Najdi forum

Naslovnica Forum Življenjski slog Spolnost Mladi, ljubezen in spolnost Niso dosegli dogovora, torej protesti jutri bodo!

Niso dosegli dogovora, torej protesti jutri bodo!

lahko bi ti napisala cele romane o mojem pogledu na tele zdrahe, pa ni vredno besed. protesti tako ali tako bojo. študentje bojo tam – vsaj tisti, ki imajo čas, da ga lahko zabijajo tam. jaz ga nimam. dopoldne bom prebila v predavalnici, opoldne skočim domov na kosilo, nato do večera v službo … res ne razumem, kdo bo sploh na protestih, če pa moramo vsi toliko delati. če pa že ne delati, pa moramo v tem predizpitnem obdobju prav gotovo vsi pridno študirati … no, lahko da se motim!

P.S.: tale post je monolog, zato odgovor nanj v bistvu ni potreben! :o)

no če ne bomo mogli nič doseči, ti ne boš smela delat več k 10 dni v mesecu… predvidevam da si študentka… torej me zanima kako se boš preživljala po tem…

Choice, časi se spreminjajo in z njimi tudi določene zadeve, ki smo jih prej imeli za samoumevne. Vem, da te muči omejitev dela prek študentskih servisov, toda na to zadevo je treba gledati globalno, ne samo iz lastne perspektive. Dejstvo je, da je študij za študiranje in ne za delo tako kot sedaj, ko študentje namesto da bi študirali, delajo. In diplomanti raznih fakultet čepijo doma brez dela, ker jim ga zasedajo študentje (da sploh ne omenjam izkoriščanja delodajalcev). Ti diplomanti pa resnično visijo na starševskih financah, in to popolnoma – če seveda imajo starše, ki jih zmorejo financirati. Vsaka medalja ima dve plati. Tako kot ti sedaj stokaš, kaj bo s tebi podobnimi študenti in kako naj prehraniš svojega otroka, lahko stoka tudi diplomantka fakultete, ki zaradi študentarije ne dobi zaposlitve. S tem, da ima ona malenkost večjo moralno pravico do zaposlitve kot ti, ki naj bi zgolj redno študirala. Kaj bo s študenti, katerih starši nimajo denarja? Bodo pač najeli kredit (ugodni študentski krediti bi morali biti stalnica) in ga vračali, ko se zaposlijo. Vmes pa tudi delali, kolikor lahko, in pod malo drugačnimi pogoji kot sedaj.

Ko se dogajajo določene spremembe, pač eni potegnejo krajši konec, drugi daljšega, vendar moraš gledati na problem veliko bolj kompleksno.

Pa da ne boš mislila, da tukaj spet ploza nekdo, ki “sedi na očkovih trofejah”. Daleč od tega.

Stališča samo ene strani ti ne morejo dat objektivnega pogleda na situacijo, če hočeš malo misliti s svojo glavo.

lp ajs

In s tem da diplomantka nima širokega spektra bonitet, kot jih imajo študentje: subvencionirana prehrana, subvencionirano stanovanje, socialno in zdravstveno zavarovanje, itd. Kako se naj pa taka diplomantka preživlja iz dneva v dan? Naj gre še ona protestirat? Pa saj nima časa, ko od jutra do večera piše prošnje za službe in hodi na razgovore, kjer čaka v vrsti skupaj z ostalimi 200 kandidatkami.
Ja študentje, tega (še) ne vidite!

Ali podpirate, da država plačuje študentom študij, oni pa namesto da bi hodili na faks in študirali, hodijo delat?
In potem pavzirajo, študij vlečejo v nedogled, se prijavljajo na faks samo zaradi statusa…država študentom plača učitelje, ki pa nekaterih študentov nikoli ne vidijo.

Ali podpirate, da nekdo redno zaposlen in ki zasluži 150K mesečno, plača vse davke (ki gredo tudi tudi za študij drugih), študent z isto plačo pa nič?

Ali podpirate, da univerza še vedno šola za razne poklice, ki jih je že sedaj 3x preveč? v smislu :arheologov je več kot izkopanin, družboslovec je že vsak tadrug. Kdo bo pa kaj ustvarjal?

