Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Ginekologija Nosečnost in obporodno obdobje Nizek pritisk – kaj pomaga??

Nizek pritisk – kaj pomaga??

Jaz imam pritisk 100/60 (spodnji nizek, zgornji pa normalen)… Pa se zaenkrat samo vročini izogibam in kar gre…

Pa še reply na deci vina – mislim, da nima v pozni nosečnosti po obilnem kosilu prav nič škodit…. Veliko škode lahko alkohol narediti predvsem v začetnih fazah razvoja ploda….

Nacejat se ga do nezavesti pa verjetno res ni najbolj pametno in zato tudi nobene take nosečke ne poznam… Pa, pa

''Rojen si kot original, ne umri kot kopija...''

Tudi mene muči nizek pritisk, ampak sem se že navadla. Imam nekaj podobnega kot ti, 90/60 tam nekje – sploh zjutraj in dopoldne sem čisto švoh in samo gledam kam bi se lahko usedla oz. ulegla. POpoldne in proti večeru pa je boljše.
Kaj pomaga? Nimam pojma 🙂 Čez en mesec bo že bolje 🙂

Glede vina – hotela sem napisati, da ga ni dobro redno piti (npr. vsak dan po kosilu), občasno pa res ne škodi.

Ojla!
Jaz imam že skorajda celo življenje nizek pritisk. In to tako, da celo na krvodajalsko ne morem, saj se mi je že večkrat zgodilo, da sem “skup” padla, pa izgubila vid, itd… No, zdaj v nosečnosti se mi to še ni zgodilo. Je pa res, da vedno, vsak dan popijem ogromno vode. In če čutim, da mi še bolj pada, pojem kaj sladkega (včasih so se dobile Vitergin tablete v SLO, ki so vsebovale grozdni sladkor, kateri hitro pride v kri). Telovadba meni ni kaj dosti pomagala. No, je za nekaj časa, po kaki uri pa je bilo isto. Pred nosečnostjo sem celo jedla tablete, ki so dvigovale adrenalin.
Špela – ti lepo poslušaj svoje telo. Če čutiš, da nisi OK, lepo lezi, kaj finega pojej (meni to pomaga), kozarček črnega (če ti res zapače), a več ne, ker je potem lahko slabše; noge dvigni v “luft” in čakaj, da mine.
Čau!

Se vnaprej opravičujem, če se bo moj odgovor ponovil, saj nisem brala vseh odgovorov.

Meni pomaga za dvig pritiska kos kruha, ki ga malo posoliš. Sliši se hecno, vendar deluje.

Lp, Monika

Še enkrat jaz, danes so mi pr G namerili 100/60, včeraj sem pa imela zvečer 101/54. Sem povedala G in pravi da to ni tako kritično, še zlasti, če sem imela nizkega že prej. Tko da se zdej ne sekiram…

Imaš res prav. Tisto zadnje, kar si napisala, najbolj točno drži in se da najlepše prakticirati ;)))

čao

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ ~ NeVeR RuN FaStEr ThAn YoUr GuArDiAn AnGeL cAn FlY ~

Kaj pomaga za nizek pritisk imam ga 79 zgornji in epilepsijo nevem kaj več naredit ne vidim izhoda

New Report

Close