Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Ginekologija Neplodnost NEPLODNOST

NEPLODNOST

spellcasting

zdravo!
punce ali je katera že imela tablete clomid?
lp

Zivjo!
S partnerjam sva se pol leta trudila zanositi nato sva se razsla. Zacela sem ponovno jemati tabletke. Jemala sem jih en mesec. Z novim partnetjem se pol leta trudiva zanositi vedar nama ne uspe. Stara sem 24 on 34. Zanima me ali je ze cas za obisk ginekologa ali moram cakati se pol leta preden me bo ginekolog poslal na preiskave?
Hvala za odgovor

Vse zgoraj napisano pade v vodo, ko je partner tisti, ki je neploden…niso toliko pomembna leta, če on nima plavalčkov.

Pozdravljeni!

Pišem vam v upanju, da mi boste mogoče lahko kako pomagali z kakim nasvetom. Da bom začela kar od začetka…Stara sem 24 let in si zelo želim ustvariti kar se da ˝normalno˝ življenje.
Težava je v tem, da sploh nimam menstruacije. Na leto mogoče 1x ali 3x, če mam sploh. Kontracepcijo sem že zdavnaj pustila. Imam pa tudi nekakšno vnetje, ki se mi nenehno ponavlja (začne me peči, srbeti, v izcedku so neke bele grudice in je tudi posebnega vonja) To vnetje imam že leta in leta. Ponavlja pa se skoraj vsak teden. Do zdaj sem uporabljala canesten, gyno daktarin,..trenutno pa uporabljam betadine. Niti ena od teh naštetih mi ni pomagala skoraj da nič. Vnetje je sicer minilo, ampak čez nekaj dni spet eno in isto. Dolgoročno pa nič. Ginekologa obiskujem redno. Saj sem že zaradi vnetja zelo veliko krat tam. Z ginekologom sva se že večkrat pogovarjala o zanositvi in je rekel, da je to skoraj nemogoče. Namreč bi morala opraviti neke preiskave, ampak brez menstruacije to ne gre. Rekel mi je tudi, da imam na jajčnikih predebelo steno in v jajčnikih neke črne ˝fleke˝ali krogece, nevem kako naj razložim, kar jih ženska mora imeti nekje 3-4, jaz pa jih imam preko 7.
Že sem skorajda obupala, ampak še vedno imam kanček upanja, kaj pa če bo kaj…Ampak nikoli nič 🙁
Res bi bila hvaležna kakršnega koli nasveta ali če je kdo imel podobne izkušnje, kot jih imam jaz.
Že v naprej hvala.

Artica, mislim, da obvezno moraš prosit za napotnico za kliniko za neplodnost. Sicer ne vem, kakše težave so tiste, ki jih opisuješ, ampak strokovnjaki na klini ti bodo sigurno pomagali. Tudi punce z zelo hudimi diagnozami lahko s pomočjo medicine zanosijo. Srečno!

Ja hvala. Bom kar začela z preiskavami, da vidim na čem sem. 🙂

Preberite si moj post v temi dobronamerni nasveti. Sedaj pa še tule povem vsaj za tiste ultra težke primere, ki ste že marsikaj poizkusili. Midva z ženo sva najprej hodila v Ljubljano in šele kasneje samoplačniško k Dr. reš-u v Dravlje. Sicer je po bitki lahko biti general, morda bi nekomu, ki šele začenja z preiskavami priporočil samo 1 postopek in vse preiskave v Ljubljani za kasneje pa imam pomisleke. Zadeve poznam in se poglobim tudi kaj več, kot je povprečje in pri nas so bile težave pri meni skoraj nič plavalcev in pri obeh še starost , začela sva pri 32 ih , ratalo pa pri kar nekaj čez 40 ih.
Glavna težava v Ljubljani je, da je sistem preglomazen, vsak ima svojega zdravnika sicer so zelo strokovni, prijazni in korektni a morda premalo povezani, skratka dobil sem občutek, da vsak obdeluje svoj vrtiček in se na koncu izgubi bistvo…………………….
No pri nas smo zaključili z ugotovitvijo…., da sem sam povsem neploden …….. ???

In ja na prigovarjanje sem šel potem k Dr. Rešu in glede na to, da on vodi praktično vse sam ima res popolno in celostno sliko nekega para in že na začetku sem dobil jasna navodila po testiranju spermiograma, ki so glasila nekako tako : moški mora imeti izliv na 2 do največ 3 dni in pa stanje se ob tem dejstvu lahko popravi tam po 2 mesecih …….. , predhodno so mi v Lj. zatrjevali ( Dr. Drobnič) da to ni pomembno, saj spermiji nastajajo…… in pa še to, da pri ponovnem spermiogramu naj imam izliv tudi 1 dan prej, da ni zastaranih spermijev ………

In ja zanimivo, da se je pri meni po tem, spremenilo stanje iz praktično nobenega, ali diagnoze steriln, v vsaj nekaj, sicer precej premalo za naravno zanositev samo spermiji so se pojavili v številu, da smo celo zbirali lahko…………

No pri moji starosti je vseeno še kar nekaj let trajalo, a na koncu nam je nekako uspelo, dobitek na lotu ……., je pa tako, uspe navadno takrat, ko se ženska sprosti in odmisli….., z mojo sva se že sprijaznila, da pač ne bo , da nama ni usojeno in tudi zadnji postopek je bila mala katastrofa saj se je ob spodbujanem procesu ob mnogih jajčecih oplodilo zaradi slabega semena samo štirje in od teh so se 3 je nepravilno razvijali, torej ostal je samo eden sicer res lep, kot iz učbenikov, a sva dobila mnenje, da pač tudi tokrat verjetno ne bo uspelo, ker je samo še eno ostalo……. ja smo pa tega vsaj vstavili………..