Ali podpirate, da se diplomanti po zaključku šolanja ne morejo nikjer zaposlit zaradi preobilnega študentskega dela?

Sicer pa malo poglejte zvečer po gostilnah. Komu ostaja denar za pijanke? delavcem ali študentom?

Upam, da imajo vsi marele s sabo.

Hja tako nekako je kot je magaboy napisal….žal!!
Malo preveč je jamranja pa malo premalo dela..

Kdo pa milite,da vas bo polušal, če se ga vlijete na protestu…. naredite nekaj , da boste opaženi!!

********************************************* We all know that cats rule the world!

se strinjam!!

Tejčin post pove vse.

Ja tako je žal!

Sicer p je tako, da imajo študnetje najmanj za jamrat..
kaj pa socialno ogrožene družine, ki praktično nimajo kaj za jest pa je država neusmiljena do njih – raje denar pošilajajo nevem kam vse po vsetu namesto, da bi najprej poskrbeli za svoje državljane v stiski..
Raje se pokažejo, da so nalisti tistih, ki so kaj prispevali – kot pa, da gre dejansko zato, da so res pomagali…

Jaz mlim, da dokler sem še študent mi gre še tako lepo, da sploh nevem kak… lahko sem srečna – šele potem nastopijo resni problemi. Z službo, družino, odnosom in še marsičem drugim 🙂

********************************************* We all know that cats rule the world!

Joj ko nekateri pišete kako študentje odžirajo službo diplomatom…jaz pa bi res rada videla študenta, ki opravlja službo, ki je predvidena za diplomanta s VII. stopnjo…jaz kot študentka take službe na servisu nisem niti zasledila niti je nisem dobila, zato bi res prosla, če mi lahko kateri študent tu gor napiše, da kot študent npr. opravlja službo vodje marketinga (to sem navedla kot primer)…če pa že dobiš kako delo v pisarni pa te več kot za štiri ure ali pa občasno sploh ne rabijo…lepo prosim naj se mi res javijo tisti študentje, ki imajo bajne službe, za katere je predvidena VII.stopnja izobrazbe…

Ja Maja, ti moram povedat, da nekateri socilani problemi tudi študirajo oz. prihajajo iz socialno ogroženih družin in veš koliko dobivajo štipendijo, če študirajo npr. v svojem kraju in živijo doma? 22.000 SIT/mesec, mama socialni problem dobi 47.000 SIT/mesec + otroški dodatek 21.000 SIT/mesec + 7.000 SIT dodatka na otroka šolarja/dijaka/študenta, oče pa 92.000 SIT plače + 14.000 SIT potnih stroškov, ki jih dejansko porabi, ker se v službo vsak dan vozi + 22.000 SIT malice, ki jo dejansko poje, ker dela 10 ur na dan…pa si zdaj preračunajte koliko denarja ima taka družina na mesec in kakšne pogoje za študij ima ta otrok…mater, svaka čast naši državi…

suzy26 napisal:

>…lepo prosim naj se mi res javijo tisti študentje,
> ki imajo bajne službe, za katere je predvidena VII.stopnja
> izobrazbe…

Moje trenutno delovno mesto v osnovi zahteva VII. stopnjo izobrazbe in ga je pred mano opravljala oseba s VII. stopnjo in več 10 leti delovnih izkušenj. Prav tako moje prejšnje delovno mesto so sicer zasedali diplomanti VII. stopnje. Poanta je v tem, da ne gre za BAJNA delovna mesta (takega kot sveži diplomant tako ali tako ne dobiš kar tako), ampak za delovna mesta, na katerih je predvsem potrebno veliko iznajdljivosti in razgledanosti, izobrazba pa je zgolj formalni vidik, ki ga posatavlja bodisi država ali pa firma. In takih delovnih mest je na študenstkih servisih veliko – dnevno vsaj 1-2.

suzy26 napisal:

> … da kot študent npr. opravlja službo vodje
> marketinga (to sem navedla kot primer)…

Sicer off the topic, ampak ne morem, da ne bi pokomentirala. Večina študentov pričakuje, da jim z diplomo pa kar pripada delovno mesto vodje ali kaj podobnega, kar ti imenuješ “bajna” služba. In potem jim ni jasno, da so še po dveh ali več letih brez službe. Ne rečem, da ni dobro biti ambiciozen, ampak sori – ne moreš pa pričakovati, da bo sveži diplomant (po možnosti z enim mesecem delovnih izkušenj) lahko zasedel tako delovno mesto.

