Najdi forum

Naslovnica Forum Življenjski slog Prosti čas Gradimo, opremljamo in urejamo dom Nova montažna hiša – zakaj NE?

Nova montažna hiša – zakaj NE?

Moj oče je podedoval en montažen vikend Jelovice, zgrajen menda v 70ih. Je res micena hiškica, kao 2 spalnici, dnevno-bivalni prostor in kopalnica na 50m2. Polklet je betonska.
V hiši se sliši vse skozi stene. Stene so debele 7cm. Plošče, ki tvorijo stene, oddajajo neprijeten vonj, vse je lisasto, najbrž je neko lepilo od tapet pronicalo na površino.
Tudi v hišo se vse sliši od zunaj. Če bi jo hoteli prenavljati, bi najbrž morali potrgati ven plošče, ki služijo kot stene in jih zamenjati (že zaradi vonja). Seveda se to ne splača.
Tale hiša je samo še za zakurit. Enako staro klasične gradnje, bi jaz šla prenovit in bi bila še dolgo dovolj dobra.

Sem bila v par teh montažnih hišah, grajenih v 80-ih ali 90-ih … so se mi zdele glih za podret; skratka slabo so izgledale v primerjavi z enako starimi zidanimi hišami. Tudi men se zdi, da je zvočna izolacija v njih slabša … če danes delajo boljše pa ne vem.

Imel že načrt za Marlesovo montažno in sem se zadnji cajt odločil za cegle in dal preračunat papirje statiku…popolnoma nič mi ni žal…

Torči lubček, se ti lohk pridružm?
Še zmer čakam nate.

Kaj sploh pišeš, če ne veš, da se je kaj spremenilo? Živiš v postojnski jami mogoče?
Ne veš, če se je kaj spremenilo? V skoraj 35 letih? Ne se hecat… vse se je spremenilo, razvoj je na visoki stopnji… le montažne hiše so še vedno kot v 80ih… ne morem verjet kakšni se tu gibljejo…

Zakaj? Ker odgovarjajo samo tisti nerazgledani,zaribani osebki, ki prisegajo na svoje stare, razpadajoče bajte, ker so kot furmanski konji, o zadevi ne vejo NIČ, so jih pa polna usta besed, ko je treba pljuvati po čemerkoli.

Montažne hiše so zakon, tudi bolj zdrave za živeti v njih. Cel kup prednosti, o tem je veliko člankov na netu, preberi si. Tukaj pa raje ne sprašuj 🙂
[/quote]

Kdo je zdaj tukaj nerazgledan pa še primitiven po vrhu, kdo po kom pljuva, je jasno. Ti si pač več od montažne nisi mogel privoščiti in normalno, da ti gredo vse prave hiše v nos, zato jih proglašaš za stare razpadajoče bajte he he.
Resnica je pa ta, da montažna hiša pač ni prava hiša, je hišica iz kart, po možnosti še brez kleti. Kdor ima lahko hišo, ne bo nikoli izbral montažne. Če več kot za montažno ni, potem je žal druga pesem.
V sili vrag še muhe žre.
Aja, že dejstvo, da bi lahko vsak, ki si postavi hišo, imel tudi montažno, pa ne izbere le te, pove dovolj.
Zdaj se pa razpoči, ti furmanski konj 😛

Saj lesena montazna je drazja.

Lesena? A lesene tudi obstajajo? To je potem brunarica, za vikend 🙂

Ko v temah odgovarjajo tisti ki nimajo pojma o montažnih hišah…

Ubogi Jakov Fak, ki mora živeti v montažni hiši.

Pravi kleni Slovenček samo opeko priznava za “pravi” gradbeni material. Hiša pa tudi ni “prava” hiša, če nima kleti, zidane garaže in mansarde, v katero se bo čez 20 let tamlada odselila, da se bodo lahko potem s prepiri kratkočasili do bridke smrti.

Lesena? A lesene tudi obstajajo? To je potem brunarica, za vikend 🙂
[/quote]

Se ti tole zdi brunarica?

