Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Pediatrija Pediatrija Nizki levkociti

Nizki levkociti

Pozdravljeni!

Z 10,5 mesečnim dojenčkom smo trikrat v enem mesecu dali kri. Ko smo pri 9,5 mesecu prvič dali kri so izvidi pokazali precej nizko vrednost levkocitov. Isti dan popoldne je dobil visoko vročino (tudi do 40 v naslednjih 3 dneh), po 3 dneh se je pojavil rahel izpuščaj po celem telesu, zaradi česar je zdravnica diagnosticirala 6. bolezen (na podlagi opisa in slike, brez pregleda). Čez dva tedna smo ponovno dali kri. Levkociti so bili višji, vendar pod mejo, zato je zdravnica naročila ponovno kontrolo. Na ponovni kontroli čez dva tedna pa je vrednost levkocitov ponovno padla, zato smo dobili napotnico za hemtološko ambulanto.

V vmesnem obdobju (t.j. kmalu po tem, ko so bili levkociti boljši) je otrok začel hoditi oz. delati korake in sicer je sam vstal iz tal, naredil cca osem korakov in prisel k meni ali očetu, včasih pa se usedel. To je ponavljal cca dan in pol, potem pa popolnoma prenehal. Mislila sem, da je pač zgubil interes in nisem pripisovala posebnega pomena. Zdaj pa razmišljam, če je lahko kako povezano z levkociti, t.j. slabše počutje? Zdravnici tega nisem omenila. Na pregled v hematološki bomo čakali še 10 dni, zato bi res rada vedela, ali gre za pomembno/povezano zadevo (pokličem zdravnico?) ali pa gre bolj za slučaj in je to nekaj običajnega. Nisem še slišala za tak primer, ko bi dojenček nehal hoditi, zato me skrbi. Vem, da je sicer za hojo zelo zgodaj in me sploh ne skrbi, če še ne hodi, da le ni kaj narobe, ker je kar nehal. Prosim za vaše mnenje.

Hvala in lep pozdrav!

Zelo dobro bi bilo, da bi operirali z absolutnimi števili, kajti nizki, zelo nizki, malo pod mejo, niso dovolj natančni opisi.
Za šesto infekcijsko bolezen je značilna levkopenija (nizko število levkocitov, tudi pod 2,0), ki se v nekaj dneh normalizirajo. Lahko so okoli 3,8 ali 3,9, vendar se normalno zvišajo. To je pač značilnost šeste infekcijske bolezni. V tem času je otrok zelo občutljiv za okužbe, saj nima prave obrambe pred okužbami.
Motiv za gibanje ni povezan s številom levkocitov. Po preboleli bolezni pogosto vidimo nekakšen regres, torej gredo malce nazaj v razvoju, potem pa vse nadoknadijo, ko se počutijo povsem v redu.

Lp (še vedno) Tanč; Pediater je odvetnik otroka. Vedno se vpraša: "Ali je to in to za otroka dobro?" ne glede na interese, mnenja, prepričanja drugih.Everything will be OK in the end. If it`s not OK, it´s not the end yet. In seveda: UPORABLJAJTE ISKALNIK!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ISKALNIK JE ZAKON!!!

Pozdravljeni,

hvala za odgovor. Žal mi zdravnica absolutnih števil ni povedala. Če prav razumem je en mesec predolgo obdobje, da bi bile znižane vrednosti še vedno posledice šeste bolezni? Sploh ker gre za ponovno znižanje. Lahko vprašam kakšni so morebitni drugi vzroki? Ali je znižanje lahko tudi zaradi poškodbe (dva dni prej se je udaril v dlesni in krvavel).

Hvala in lep pozdrav

Ni mogoče pojasnjevati, če ni številke. Levkociti so lahko okoli 4,0 oz. malce pod mejo, lahko so zelo znižani, kar seveda pomeni čisto drugačno obravnavo in vzroke. Poškodbe ne povzročajo znižanja števila levkocitov.

Lp (še vedno) Tanč; Pediater je odvetnik otroka. Vedno se vpraša: "Ali je to in to za otroka dobro?" ne glede na interese, mnenja, prepričanja drugih.Everything will be OK in the end. If it`s not OK, it´s not the end yet. In seveda: UPORABLJAJTE ISKALNIK!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ISKALNIK JE ZAKON!!!