P.S.: Ja, vem, da si vodjo marketinga navedla kot primer. :o)

******Joj ko nekateri pišete kako študentje odžirajo službo diplomatom…jaz pa bi res rada videla študenta, ki opravlja službo, ki je predvidena za diplomanta s VII. stopnjo…*******

Ja hudiča, kdo pa potem odžira službo diplomantom, da je toliko brezposelnih z diplomo v žepu?

Tudi jaz poznam nekaj študentov, ki zasedajo delovna mesta, za katera je potrebna visoka šola. Ampak po drugi strani to niti ni tako pomembno. Dejstvo je, da študentarija zaseda delovna mesta – pa naj bodo tista s srednješolsko izobrazbo. Namesto nekoga (pa naj bo diplomant, ki bi začel svojo kariero najprej na nižjem delovnem mestu ali pa mati tiste družine, ki si jo navedla kot socialni problem, ker ne dobi službe) je študent v določenem podjetju zaposlen in eni osebi odžira redno zaposlitev. Tudi zaradi zaposlenih študentov nastajajo na drugi strani družine s socialnim problemom zaradi brezposelnosti enega ali obeh staršev.

Dejstvo pa je tudi, da bo vedno več revnih družin, ki svojemu otroku ne bodo mogli omogočiti študija. Ampak take družine so že sedaj. Ali misliš, da je študij zastonj za tiste, ki ne živijo v LJ ali v MB? Obstajajo družine, ki si izdatka za študentski dom ne morejo privoščiti, hkrati pa za minimum presegajo cenzus za dodelitev štipendije ali subvencije za študentski dom in prehrano. Res je najbrž, da bo takih vedno več, ampak sprijazniti se bo potrebno, da študij ni in ne more biti brezplačen kot je brezplačno obvezno šolanje. Otroci revnih družin se bodo pač zaposlili in študirali ob delu (tega je itak vedno več – poleg tega, saj sedaj že redni študentje študirajo ob delu) ali pa si bodo najeli ugodne kredite. Naša miselnost, da mora iti vsak redno študirat, je itak zastarela.

upokojenci 🙂

lp ajs

suzy26 napisal:

> mater, svaka čast naši državi…

Zdi se mi, da je v sloveniji problem miselnost, da ti je država dolžna nekaj dat, prej kot pa si dolžan poskrbet sam zase. Pomagaj si sam in bog ti bo pomagal al kako že gre… seveda podpiram socialno državo, samo da se ljudem zdi čisto normalno, da zahtevajo something for nothing je pa malo mimo.

lp ajs

Tukaj se odpira še druga problematika. Vedno več je diplomirancev, saj je študentarija v porastu (v zadnjih desetih letih se je število študentov v SLO povečalo za več kot 70 000, ob dejstvu, da nataliteta pada). Služb, kjer zahtevajo visoko izobrazbo pa ni toliko oz. bodo kmalu zahtevali visoko izobrazbo tudi za delovna mesta, ki so jih do sedaj zasedali ljudje s srednjo šolo. Diplomanti bodo pač morali zagrabiti za manj “bajna” dela in se vsaj na začetku zadovoljiti z “manj pomembnimi” službami. Kot je že zgoraj omenila Šeril. Tako pač je, če je diplomirancev preveč.

Še to: po drugi strani pa primanjkuje strokovnjakov na npr. tehničnih področjih dela, ki se velikokrat usposabljajo na visokih strokovnih šolah. Ampak danes je tendenca pač taka, da vsi drvijo v gimnazije, pa če so ali niso sposobni, potem tisto gimnazijo komaj zmorejo narediti (z inštrukcijami ipd.) in se na koncu vpišejo na kakšno komunikologijo, kulturologijo ipd., potem pa stokajo, kako ni dela. Jah, bog pomagaj….

Forum je zaprt za komentiranje.

New Report

Close