Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Pediatrija Pediatrija novorojenček napenjane

novorojenček napenjane

Pozdravljeni,

moja hčerka je včeraj dopolnina 3 tedne … že od začetka se zelo slabo doji, zato ji večino obrokov dodajamo AM. Ima pa že od prejšnjega tedna hude težave z napenjanjem in posledično zelo malo spi, prebedi tudi po 4-5h, vidi se da jo zvija in slišim kako prdi in se matra…kaka 1x dnevno na začetku malce trše blato, tudi zelenkasto obarvano, večinoma pa lepo svetlo rumeno kašasto … dodajala sem AM Hipp Organic, zdaj sem kupila tistega proti krčem Hipp Combiotik, dodajam tudi Biogaja probiotik po nasvetu patronažne … boga reva se večino dneva zvija in hudo joka, težko oz. nemogoče jo je potolažit, … sicer je od 70-90ml na obrok, včasih tudi manj (ima cca 10 obrokov v dnevu), 2-3x se tudi malce podoji, bolj za tolažbo, ker tudi nimam veliko mleka … res ne vem več kaj naj naredim, strah me je, da to nespanje slabo vpliva nanjo, ker jo čez dan nenehno prebuja napenjanje … koroške kaplice za par minut umirijo zadevo, to je pa vse … antiflat kaplice smo uporabljali kak teden, ni bilo učinka … malo me je strah, da delava kaj narobe oz. da je z deklico kaj narobe (alergija?) … da ji s čem škodimo … po nasvetu patronažne ji včasih dodam 5ml komarčkovega čaja pa tudi to ne zaleže … je res, da je treba samo potrpet, da obdobje (3mesece?) mine, ali ji lahko kako pomagam? aja, ponoči spi cca 2,5h potem ji dam flaško, včasih spi tudi 3 ali 4h skupaj, vendar redko, v spanju pa kar naprej jamra in globoko vzdihuje … pregled pri pediatru ima 16.10. Ali me mora skrbeti? Bi mogli prej na pregled? Patronažna pravi, da ne … Hvala za vaš nasvet. (sedaj ima kilažo 3800g)

Lahko gre za prilagoditvene težave črevesja novemu, izvenmaterničnemu življenju in prilagajanje na prebavljanje hrane. Pomemben podatek je, koliko je punčka v 3 tednih pridobila. DObro pridobivanje na teži nam pove, da kljub težavam otrok najverjetneje nima hujše bolezni. Alergija na KML je možna, v tem primeru bo potrebna druga formula. Verjetno imate čez 1 teden prvo posvetovalnico, pomeni se z otrokovo pediatrinjo kaj in kako dalje.
Če gre le za otroške krče, običajno minejo po 2. ali 3. mesecu, ko se telo povsem prilagodi novi obliki življenja.

Lp (še vedno) Tanč; Pediater je odvetnik otroka. Vedno se vpraša: "Ali je to in to za otroka dobro?" ne glede na interese, mnenja, prepričanja drugih.Everything will be OK in the end. If it`s not OK, it´s not the end yet. In seveda: UPORABLJAJTE ISKALNIK!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ISKALNIK JE ZAKON!!!

odpustna teza iz porodnisnice je bila 3160g to je bilo 5.9….sedaj smo nekje na 3860g… hudo mi je, ker deklica v budnem stanju kar naprej joka in se napenja …redko se umiri…tudi med spanjem kar naprej vzdihuje, vcasih zajoka in zaspi nazaj…naj povem tudi to, da ne podira kipcka…matrava se na vse mozne nacine in ne vrm ce sem jo slisala do sedaj 3x, da ga je res podrla…tudi patronazna se je zadnjic matrala in obupala…

Pridobivanje na teži je primerno. Vsekakor se pogovorite o tem v prvi posvetovalnici.

Lp (še vedno) Tanč; Pediater je odvetnik otroka. Vedno se vpraša: "Ali je to in to za otroka dobro?" ne glede na interese, mnenja, prepričanja drugih.Everything will be OK in the end. If it`s not OK, it´s not the end yet. In seveda: UPORABLJAJTE ISKALNIK!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ISKALNIK JE ZAKON!!!

