Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Pediatrija Pediatrija nezadostni znaki za alergijo?

nezadostni znaki za alergijo?

Morda, če bi bilo napenjanje hudo, pa če bi kazal kakšne kožne znake. Dokler pa je vse v redu in dobro napreduje, verjetno ne bi. Bi čakala in opazovala.

Lp (še vedno) Tanč; Pediater je odvetnik otroka. Vedno se vpraša: "Ali je to in to za otroka dobro?" ne glede na interese, mnenja, prepričanja drugih.Everything will be OK in the end. If it`s not OK, it´s not the end yet. In seveda: UPORABLJAJTE ISKALNIK!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ISKALNIK JE ZAKON!!!

Pozdravljeni

zanima me nekaj v zvezi z alergijami otrok. Vem, da so dedne in obstajajo moznosti da ce jo ima jo starsi, jo podedujejo tudi otroci. Moj moz je zdrav in nima znanih alergij. Jaz imam kontaktni alergijski dermatitis ze od orrostva. Trenutno sem v 33. Tednu nosecnosti, med nosecnostjo mi je izbruhnila alergija ( dokazano na peru balzame in aromaticne spojine) Dobro jo obvladujem samo z navadno kremo na osnovi olivnega olja.
Sedaj pa bol k razmislam me ne strah ce bi se kaj vplivalo na otroka, kaksne so moznosti sa bo tudi on alergik? Bi morala iti na kaksno preventivno dieto?

Doma imam 5 ler staro hcerko ki zaenkrat ne kazen znakov alergij in upam, da jih tudi nikoli ne bo.
Hvala.

Gre za  dedno nagnjenost k alergijam, ki je nižja, če ima alergijo samo eden od staršev in višja, če jo imata oba. Tega se ne da napovedati. Ukrepi niso potrbni, saj z ničemer ne pripomorejo k temu, da bi otrok ne imel ali bi imel manjše znake, samo zelo veliko dela si naredimo sami sebi.

Lp (še vedno) Tanč; Pediater je odvetnik otroka. Vedno se vpraša: "Ali je to in to za otroka dobro?" ne glede na interese, mnenja, prepričanja drugih.Everything will be OK in the end. If it`s not OK, it´s not the end yet. In seveda: UPORABLJAJTE ISKALNIK!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ISKALNIK JE ZAKON!!!

New Report

Close