Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Pediatrija Pediatrija Nevtropenija pri dojenčku

Nevtropenija pri dojenčku

Pozdravljeni.

Mojemu 7 tednov staremu sinku so postavili diagnozo prehodna nevtropenija dojenčka. Njegov AŠN je bil prvič 633, drugič (po enem mesecu) pa 6oo mm3. Dobila sva napotnico za hematološko ambulanto. Ker me zelo skrbi, vas prosim za obrazložitev za kako hudo obliko nevtropenije gre, ali izzveni samo od sebe… Fantek je sicer zdrav, dobre volje, normalno hranjen..

    Vnaprej se vam zahvaljujem za odgovor.

Zaskrbljena mamica

Gre za zmerno nevtropenijo. Prehodno nevtropenijo dojenčka ali malega otroka pogosto vidimo, spremljamo in mine najkasneje v enem letu. V tem času smo pozorni na morebitne bakterijske okužbe, saj ima otrok malce slabšo obrambo.

Lp (še vedno) Tanč; Pediater je odvetnik otroka. Vedno se vpraša: "Ali je to in to za otroka dobro?" ne glede na interese, mnenja, prepričanja drugih.Everything will be OK in the end. If it`s not OK, it´s not the end yet. In seveda: UPORABLJAJTE ISKALNIK!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ISKALNIK JE ZAKON!!!

Spoštovana.

Najprej hvala za vaš odgovor. Napotena sva bila v hematološko ambulanto, kjer je bilo ob kontroli AŠN 400. Zaenkrat nismo omejevali obiskov, v stiku z otroci sicer ni bil. Ali bi morali obiske omejevati? Nekako sem mnenja, da so vsi ljudje toliko odgovorni, da bolani ne hodijo obiskovat dojenčkov.

Zanima me še kaj to pomeni za potovanja? Sicer zaenkrat nimamo namena potovat v dežele tretjega sveta, si pa v hladnih dneh želiva nekam na toplo.. Ali se to zaradi tega odsvetuje?

Hvala še enkrat za vaš čas.

Ker pri nevtropeniji bolnik nima potrebne obrambe (sploh proti bakterijskim okužbam), saj nima zadostnega števila obrambnih telesc, ki tvorijo protitelesa oz. sodelujejo pri obrambi, odsvetujemo druženje s potencialnimi okuževalci (ker pa v obdobju inkubacije človek še nima znakov, je ša će kužen, se ne moremo zanašati na to, da je nekdo videti zdrav).

Ker gre za prehono9 nevtropenijo, le-ta po nekaj tednih ali mesecih izzveni in po tem času ni več omejitev.

Potovanja? Vsekakor tja, kjer je dostop do pediatrične obravnave hiter.

Lp (še vedno) Tanč; Pediater je odvetnik otroka. Vedno se vpraša: "Ali je to in to za otroka dobro?" ne glede na interese, mnenja, prepričanja drugih.Everything will be OK in the end. If it`s not OK, it´s not the end yet. In seveda: UPORABLJAJTE ISKALNIK!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ISKALNIK JE ZAKON!!!

New Report

Close