komajda še čuten ! Imam namreč čuden občutek v vratu kot bi bil napihnjen,ali bi me kdo držal za vrat,tujek v grlu v višini adamovega jabolka,ter od 1.11.pekoče žrelo,ki se je vmes umirilo za 2 dni potem pa spet začelo pečti,danes pa se je spet malo umirilo( Tantum verde).Na otip čutim rahlo bolečo nepovečano bezgavko na levi strani vratu pod ušesom ter včasih za čeljustjo na obeh straneh,tako nekako kot takrat,če popiješ kaj kislega,ali ko hočeš na silo napihniti kakšen trd balon.Tudi sinusi in ušesa me občasno spomnijo,da jih še imam.Težav s požiranjem in pitjem nimam,razen s slino,ki je zelo gosta in zelo počasi gre po grlu.Tudi hripav nisem,barva glasu pa je rahlo spremenjena,če se ne izkašljam ali “odhrkam” preden začnem govoriti!To da ves čas hrkam in pokašljujem pa traja že kar nekaj let.Leta 2011 sem že bil na gastroskopiji in takrat mi je zdravnik rekel ,da imam vneto trebušno sluznico ter bil sem pozitiven na HP,ki sem jo potem pozdravil z antibiotiki. Sem zelo aktiven,ampak pri športnih obremenitvah nimam težav.Moje fizično stanje ni spremenjeno,psiha pa je že načeta po tako dolgem trajanju teh problemov.Star sem 37 let,sem nekadilec,pijem priložnostno,res pa je da popijem veliko gazirane pijače,mrzle pijače! Na Vas se obračam tako kot večina ljudi na tem forumu,ki se bojijo najhujšega in komaj čakam na Vaš odgovor! Hvala

Spoštovani,

stiskanje v žrelu in grlu, občutek tujka in pekoč občutek, gosta slina in potreba po odhrkavanju – to so res lahko znaki laringofaringealnega refluksa = refluksa želodčne kisline do nivoja grla in spodnjega žrela. Torej nadaljujte z Nolpazo – najbolje 2 tedna 2x na dan 40 mg, nato še 5-6 tednov 1x dnevno 40 mg.

Gazirana pijača s svojimi plini napihuje želodec; plini silijo ven iz želodca in s sabo dvignejo navzgor še kislino…

Ker ste ravnokar imeli gastroskopijo, ste lahko tako prijazni in delite z nami tudi rezultat preiskave. Upam, da je v redu. Glede na težave v grlu in spodnjem žrelu pa priporočam še ORL pregled, da se tako stanje tudi s pregledom ugotovi.

*** asist. dr. Tanja Soklič Košak, dr.med., spec. ORL, ORL Klinika, UKC Ljubljana *** ORL SOKLIČ KOŠAK, Vilharjeva 50, LJUBLJANA *** m: 041 45 22 88 *** e: [email protected] *** https://www.orlsoklickosak.si ***

New Report

Close