Pozdravljeni

Včeraj sem imela hčerko za dat kri in me je danes klicala pediatrinja da ima zelo niske levkocite ni povedala ne števila koliko ima ne nič rekla mi je samo da naj pazim da se ne prehladi in po novoletnih počitnicah naj pokličem da pošljem hčerko na pregled in dat ponovno kri. Moja hčerka ima nekatere izpuščaje po telesu ma nima me vročine ne nič drugega vprašala sem pediatrinjo če je kaj narobe s mojo hčerko naj mi pove kaj ima mi ni nič odgovorila in zdaj sem v strahu k nevem ali je to normalno zaradi izpuščajev in ji bo minilo ali je kaj druzga?

Nizko število levkocitov vidimo pri nekaterih virusnih okužbah (npr. pri gripi, pri šesti infekcijski bolezni). Predvidevam, da je deklica prebolela neko virozo (omenjate izpuščaj). Levkocite pokontroliramo, da vidimo, da so ponovno normalni. Najpogosteje je  stanje prehodno in nepomembno.

Lp (še vedno) Tanč; Pediater je odvetnik otroka. Vedno se vpraša: "Ali je to in to za otroka dobro?" ne glede na interese, mnenja, prepričanja drugih.Everything will be OK in the end. If it`s not OK, it´s not the end yet. In seveda: UPORABLJAJTE ISKALNIK!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ISKALNIK JE ZAKON!!!

Pozdravljeni.

Ozrok je pričel s suhim kašljem,na kar naslednji dan vročina 38.7, tretji dan 39.5, četrti dan 40.5….jamral po bolečinah v grlu,trebuhu in glavobol. Vmes se mu je vrtelo, doživel dvojni vid…..vizuelno zdrav, grlo malo rdeče. Kri pokazala 3000 levkocitov so nam rekli, da verjetno je gripa.

Otroka tudi zdaj teden dni potem boli trebuh,sicer manj, pekočina iz grla je šla malo nižje po požiralniku. Glas se je otroku spremenil in še zmeraj tu pa tam kašlje.

 

Kaj svetujete? Ali je res možno da je to gripa…kako normalizirat levkocite?

Potek je takšen, da je gripa ali gripši podobna viroza zelo verjetna.

Z levkociti vam ni potrebno prav ničesar delati, saj gre za naraven pojav ob okužbi in se v nekaj dneh tudi normalizirajo.

Lp (še vedno) Tanč; Pediater je odvetnik otroka. Vedno se vpraša: "Ali je to in to za otroka dobro?" ne glede na interese, mnenja, prepričanja drugih.Everything will be OK in the end. If it`s not OK, it´s not the end yet. In seveda: UPORABLJAJTE ISKALNIK!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ISKALNIK JE ZAKON!!!

Danes pa se zbudi ponovno z vrtoglavico in glavobolom. Proti večeru ponovno povišana vročina 37.6.  Po desetih dneh naj bi šel v šolo, pa smo spet v začaranem krogu. 😒

 

Lahko gre za pričakovan potek bolezni, ko je stanje kakšen dan izboljšano, pa se ponovno pojavi vročina – obrambni znak telesa.

Lp (še vedno) Tanč; Pediater je odvetnik otroka. Vedno se vpraša: "Ali je to in to za otroka dobro?" ne glede na interese, mnenja, prepričanja drugih.Everything will be OK in the end. If it`s not OK, it´s not the end yet. In seveda: UPORABLJAJTE ISKALNIK!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ISKALNIK JE ZAKON!!!

Spoštovani,

hči bo oktobra stara 4 leta. Ob vsaki virusni okužbi ima število levkocitov zelo nizko 2,1 – 2,5. Ko se pozdravi (več kot en teden po ozdravitvi), pa so levkociti še vedno prenizki (4,2 – 4,4). Zanima me, če je ta vrednost levkocitov (ko je zdrava) lahko neustrezna oziroma lahko nakazuje na kakšne druge zdravstvene težave?

Hvala.

Kar nekaj virusov pri okužbi povzroča znižanje števila levkocitov (npr. gripa, pri šesti inf. bolezni …) Če ima deklica povsem izven okužbe (npr. teden ali dva po njej) še nizke levkocite, se pediater lahko posvetuje s hematologom ali alergologom/imunologom.

Lp (še vedno) Tanč; Pediater je odvetnik otroka. Vedno se vpraša: "Ali je to in to za otroka dobro?" ne glede na interese, mnenja, prepričanja drugih.Everything will be OK in the end. If it`s not OK, it´s not the end yet. In seveda: UPORABLJAJTE ISKALNIK!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ISKALNIK JE ZAKON!!!

New Report

Close