IN BINGO – ZADETEK NA LOTU !!! Sedaj smo dali že vse pomembnejše preiskave čez in je vse OK, smo nekje na sredini nosečnosti ………..

Skratka ne obupajte nikakor, če imate finančne možnosti na koncu to vzemite, kot neko obvezo ali si pa recite upanje umre zadnje, samo če ne poizkušaš potem jasno ne more ratati …..

In pa celostni pristop, kot je pri prej omenjenem doktorju ……………….

SKRATKA UPANJE UMRE ZADNJE , NE IZGUBITE UPANJA IN MORDA PRIDE SREČA ŠE K VAM…..

Mogoče kateri v pomoč, meni je pomagalo pri endometriozi (imela zelo hudo obliko in bila na 11 postopkih umetne oploditve, doma imamo 4 letno punčko, bila še 1x v Pragi na darovani jajčni celici, zanosila z dvemi vendar SS enega v 6 tednu in enega v sedmem, sedaj pa čakam, da grem po zmrznjenčke) lp, Karolina

100% naravne vlaknine Skinny Fiber:
Ljudje se srečujejo s čudovitimi stranskimi učinki, kot so:
– zmanjša celulit
– čistejša koža
– zmanjša holesterol – ljudje postopoma prenehajo z jemanjem zdravil za holesterol
– nižji krvni tlak – nič več tablet za pritisk za mnoge stranke
– stabilizira krvni sladkor – ljudje, ki so diabetiki, ne potrebujejo več nobenih zdravil
– zmanjša ali zaustavi simptome sindroma razdražljivega črevesja
– zmanjša ali zaustavi simptome policističnih jajčnikov (PCO)
– regulira ščitnico – ljudje ne potrebujejo več zdravil za ščitnico
– zmanjša vročinske oblive
– zmanjša in včasih odpravi migrene
– boljši spanec ponoči
– zmanjša ali odpravi hrepenenje po ogljikovih hidratih, čokoladi in slani hrani
– poveča energijo- blokira 20-30% vseh zaužitih kalorij preden se nakopičijo v telo
– pomaga telesu vsrkati vitamine in minerale
– zmanjša apetit in pomaga, da zaužijete manj hrane in ste obenem zadovoljni (povečajo svoj volumen za 50x ob zaužiti količini vode)
– blokirajo nalaganje maščobe iz zaužite hrane
– poveča porabo maščob in naravno pospeši metabolizem
– odplakne maščobo iz stene debelega črevesa
– odstrani parazite iz črevesja (to je pogosto vzrok prekomerne teže, na katerega ljudje nikoli ne pomislijo)

Pomaga tudi pri:
GERB – gastroezofagealni refluksni bolezni, refluksu kisline, vnetju črevesja, vnetju sklepov, bolečinah v sklepih, skupni disfunkciji, fibromialgiji, kronični utrujenosti, artritisu, motnji erekcije, neplodnosti, ledvični disfunkciji, zmanjšanemu delovanju jeter, edemih, protinu in še veliko drugih zdravstvenih težavah. Skinny Fiber okrepi notranjost telesa.
Za kakršnokoli informacijo pa me kontaktirajte na FB https://www.facebook.com/karolina.cercek

Najboljša rešitev za neplodnost moško in žensko,pa tudi ginekološki težave in moški motnje je hirudo -akupunktura. Obrnite se na spletno stran http://www.hirudo.si in dobite strokovni nasvet in terapijo.

DHATU CENTER

Najboljša rešitev za neplodnost moško in žensko,pa tudi ginekološki težave in moški motnje je hirudo -akupunktura, ali zdravljenje s pijavkami. Obrnite se na spletno stran http://www.hirudo.si in dobite strokovni nasvet in terapijo

DHATU CENTER

Pozdravlje, pišem prvič, pa se mi je ta tema zdela najbolj primerna, lahko pa me napotite še v druge. Po letu in pol poskušanja mi je ginekolog ugotovil policistične jajčnike, seveda imam preveč kg, ki so se nabrali v enem letu jemanja KT. Dobila sem clomid, 1. mesec 2 tableti na dan, en zrel folikel, 2. mesec spet 2 tableti brez zrelih, dobila napotnico za maribor, 3. mesec 3 tablete na dan spet brez zrelih, ker so mi tablete ostale grem še v 4. mesec spet 3 tablete na dan. Ginekolog meni, da ne pomaga, večje doze pa ne sme dat. V mariboru sva naročena 30. 9. Pa me zanima, če me bodo v mariboru po opravljenih preizkavah še enkrat dali na klomifen, kljub temu da mi ne pomaga ali ne. Stara bom 23, partner 24, tako da še imava čas, ampak kot vsak par ki se s tem sooča, bi seveda rada čimprej otroka.
Hvala za odgovor!

