Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Ginekologija Nosečnost in obporodno obdobje Nosecnost in visoka teza

Nosecnost in visoka teza

Pozdravljeni!

 

Stara sem 30 let.

Pred nekaj meseci sem dobila diagnozo pcos, ker pred diagnozo sem prehitro zredila 15 Kg v dveh mesecih in sem imela enkrat res bolečo menustracijo. Takrat sem vedla, da nekaj ne stima. Sla sem na pregled in so mi tam potrdili pcos.

Od diagnoze sem začela prebrskati, kako sami sebi pomagam, da shujšam s pravilno prehrano za pcos. Od  tega sem v dveh mesecih shujšala 5 kil, kar sem bila res vesela, da mi počasi uspeva, ker vem hujšanje s pcos je težko. Med tem sem jemala folno kislino.

 

No… v petek je naju s partnerjem res šokirala novica, da sem noseca. Res sva bila vesela, sam jaz sem planirala, da bi v tem letu shujšala vsaj se 30 do 40 Kg, da poskrbim za svoje zdravje in da bi bila bolj samozavestna ter dobro počutila v kozi. Po tej hujšanju bi zanosila, toda me je ujelo res nepričakovano.

Kot vsi pravijo, za načrtom stoji naključje, za naključjem stoji načrt.

Mene skrbi ta teza. Visoka sem 169 cm in imam 123kg. Nočem da je kaj narobe s mano ali s mojim otrokom. Ne želim, da ima prezgodnji porod zarad moje teze.

Ali je vsaj možno, da lahko med nosečnostjo hujsam, toda dve kilogrami na mesec?

 

Ali je kdo tu ginekolog, ki je imel izkušnje s nosečo pacientko in s veliko tezo?

Ali je kdo tu uporabnica, ki je dala skozi te izkušnje?

Hvala za vase odgovore.

Lep pozdrav.

Z.

Pozdravljena,

svetujem ti da vprasanje posljes na forum gin. Stanka Pusenjaka, hitro odgovori in je strokovnjak na tem podrocju.

 

Lp

 

New Report

Close