[img]http://www.jaris.si/pic/page/masivna-gradnja.jpg[/img]

Vse je eno te isto izbereš kar ti paše…če želiš hitrost je “zidana” hiša lahko enako hitro narejena ali celo hitreje. Današnji sistemi omogočajo vse.

Joj kakšne bedarije eni pišete. Ne veš če danes delajo boljše? To je tako kot bi rekla, ne vem če danes delajo kaj boljše avte kot so jih v 80ih. Ali pa, ne vem če danes delajo kaj boljše računalnike kot so jih v 90ih. Kaj misliš, da jih?
Tudi zidane hiše so danes drugače narejene kot tiste izpred 30 let. Montažne pa seveda prav tako.

Mi smo se pred 12 leti odločili za klasično gradnjo, ker:
-nismo imeli na kupu toliko denarja, da bi se odločili za montažno,
– lažje kaj spremeniš.
Tiste montažne iz 80. so mi res grozne, so pa danšnje montažne zelo lepe. V skopraj 40 letih pa so se tudi materiali zelo spremenili.

Pa ne moreš primerjat vikenda zgrajenega v 70ih in stanovanjske hiše zgrajene danes.
Tudi moji starši imajo en tak vikend, zgrajen v 90ih in imajo podobne težave kot tvoj oče. Gradnja pač ni bila kvaliteta, vzdraževano ni bilo tako kot bi bilo treba in sploh je bilo grajeno za vikend, ne pa za živet notri. Ne moreš tega primerjati s kvalitetno gradnjo, z materiali, ki se danes uporabljajo, izolacijo, talnim gretjem in tako dalje. Vse to vpliva na življenjsko dobo hiše.
V hiši moje tašče se jim tudi barva lušči v kletnih prostorih, ker je vse vlažno, pa fasada odstopa z zunanje strani, pa gre za 20 let staro zidano hišo.

Marles, 10 let, stene 30 cm, mavčno vlaknene plošče, podkletena. Izredno ugodna bivalna klima, ne zamenjam. Odlično drži toploto, zato majhna poraba kuriva.
Res je smiselno prej predvideti, kje bodo viseli npr. Kuhinjski elementi. Sicer pa vse obešaš na posebne vijake. Kakšna slika ipd gre na običajen žebelj ali vijak.
Isto kot pri zidani si lahko zamisliš izdelavo po svojih željah.
Svetujem ogled kaksne obstoječe in pogovor s stanovalci.

Montaža spet ni tko zlo cenejša od klasike. Oziroma je kar draga. Cegu je še vedno najcenejši. Temelja, sten in strehe ni problem postavit… vedno nanese tista oprema, keramika, parket, napeljava,…

Prednist montaže je glih v tem da je postavitev zelo hitro izvedena, pa čez 40 let nimaš skrbi, da bi otroc planiral živet pr teb…

Tudi te, ki so postavljene zdaj, čez 30 let ne bodo dobre. Montažna hiša je montažna hiša. Ne poznam nikogar, ki bi jo hvalil po 10-ih letih….

Res je neverjetno veliko strokovnjakov za gradnjo tukaj gor. Večina iz blokovskih naselij, predvidevam.

Nič nimam proti klasični gradnji – če je narejena kot se šika. Videla pa veliko skrapucal od kvazi mojstrov lastne gradnje ali gradnje za trg, krivih sten in stropov, obupnih fasad, zamakanja in drugih težav z vlago itd.

Tudi pri montažni gradnji se ve, kdo je car in kdo je pocar. So proizvajalci, katerih hiše ne bi imela nikoli. Sem pa lastnica v nulo narejene montažke, s tako ravnimi stenami, da so mizar, parketar in keramičar komaj verjeli svojim očem. Sem jo pa plačala, o ja. Dobra montažna gradnja je žal kar nekaj dražja od klasike. Ampak tudi čas je denar in mi časa nismo imeli. Pa tudi če bi ga, bi še vedno izbrala enako, ker imam sanjsko hišo.

New Report

Close