Pozdravljeni,
v več kot desetletni zgodovini delovanja Biospectrum centra v Lj. so bili uspešno rešeni tudi primeri z neplodnostjo. Sevede ne more biti to rešitev in za vse primere. Zna pa biti to rešitev
ko so vzroki v psihičnih težavah, v raznih blokadah, zastojih itd.
Biospectrum deluje istočasno na bioresonančnem kot tudi na akupunkturnem delovanju in to brez igel. Prav tako deluje na termičnem kot tudi na netermičnem delovanju in kot taka celota je absolutno edinstven v svetu. http://www.biospctrum.si
Lp, Igor

Pozdravljeni,

Midva se trudiva zanositi že pet let, opravila sva že vse možno, tudi dva postopka ( + 4 zamrzjenčki) umetne oploditve.

Enostavno ne vem več kaj še storiti.
Ali ima kdo glede na izkušnje morda kak predlog.
Ter ali je morda katera krvavela ter bila potem kljub temu noseča?

Najlepša hvala za odgovor

Ojla;
Imam eno vprašanje, če mi bo mogoče znala katera odgovorit.
Z možem sva dala prvi postopek IVF neuspešno skozi. Postopek je bil krtak in sem pridelala v d. jajčniku 1 celico v levem pa na prvem UZ 3, potem so merili le eno. Na punkciji dr. opazi v levem več zrelih foliklov, ki so se skrili za črevo in jih ni upal aspirirat, da ne bi predrl črevesja. Potem so me poslali domov in sem po 12 urah začutila neznosne bolečin, komaj prestala 1 noč, drug dan me je mož odpeljal na gin. urgenco, kjer so mi povedali, da ti folikli sedaj prosto pokajo in mi dali ketonal. Po 5 dneh še vedno bolečine ne tako zelo hude, malo vročine 37,5 C. Do prenosa ni prišlo, ker se ni nobena celica oplodila.
Zanima me le to, če je katera že imela laparoskopsko (skozi trebuh) punkcijo foliklov. Ker res ne vem kako bo drugače zaradi lege jajčnika (visoko zgoraj za črevesjem) sploh še možna punkcija. Pripravljena sva tudi plačati poseg. Ima mogoče katera izkušnje s stem.

Lep dan vsem in naj vas bo čim več mamic,
spelymarely

Zdravo.sem nova na forumu in si želim izvedeti kaj več o postopkih ugotavljanja neplodnosti. Stara sem 27 let in ne zanosim že 4-5 let. Pred kratkim sva dobila napotnico za amb.za zdravljenje neplodnosti kjer so me poslali na hssg njega pa na spermiogram. Njegov spermiogram je vredu in tudi jaz imam prehodne jajcevode.Zanima me kaj sledi po hssg in spermiogramu če še vedno ne pride do zanositve. Hvala za vse odgovore.

IŠČE SE PAR ZA SODELOVANJE K RAZISKAVI O ODPRAVLJANJU OVIR NEPLODNOSTI 🙂

V bioresonančnem centru Beladonna v Celju bomo izvajali preizkus ZDRAVLJENJA NEPLODNOSTI pri naključnem paru ki se trudita zanosit že več kot 1 leto. S pomočjo aparature SENSITIV IMAGO 530 bomo opravili zdravljenje obeh udeležencev hkrati. Zdravljenje je neinvazivno, neboleče in hitro.

Gre se za prvi preizkus na podlagi strokovnih študij in naš cilj je z zdravljenjem omogočiti čim hitrejšo zanositev, še pred morebitnimi operacijami, zdravili, itd…

SREČNI PAR brezplačnega poskusa BOMO IZŽREBALI 20.11.15 🙂

Za več informacij o pogojih pišite na: [email protected]

Lep dan! 🙂 🙂

Zdravo..
Mene pa nekaj mocno zanima, in sicer, ce bi kateri / katera od vas znal razbrati tale izvid ki ga je moj partner prejel na dom iz zdravstvenega centra ko je šel na pregled plodnosti. Bi bila zelo vesela razlage “po domace”, sicer pa ce se ne motim ne razberem nic dokaj dobrega iz izvida, bi bila pa vseeno vesela ce mi nekdo pove -ne po zdravnisko- kaj pise. In sicer:

Diagnoza:
Sem. izliv ( SL ) primernega videza in kozistence, z normalnim casom utekocinjenja. Koncentracija semencic (08×10 /ml) je nizja od normalne vrednosti. Prenizko je tudi skupno stevilo semencic v SL (16×10) ter skupno št. gibljivih semencic v SL (6,4×10). Prenizekbje delez hitro progresivnih semencic (10%) ter previsok delez negibljivih semencic (60%).
Prenizek je tudi delez morfolosko normalnih semencic v SL (13%)

Zahvaljujem se za odgovor

LP

New Report

Close