Zopet se vam oglašam … sicer smo bili pri pediatrinji (ki je še zelo mlada gospodična) … preverila je težo, ki je bila 4220g (3.10.) … ko sem omenila, da me skrbi, ker deklica veliko joka po hrani in da jo kar naprej zvija in tudi sama sem omenila če bi mogoče šlo za kako alergijo, je potem svetovala, da naj probamo z novalac adc, … za to se sicer še nisem odločila glede na to, da deklica dobro pridobiva na teži in je s posebnimi formulami še ne bi obremenjevala, če ni potrebe? poskušamo zdaj 3 dni z novalac AC proti krčem, sicer se stanje še ni izboljšalo, ima pa trd kakec … danes je odvajala 2x in sicer vsakič v kepi kakec bolj smrdeče zelenkaste barve, prej po Hippu je imela bolj rumenkasto malo tudi zeleno kašasto blato … sedaj ne vem, ker tole malce kaže na zaprtje? ne vem ali naj grem nazaj na hipp, ali ustrajati na tem meleku? hvala za nasvet.

Formula AC (anticolic – proti krčem) vsebuje manj laktoze (ki je sicer odgovorna za napenjanje), zaradi tega pa otrok trše in manj odvaja blato, lahko je celo zaprt.
Če ni prehudih težav, uporabljajte navadno prilagojeno formulo.
Če imate v družini alergije in/ali alergijske bolezni ( ali ima sorojenca z alergijo na kravje mleko, svetujemo najprej uporabo hipoalergene formule (z oznako HA). Ob stopnjevanju težav pa prehod na popolno hidrolizirano fomrulo (Novalac Allernova ali Aptamil Pregomin ADC).

Lp (še vedno) Tanč; Pediater je odvetnik otroka. Vedno se vpraša: "Ali je to in to za otroka dobro?" ne glede na interese, mnenja, prepričanja drugih.Everything will be OK in the end. If it`s not OK, it´s not the end yet. In seveda: UPORABLJAJTE ISKALNIK!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ISKALNIK JE ZAKON!!!

Torej, ce vas prav razumem bi bilo ustrajanje na Hipp formuli tudi primerno? novalac navaden jo je namrec tudi zapiral…tale Ac formula pa ji povzroca enako kakanje bobkov ali vecjih solzic…se mi zdi da napenjanja z vetrovi ni toliko kot po hippu, jo pa po ac formuli se vedno zvija, se napenja kot da bi zelela kakati…alergij v druzini nimamo…po hippu, kljub mucenju z vetrovi je kakala normalno…cisto sem ze na koncu glede teh formul ali naj se kaksno probamo ali ustrajamo pri nocalacu ….tile trdo kakanje jo ocitno zelo muci in ne vem ali je sploh vredu, da tako kaka…ce grem nazaj na hipp pa jo bodo mucili vetrovi…

Kot sem že napisala. Formula AC vsebuje manj laktoze, ki poslabša napenjanje, Otroci imajo na formuli AC manj napenjanja, vendar so zaradi manj laktoze bolj zaprti. Krči dojenčka izzvenijo okoli 3 meseca starosti in jih pripisujemo nezrelosti črevesne sluznice. Kombiniranje raznih formul nima smisla (če date npr. 2x denvno formulo IT za boljše kakanje, ostalo pa AC uza manj krčev), enako boste dosegli z navadno formulo – malce napenjanja, pa normlano kakanje.

Lp (še vedno) Tanč; Pediater je odvetnik otroka. Vedno se vpraša: "Ali je to in to za otroka dobro?" ne glede na interese, mnenja, prepričanja drugih.Everything will be OK in the end. If it`s not OK, it´s not the end yet. In seveda: UPORABLJAJTE ISKALNIK!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ISKALNIK JE ZAKON!!!

Ali pa je taka zaprtost za dojencka nevarna? sicer se mi zdi deklica malce bolj umerjena po AC formuli, zvija jo se vedno vendar manj kot po hippu…da hvala za pomoc, namrec v tej situaciji se novopecene mamice brez suporta res tezko znajedmo..

Če dojenček ne kaka (dan ali nekaj dni), pri tem pa ima težave, bolečine, joka, je potrebno pomagati. Če odvaja vsak dan, pa sicer trše blato, to ni bolezensko stanje. Blato mehčamo tudi z domačimi ukrepi, ki pa sedaj niso potrebni, glede na to, kar ste zapisali.

Lp (še vedno) Tanč; Pediater je odvetnik otroka. Vedno se vpraša: "Ali je to in to za otroka dobro?" ne glede na interese, mnenja, prepričanja drugih.Everything will be OK in the end. If it`s not OK, it´s not the end yet. In seveda: UPORABLJAJTE ISKALNIK!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ISKALNIK JE ZAKON!!!

New Report

Close